Ara
İLETIŞIM

Philipp Milz

Pozisyon: Yazılım Mühendisi
Konum: Ratingen

 

'Her yapılabilir proje, gerçekçi bir değerlendirme ile başlar'

Otomotiv sektörü beni her zaman cezbetmiştir. Yüksek lisans eğitimimi RWTH Aachen Üniversitesinde, yazılım geliştirme ve programlama prensiplerinin öğretildiği ve nispeten yeni bir alan olan Hesaba dayalı Mühendislik Bilimi Bölümünde tamamladım. Eğitimimin başında, otomotiv sektörü ile alakalı dersler aldım.

NSK'yı üniversitede gerçekleştirilen bir sektör tanışma fuarında tanıdım. Dikkatimi özellikle çeken şey, NSK'nin, çeşitli otomotiv parçalarının geliştirilmesinde sahip olduğu yenilikçi yaklaşım ve şirketin uluslararası mecrada faaliyet gösteriyor olmasıydı.

İki buçuk yıl boyunca Japonya'da, bir NSK stajyeri olarak yazılım geliştirme ve elektrik mühendisliği alanlarında çalışma fırsatım oldu ve bu fırsat, pek çok tecrübe kazandırdı. Bu, meslek hayatım için mükemmel bir başlangıçtı.

Şu an elektrik mühendisliği geliştirme departmanında, teknik proje yönetimi alanında çalışıyorum. Kısaca anlatmak gerekirse; teknik ürün taleplerini, hedefleri ve zaman çizelgelerini hazırlıyorum, değerlendiriyorum ve ekip içinde ve müşteriler ile koordinasyonunu sağlıyorum. Test oturumlarının ve atölye çalışmalarının organizasyonu ve desteklenmesi de görevlerim arasında. Orta vadede, küçük bir ekibin sorumluluğunu üstlenmek isterim.

Mesleğimle alakalı sevdiğim şey, teknik konular ve ürün stratejisi ile ilgili alınan kararlar üzerinde bir etkiye sahip olmak. Bence insanların birbirine güvendiği ve canlı bir uluslararası ekipte çalışmak heyecan verici bir şey. Mesleğim gereği hızla gerçekleşen teknolojik gelişmeleri sürekli olarak takip etmek durumundayım. NSK'nin sürekli eğitime önem veriyor olması harika bir şey!

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.