Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Otomotiv Üretim Hattı

Araç üretim hattındaki bir arıza milyonlarca liraya mal olur. Kesintisiz bir üretimi garanti edebilmek için, üretim sistemlerinizde kullandığınız yüksek kaliteli herbir aksama güvenebilmelisiniz.

NSK, çok sayıda şirketle olan işbirliği sayesinde, otomotiv endüstrisinde oldukça kapsamlı bir tecrübeye sahiptir. Beklenmedik arızaların sebep olduğu maliyetlerin önüne geçmek ve üretiminizi artırmak için size yardımcı olabiliriz.

NSK rulmanları ve lineer sistemleri, kalite ve güvenilirlikte dünya çapında bir üne sahiptir. Ürünler, konveyör kayışları gibi sürekli yüksek hızlarda ve/veya kurutma fırınları gibi yüksek sıcaklıklarda çalışan ekipmanlarda kullanılmaktadır. Yetenekleri ve uzun ömürleri sayesinde, otomotiv boyahaneleri gibi kirli alanlarda ve özellikle robot yük hücreleri gibi hassaslığın son derece önemli olduğu yerlerde mükemmel çalışır.

Otomotiv endüstrisi uzmanlarımız, ister ilk ekipman, isterseniz servis veya onarım olsun, sizin ihtiyaçlarınızı anlar ve üretim sistemlerinizin, aksamadan çalışır durumda tutulması ve imalat işlemlerinizin daha verimli olması için herzaman size yardımcı olmaya hazırdır.

Çalışma koşulları: ağır yükler

Haddeleme, presleme, kesme ve derin çekme gibi imalat işlemlerinde metale şekil verilmesi ve işlenmesi nedeniyle çelik, oldukça büyük yüklere maruz kalır. Bu sebeple, kullanılan makinalar ve tezgahlar çok zorlanır.

NSKHPS serisi pirinç veya çelik kafesli oynak makaralı rulmanlar

NSKHPS serisi rulmanlarımız, ağır yükler ve yüksek devirler gibi olağanüstü koşullarda dahi,  uzun ömürlüdürler. Standart oynak  makaralı rulmanlara kıyasla iki kat daha uzun ömre sahip olup, daha uzun makina çalışma ömrü ve daha düşük bakım maliyetlerini garanti ederler. İyileştirilmiş kafesler ve optimize edilmiş iç yapı, NSKHPS serisi oynak makaralı rulmanları aşınmaya karşı dayanıklı hale getirirken, aynı zamanda, %20 daha yüksek limit hız özelliğini kazandırır.

TAC serisi vidalı mil destek rulmanları ağır yüklere maruz kalsalar dahi, hassasiyet ve güvenilirliği garanti ederler.

Presleme

Çalışma koşulları: kirli ortamlarda hızlı ivme ve frenlemeyle çalışan azami hassasiyete sahip robotlar

Konveyörler ve robotlar, araç kaporta üretim sürecinin hemen her aşamasında kullanılır. Şasiler ve yan paneller birleştirilirken ya da kaynak yapılırken, robotların hızı ve yönü sürekli olarak değişir, ama yinede azami bir hassasiyetle çalışmak zorundadırlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi kaynak işlemi, üretim hattının kirlenmesine ve sistemin hasar görmesine de neden olabilir.

Lineer Kılavuzlarda NH ve NS Serileri
NSKHPS serisi eğik bilyalı rulmanlar
Keçeli eğik bilyalı rulmanlar
TAC serisi vidalı miller
Konveyör kayışlarındaki rulmanlar için
 Molded-Oil teknolojisi

NSK’nın sunduğu çözüm, robotların hassasiyetini, hızını ve güvenilirliğini korur. Bileşenlerin uzun ömürlü olması, gerek robotların, gerekse konveyörlerin servis maliyetini düşürür. NSK'nın K1 yağlama ünitesi sayesinde, işlemlerdeki bakım masrafları neredeyse sıfıra indirilmiş olur. Ayrıca, K1 ünitesinin kullanılması ile daha az yağlamaya gereksinim duyulur ve bu da maliyeti ciddi anlamda düşürür.

Otomotiv Üretim Hattı

Çalışma koşulları: korozyon oluşturmaya yatkın yüksek ısı ve kirliliğe maruz ortamlar

En yüksek kalitede çözümleri garantilemek için – örneğin korozyona dayanıklı kusursuz bir görünüm için – araç gövdesi, boyanın farklı derinlik ve tekrarlarda uygulandığı bir işlemden geçer. Ancak korozyon önleyici uygulamalar üretim hattında ciddi aşınmalara neden olur. Ayrıca üretim esnasında kullanılan lineer kılavuzlar bu hasarı perçinleyebilir. Boyahaneden çıkan gövde, konveyör kayışları üzerinde son derece yüksek ısılara maruz kalacağı kurutma fırınından geçer.

