Ara

İspanya’da rüzgâr dişli kutusu üniteleri üzerine uzmanlaşmış bir atölyede beş sorunlu şaft vardı. Şafttaki rulmanlar gevşemişti ve bu yüzeyde aşınma yapıyordu. NSK’dan normalden küçük delik çapları olan özel bir rulman sağlaması istendi. Bu çözüm mümkün olmasaydı şaftları hurdaya çıkarıp yenilerini üretmek 21.500 avroya mal olacaktı.

Teknik özelliklerini kaybeden şaftlar düşük maliyetle nasıl rektifiye edilebilir?

Şaftların başlangıç çaplarına getirilmesi uygulanabilir bir seçenek değildi. Atölye birçok şaftı hurdaya çıkarıp yenilerini üretmekten doğacak bir maliyetle karşı karşıyaydı.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

NSK mühendisleri uygulamayı inceledi.

Amaç, NSK Sabit Bilyalı Rulmanları’nın (DGBB) özel bir delik çapında üretilerek mevcut şaftların korunması imkânını belirlemekti.

Şaft ile rulmanların birbirine tam uyumu türbinin güvenilir biçimde çalışmasını sağlar.

NSK mühendisleri durumu inceleyerek özel bir tasarıma sahip, özel delik çapı olan bir çözüm geliştirdi. Bunun sonucunda, şaftların hurdaya çıkarılmasına gerek kalmadığından değiştirme ve yenileme maliyetlerinden 19.224 avro tasarruf edildi.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
NSK Deep Groove Ball Bearings

NSK Sabit Bilyalı Rulmanları

  • Uygulamaya uygun kafes tipleri
  • Daha uzun ömür
  • Gelişmiş gres teknolojisi

>> NSK Sabit Bilyalı Rulmanları 


Maliyet tasarrufu – Yeniden üretim maliyetlerini önleme

Önce

€ 25,172

NSK Çözümü

€ 5,948

Cost savings

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.