Ara

Rusya’daki büyük bir haddelenmiş çelik üreticisi sıcak şerit değirmeninin finişleme bölümündeki rulman değiştirme aralıklarını uzatmak istiyordu. Zorlu çalışma koşullarından dolayı standart 4 sıralı konik bobin rulmanlar sadece 1.400 saat dayanıyor, değiştirme ve bakım maliyeti yılda 442.000 € tutuyordu.

Rulman değiştirme ve bakım maliyetleri neden bu kadar yüksek?

Şirket servis aralıklarını uzatıp böylece maliyeti düşürerek rekabet gücünü artırmak, ancak bunu yaparken güvenilirliğinden ödün vermemek istiyordu.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

NSK makineyi ve çalışma koşullarını inceledi.

Kapsamlı bir analiz gösterdi ki, mevcut rulman çözümü bu uygulama için yetersiz kalıyordu. NSK rulman değiştirme aralıklarını güvenli bir şekilde uzatmak için bir yöntem geliştirmeye koyuldu.

Rulman değiştirme ve bakım işlemlerinde daha düşük maliyet

NSK mevcut rulmanların yerine iç tasarımları, temas açıları ve çelik bileşimi yeniden düzenlenen dört sıralı Konik Bobin Rulmanlarıyla kullanmayı önerdi.  Rulmanların kullanım ömrü böylece güvenli bir şekilde 2.200 saate çıkarak 154.000 € tasarruf sağlıyordu.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
4-row Tapered Roller Bearings

4 sıralı Konik Bobin Rulmanları

  • Üç misline kadar daha uzun ömür
  • Özel NSK ısı işleme teknolojisi
  • Çatlamaya daha dayanıklı yeni çelik bileşimi

>> 4 sıralı Konik Bobin Rulmanları


Maliyet tasarrufu – Rulman değiştirme ve bakım maliyetleri

Önce

€ 442,000

NSK Çözümü

€ 288,000

Cost savings

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.