Ara
İLETIŞIM
(I) dönen iç bileziği üzerinde yükü taşıyan silindirik makaralı rulmana doğru bir şekilde uyglanan radyal yük sırasında oluşan dış bilezik çalışma izini gösterir.

(J) mil bükülmesi veya iç ve dış bilezikler arasındaki göreceli eğimin çalışma izlerini gösterir. Bu hizalama kaçıklığı, enlemesine hafifçe gölgeli (donuk) şeritler oluşmasına yol açar Yükleme bölgesinin başında ve sonunda izler diyagonal/çapraz'dır. Dönen iç bileziğine tek bir yükün uygulandığı çift-sıralı konik makaralı rulmanlar için,

(K) radyal yük altındaki dış bilezikteki çalışma izlerini gösterir

(L) ise eksenel yük altındaki dış bilezikteki çalışma izlerini gösterir.

İç ve dış bilezikler arasında hatalı hizalama olduğunda, bir radyal yük uygulanması dış bilezikte (M'de) görülen çalışma izlerinin oluşmasına yol açar.

 

Resmi Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız!

(I)

İç bilezik dönüşü.
Radyal yük.

(J)

İç bilezik dönüşü.
Moment yükü.
(Hatalı hizalama).

(K)

İç bilezik dönüşü.
Radyal yük.

(L)

İç bilezik dönüşü.
Eksenel yük.

(M)

İç bilezik dönüşü.
Radyal ve Moment yükleri.
(Hatalı hizalama).

Yüklemeler

Yeni Rulman Doktoru - Rulmanlarin Bakimi

Rulmanın Kullanımı ve Bakımı, Rulman Performans Faktörler, Rulmanın Kontrolü, Çalışma izleri ve Uygulanan Yükle, Rulman Hasarları ve Alınacak Önlemler

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.