Ara
CONTACT US

Facts

Rakamlar ile NSK Avrupa

En zorlu koşullar altında bile hareket eden her şeyde NSK ürün ve çözümlerimiz bulunuyor. Yüksek hassasiyetli makaralı rulmanlarımız ve bilyalı rulmanlarımız rüzgar türbinlerinde ve takım tezgahlarında hızla dönüyor; otomotiv ürünlerimiz her büyük otomobil üreticisinin araçlarında bulunurken, lineer sistemlerimiz üretim hatlarında başarılı bir şekilde çalışıyor.

Ciro: Mart 2020 itibariyle 920 milyon Avro' nun üzerinde
Personel Sayısı: Avrupa'da 4400'dan fazla

İş Birimleri ve ürünler

NSK endüstriyel ürünler iş birimi (EIBU- European Industrial Business Unit)
- Genel merkez: Ratingen (Almanya)

Ürün portföyü: Bilyalı Rulmanlar, Silindirik Makaralı Rulmanlar, Konik Makaralı Rulmanlar, Oynak Makaralı Rulmanlar, Eksenel Rulmanlar, Yüksek Hassasiyetli Rulmanlar, Vidalı Miller, Lineer Yataklar, Mekatronik ve Yüksek Hassasiyetli Ürünleri de içeren diğer Lineer bileşenler.

NSK otomotiv iş birimi (EABU- European Automotive Business Unit)
- Avrupa genel merkez: Ratingen (Almanya)

Ürün portföyü: Tekerlek Poyraları, Orta ölçekteki Tek Sıralı Bilyalı Rulmanlar, Şanzımanlar için Konik ve İğneli Rulmanlar, Su pompaları için Integral Şaftlı Rulmanlar ve A/C Kompresörler için Manyetik Kavramalı Rulmanlar

NSK direksiyon sistemleri iş birimi (ESBU- European Steering Business Unit)
- Avrupa genel merkez: Ratingen (Almanya)

Ürün portföyü: Enerji emilim sistemlerine entegre edilmiş, Manuel ve Elektrikli Ayarlanabilir Emniyetli Direksiyon Kolonları; Enerji Emilimi Kapasiteli, Elektrikli Direksiyon Emniyetli Direksiyon Kolonları; Yerleşik Elektrik Direksiyonlu Direksiyon Kolonları ve Direksiyon Kremayerleri; Rot Çubuklu Direksiyon Kremayerleri, Ara Milleri, Kardan Mafsalları, Çift Kardan Mafsalları, Sönümleme Üniteleri ve dahası...

Download NSK Facts & Figures 

NSK Avrupa - Kısa Profil

100 yılı aşan geçmişi ile NSK, (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) yerel bir rulman tedarikçisinden, küresel pazarda faaliyet gösteren rulman ve otomotiv ürünleri tedarikçisine dönüşmüş bir Japon firmasıdır. Bugün NSK 30 ülkede 30.700 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Mart 2020 raporlarına göre mali yılında 6,811 Milyon € üzerinde satışa erişmiştir. Bu sonuca, şirketin ürün ve hizmet kalitesini sürekli olarak geliştirmesini sağlayan ve kesintisiz bir şekilde artırılan AR-GE yatırımlarının gücüyle ulaşılmıştır. Bu yatırım NSK'nın "Toplam Kalitede 1 Numara" olma hedefini desteklemektedir. NSK, eksiksiz rulman portföyüne ilave olarak, hassas parçalar ve mekanik ürünler ile birlikte otomotiv endüstrisi için tekerlek rulman üniteleri ve elektrikli direksiyon sistemlerininde dahil olduğu sistem ve destek parçaları geliştirmekte ve üretmektedir.

NSK'nın 1963 yılında Avrupa'daki ilk yan kuruluşu Almanya'nın Düsseldorf kentinde ve Avrupa'daki ilk üretim tesisi ise 1976 yılında İngiltere'nin Peterlee kentinde hizmete başlamıştır. Günümüzde NSK Avrupa kıtası dahilindeki satışlarını İngiltere, Polonya ve Almanya' daki üretim tesisleri, Almanya, Hollanda ve İngiltere'deki lojistik merkezleri ve Almanya, İngiltere ve Polonya'daki teknoloji merkezleriyle desteklemektedir. 1990 yılında ise İngiltere’nin Newark kentinde, ünlü Avrupalı rulman üreticisi olan UPI grubunu satın alarak, rulman markası olan RHP markasını bünyesine katmıştır.