Lineer Kılavuzlar

Düşük ısıda yapılan krom kaplama sayesinde lineer kılavuzlar standart astarsız kılavuzlara göre beş kat daha uzun servis ömrüne sahiptir. Üstelik, NSK K1 yağlama ünitesi güç koşullarda dahi bakım gerektirmeyen uzun süreli kullanım rahatlığı sağlar. Sızdırmazlığı sağlanmış kılavuz üniteleri tüm boyahane işlemleri için idealdir.

NSK’nın özel Molded-Oil yağlama yağı, orta derece sıcaklıklarda oluşan rulman arızalarını büyük ölçüde önler.

Boyahane

Çalışma koşulları: yüksek hızlarda dahi hassasiyet

Birçok araç üreticisi, motor ve şanzımanını kendi imal etmektedir. Bu süreç içindeki torna, freze ve taşlama işlemleri ise yüksek hızlarda dahi tam bir hassasiyet gerektirmektedir. Bu sebeple, hassas, güvenilir ve düşük maliyetli, yüksek hızlı millerin kullanımı, ihtiyaca yönelik olarak giderek artmaktadır.

Keçeli eğik bilyalı rulmanlar

Yüksek hızlar için özel patentli SHX çelik'ten mamül ROBUST serisi silindirik makaralı rulmanlar ve ROBUST serisi eğik bilyalı rulmanlar

NSK’nın çözüm önerilerinin tamamı, motor ve şanzıman üretim süreçlerinde kullanılan çeşitli tezgahlar için idealdir. Bu çözüm önerileri makinaların hassasiyetle ve uzun süreli çalışmasını sağlar, bakım masraflarını ortadan kaldırır, böylece tüm süreçte yüksek verimliliği garanti eder.

Güç Aktarma

Cylindrical Roller Bearings - ROBUST Series Ultra High-Speed Single Row CRB

ROBUST Serisi Silindirik Makaralı Rulmanlar

Standart rulmanlara kıyasla 2 kat daha yüksek devirli performans - 3 Milyon dmn* elde edilebilir. >>

Self-Lube® HLT Serisi iç Rulmanlar

Aşırı yüksek sıcaklıklardaki kullanımlarda bakım, arıza süresi ve değişim masraflarının azaltılması konusunda ciddi olanaklar sunar. >>

RA Serisi Lineer Kılavuzlar

Yüksek yük kapasitesine ve yüksek sertliğe sahip olması nedeniyle çok çeşitli uygulamaların ihtiyaçlarını karşılar. >>

Keçeli Sabit Bilyalı Rulmanlar

Kirli ortamlarda ve 200°C'ye kadar olan yüksek sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır... >>

Çift Sıralı Silindirik Makaralı Rulmanlar

Yüksek sertlikteki çift sıralı silindirik makaralı rulmanlar, torna ana mil uygulamaları için idealdir. >>

FA Serisi Vidalı Miller

Yapı olarak BSS serisi vidalı miller ile aynı olup hızlı teslimat için standart olarak üretilen stok serisidir. Kompakt, sessiz ve yüksek hızlı çalışma performansı sunar. >>

TW Serisi Vidalı Miller

Çift tahrik sistemleri için ideal fonksiyonelliği sunar. >>

  • Başarı Hikayeleri

    Maliyet tasarruflarımız başarımızın en iyi kanıtıdır. Endüstriyel bazda örnek başarı hikayelerinin listesi için lütfen tıklayın. >>

  • Arıza Giderme

    Rulmanlarınızın zamansız veya beklenmedik şekilde arızalanmasına izin vermeyin. NSK arıza giderme araçları ile zahmetten ve paradan tasarruf edin. >>

  • Teknik Araçlar - rulmanlar

    NSK Hesaplama Araçları ve CAD Çizimleri de dahil olmak üzere NSK'nin teknik araçlarıyla rulmanlarınızı iyi durumda tutun. >>

Başarı Hikayeleri - Animasyonlar

Problemleri başarı çevirmek! Animasyona Başarı Hikayelerimizi izleyin !

Go

Success Stories Animations

Yüklemeler

Super Precision Bearings

(Dil: İngilizce)

Rolling Bearings

(Dil: İngilizce)

Rulman Üniteleri

Self-Lube Rulmanları, J-Line Rulman Üniteleri

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız