Ara

ABD’deki bir çimento fabrikası çamur pompalarındaki kirlenmeden dolayı  erken rulman arızaları yaşıyordu. Rulmanlar sadece 2-3 ay dayanıyor, rulman değiştirme, duruş süresi ve bakım maliyetleri yılda 96.616 € tutuyordu.

Çimento çamurunu aktarma işlemleri neden bu kadar sık kesiliyor?

Çimento fabrikalarının çok zorlu ortamlarda çalıştığı, bilinen bir gerçektir. Bu zorlu koşullara uygun olmayan rulmanlarla donatılmış pompalar haliyle daha sık arızalara ve ve uzun duruş sürelerine neden olur.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

NSK çamur pompası rulman uygulamasını değerlendirdi.

Mevcut rulmanlara çamurun girmesi erken  arızalara ve istenmeyen maliyetlere neden oluyordu.

Çamur aktarma işlemleri ileride daha güvenli

NSK düşük performans gösteren mevcut rulmanların yerine, zorlayıcı ve çok kirli ortamlardaki kullanım için ideal olan TF Tough Steel Serisi Açısal Temaslı Bilyalı Rulmanların  kullanılmasını önerdi. Müşterinin on elemanına verilen, en iyi kurulum ve bakım yöntemlerinin gösterildiği NSK teknik eğitiminin maliyetleri hesaba katılınca bile bu değişiklikle giderler 56.176 € azalmış oluyor.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
TF Tough Steel Series

TF Tough Steel Serisi

  • Zorlu koşullarda üstün  tokluk / dayanıklılık
  • Üstün aşınma direnci
  • Kirlenmiş yağla 10 kat daha uzun ömür

>> TF Tough Steel Serisi


Maliyet tasarrufu – Toplam rulman maliyetleri

Önce

€ 96,916

NSK Çözümü

€ 5,440

Cost savings

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.