Ara
İLETIŞIM

Contaminated environments in Quarrying & Mining Industries

NSK Rulmanları, kirli yağlamanın sebep olduğu duraklama sürelerini azaltmaya yardımcı olur.

Rulmanlar, taşocağı ve maden çıkarma endüstrilerinin her alanında üretimin sürekliliğini sağlayan temel elemanlardır. Taşocaklarındaki tozlu, topraklı ve rutubet yüklü ortamlarda, kirlenen yağ nedeniyle rulmanlar erken arızalanabilir. Bu sorun yaygınlaştığında, yalnızca bakım yapma ile bu sorun çözülmez. Çözüm; NSK'nın Hi-TF ve Süper-TF rulman çelikleri -yeni rulman malzeme- teknolojisinde yatmaktadır.

Hi-TF ve Super-TF çeliklerden imal edilmiş NSK rulmanları, sadece kirlenmekten değil aynı zamanda yetersiz yağlama sonucu oluşan erken rulman arızaları problemine de cevap verir. Klasik karbürlü çelikten mamul rulmanlarla karşılaştırıldığında, Hi-TF kirlenmiş yağ ile 7 kat daha uzun kullanım ömrü sunar, temiz yağ ile kullanım ömrü 1.5 katına kadar uzar. Super-TF malzemesi ise, kirlenmiş yağ ile 10 kata kadar, temiz yağ ile ise 2 kata kadar daha uzun ömür sağlayarak bu değerleri daha da iyileştirir. Problem yetersiz yağlama ile ilgili ise, Süper-TF' nin ömrü, klasik karbürlü çeliğin ömrüne göre yaklaşık 5.5 kat (Hi-TF için 4.7 katı) ile etkileyici derecede uzundur.

Hi-TF  ve Super TF çeliklerinden mamul rulmanlar ile ilgili tavsiyeler, ve taşocağı uygulamalarına ilişkin diğer tüm NSK çözümleri için lütfen bize danışınız. Eğitim destekli ve yoğun teknik uzmanlıkla beslenen rulman ikame programımız, tesis ve makinalarından en yüksek verimi almaları için müşterilerimize en uygun rulman çözümleri sunmaktadır.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.