Ara

İngiltere’deki bir gıda işletmesi küçük yapraklı ürün hasat makinasındaki sorunlardan dolayı düzenli olarak üretim duruş süreleri yaşıyordu. Makine duruşları, üretim kaybı ve onarımlar yılda 126.600 avro maliyete neden oluyordu.

Salata yapağı (filizi) hasadı neden duruyor?

Hasat makinasında sık sık üretimin tamamen durmasına ve mahsullerin bozulmasına neden olan rulman arızaları görülüyordu.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

NSK, uygulamayı ve çalışma koşullarını inceledi.

Kir ve su girişi sonucunda erken rulman arızaları oluştuğu görüldü.

Ertesi yıl daha fazla salata yaprağı hasadı

NSK amaca uygun olmayan eski rulmanların çok dayanıklı Silver-Lube® takılı ünitelerle değiştirilmesini önerdi. Bir sonraki hasat sezonunun başında makinalara, paslanmaz çelik rulmanlara ve geliştirilmiş flinger keçe düzeneğine sahip Silver-Lube® üniteleri takıldı. Rulman arızalarındaki inanılmaz düşüş makinanın kullanım ömrünün uzamasını ve üretim kaybı maliyetlerinin yarıya düşmesini sağladı.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
Silver-Lube®

Silver-Lube®

  • Yıkamalara karşı korozyon dayanımı
  • Mantar oluşum  dayanımı
  • Kimyasallara karşı yüksek dayanım

>> Silver-Lube®


Maliyet tasarrufu – Üretim kaybı maliyetleri

Önce 

€ 126,600

NSK Çözümü

€ 63,300

Cost savings

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.