NSK Training Courses

NSK'nın Teorik ve Pratik Ürün Eğitim Kursları

NSK'nın eğitim ve seminerleri, tüm katılımcıların, rulman ve rulmanlarla ilgili konularda mevcut bilgi ve becerilerilerini geliştirmek için gerçek bir fırsattır. Eğitimlerimiz, teknik deneyime ve tüm sektörel taleplere yönelik bilgiye sahip, uzman uygulama mühendisleri tarafından verilir.

Bu eğitimler, NSK'nın eğitim merkezlerinde, işletme tesislerinde veya katılımcıların kendi tesislerinde verilebilir.

İhtiyaçlarınıza en uygun eğitimi organize edebilmemiz için ilgili temsilcilerimize danışabilirsiniz:

 • Rulman Eğitim Kursları
 • Lineer Eğitim Kursları
 • Sektöre Özel Rulman Kursları
 • Rulman Uygulama Hatası Teşhisi
 • Ürün Eğitim - Rulman
 • Ürün Eğitim - Lineer

Ürün Eğitim - Rulman

Rulman Ürünleri 1

Rulman teknolojisine giriş (temel eğitim). Kurs, rulman tanımı, sektör terminolojisi, farklı rulman tipleri, parça numaraları ve tipik uygulamalar hakkında temel düzeyde bilgi sunmaktadır.

Rulman Ürünleri 2

Rulman teknolojisine giriş (ileri düzey). Bu eğitimlerde, temel rulman teknolojisi, rulmanların tasarımları ve özellikleriyle ilgili genel bir inceleme yapılmaktadır. Ayrıca, performansa etki eden çeşitli unsurlar, rulman seçimi, iç boşluk, mil ve rulman yatakları ile birlikte kurulum ve kullanım ömrü hesaplamaları konusunda da eğitim verilmektedir.

Montaj ve Demontaj - En iyi uygulamalar

Bu eğitimde, mil ve rulman yatakları ile birlikte kurulum, atölye ve uzman montaj aletlerini kullanarak yaygın rulman tiplerinin takılışı ve sökülüşü ele alınmaktadır. Bu eğitime ek olarak, daha ileri düzey bir eğitim modülümüzde mevcuttur, fakat yalnızca Avrupa'da bulunan 3 NSK eğitim merkezimizden birinde gerçekleştirilebilir.

Rulman Arıza Teşhisi

Bu eğitimde, rulman arızalarının tespiti ve genel arıza modlarının ele alınması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Rulman Uygulamaları

Eğitimde, makinalara rulman seçerken ve takarken göz önünde bulundurulması gereken kritik noktalara değinilmektedir.

Sektöre Özel Eğitim

Bu eğitimlerde çalışma ortamının bir sonucu olarak karşılaşılan yaygın ihtiyaçlar ile birlikte bir sektörü etkileyen kilit konular üzerinde duruyoruz. Endüstri ile ilgili rulman çözümleri sağlayan mevcut en iyi çözümler konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz.

Eğitimler şu anda yalnızca aşağıdaki sektörler için mevcuttur:

 • Metaller ve çelik, kağıt hamuru ve kağıt, taşocağı, madencilik ve inşaat gibi temel endüstriler
 • Yiyecek ve içecek, petro-kimya gibi işleme endüstrileri
 • Elektrik motorları, redüktörler, takım tezgahları, pompalar ve kompresörler gibi işleme makinaları
 • Diğer sektörler ise isteğe bağlı olarak düzenlenebilir

Ürün Eğitim - Lineer

Lineer Ürünler 1

Lineer teknolojisine giriş (temel eğitim). Kurs, lineer ürün parçaları, tanımları, sektör terminolojisi, farklı rulman tipleri, parça numaraları ve tipik uygulamalar hakkında temel düzeyde bilgi sunmaktadır.

Lineer Ürünler 2

Lineer teknolojisine giriş (ileri düzey). Bu eğitimlerde, temel lineer teknolojisi, ürünlerin tasarımları ve özellikleriyle ilgili genel bir inceleme yapılmaktadır. Ayrıca, performansa etki eden çeşitli unsurlar, lineer ürün seçimi, önyük ve rijidite, lineer kılavuz ve vidalı millerin düzeni ile birlikte kurulum ve kullanım ömrü hesaplamaları konusunda da eğitim verilmektedir.

Lineer Ürün Seçimi

Bu eğitimde, hassasiyet, doğru tasarımın yapılması, doğru önyük ve doğru ebadın bulunması ve doğru bir bakım seviyesinin ayarlanması gibi benzer koşullara sahip çeşitli uygulamalar için en uygun lineer ürünlerin seçilmesi üzerinde durulmaktadır.

Lineer Arıza Teşhisi

Bu eğitimde, lineer arızalarının tespiti/analizi ve yaygın arıza modlarının ele alınması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Lineer Ürün Uygulaması

Eğitimde, makinalara lineer ürünleri seçerken ve takarken göz önünde bulundurulması gereken kritik noktalara değinilmektedir.

Sektöre Özel Eğitim

Bu eğitimlerde çalışma ortamının bir sonucu olarak karşılaşılan yaygın ihtiyaçlar ile birlikte bir sektörü etkileyen kilit konular üzerinde duruyoruz. Endüstri ile ilgili lineer ürün çözümleri sağlayan mevcut en iyi çözümler konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz.

Eğitimler şu anda yalnızca aşağıdaki sektörler için mevcuttur:

 • Takım tezgahları, enjeksiyonlu kalıplama, yarı iletken, medikal, malzeme taşıma, genel makinalar, dağıtım
 • Diğer sektörler ise isteğe bağlı olarak düzenlenebilir

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

NSK web sitesinde Çerezler

Sizlere web sitelerimizde ve uygulamalarımızda en iyi deneyimi yasatmak için çerez kullanıyoruz. Tarayıcı ayarlarınızı değiştirmemenizi cerezleri alma onayı olarak değerlendiriyoruz. İstediğiniz zaman tarayıcı ayararınızı değiştirebilirsiniz.