Ayrıca NSK geniş bir yetkili distribütör ağı da geliştirmiştir. Endüstriyel, lineer ve hassas ürün teknolojileri (EIBU), otomotiv endüstrisi için rulmanlar ve direksiyon sistemleri (EABU ve ESBU) olmak üzere uygulama odaklı üç ana iş birimlerine ayrılmıştır. Bu organizasyonda, NSK Avrupa Mart 2020 sonuçlarına göre 4400 çalışanı ile 920 Milyar Avro'nun üzerinde ciro elde etmiştir.

PEO

NSK Avrupa - Kurumsal Vizyon

Japon köklerimiz ve kültürümüz, mükemmelliğe erişme çabamızın temelini oluşturmaktadır. "Toplam Kalitede 1 Numara" olmayı amaçlayarak, hemen hemen tüm pazarlardaki bütün taleplere hızla ve hassasiyetle yanıt vermek için çalışıyoruz.

Uzun bir geçmişe sahip nitelikli ürün geliştirme başarımız, üretim yöntemlerimiz ve müşteri hizmetlerimiz ile gelişerek her geçen gün daha da büyüyen bir markayız.

Ürün, süreç ve hizmetlere olan bağlılığımız sayesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için olası en iyi sonuçları elde ediyoruz.

CO_NSK-Japan

100 Yıllık Teknoloji Tarihi

NSK Ltd. 1914 yılında kurulan Nippon Seiko Limited Şirketi'nin işlerini devralmak için 1916 yılında kurulmuştur. Japonya'nın ilk rulman üreticisi olarak Osaki-machi, Ebara-gun, Tokyo'da (şimdi Osaki, Shinagawa-ku, Tokyo) ticaret yapmaya başlamıştır. Aşağıda son doksan yılda NSK'nın üretim ve teknoloji geliştirme faaliyetlerinin kısa tarihçesini bulabilirsiniz:


Başlangıç ​​dönemi

1916

 • Şirket kuruldu ve bilyalı rulman üretimi başladı

1930'lar

 • Japonya'da iş hacmi genişledi

 

Gelişme dönemi

1940'lar

 • Savaş sonrası yeniden yapılanma sırasında talep artışı yaşandı

1950'ler

 • Vidalı mil ve lineer kılavuzlar ile vidalı mil tipi direksiyon pazarına girildi

1960'lar

 • Japonya'da Araştırma-Geliştirme departmanı kuruldu
 • Avrupa'da ilk satış ofisi açıldı (Düsseldorf, Almanya)
 • Mühendislik araştırma laboratuaru kuruldu
 • Otomatik şanzıman üretiminin yanı sıra iğneli rulmanların da üretimine başlandı
 • Hızlı trenler için ilk NSK aks rulmanları geliştirildi
 • Direksiyon kolonu pazarına girildi

 

Büyüme dönemi

1970'ler

 • NSK'nın ilk orijinal rulman yağı olan (NS7) geliştirildi
 • İngiltere, Peterlee'de üretim fabrikası açıldı
 • Yüksek hassasiyetli rulmanlar ile VCR pazarına girildi
 • Rulman servis ömrü ile ilgili araştırmalar genişletildi
 • Sızdırmazlık özellikli rulman pazarına girildi

1980'ler

 • Mekatronik pazarına girildi
 • Isıl işlem (TF) teknolojisi kullanılmaya başlandı
 • HUB III'e giriş
 • Elektrikli direksiyon (EPS) pazarına girildi

1990'lar

 • Yüksek saflıktaki (EP) çelik geliştirildi
 • İngiltere RHP ve Almanya Neuweg dahil olmak üzere Avrupalı UPI grubu satın alındı
 • Avrupa Teknoloji Merkezi (ETC) İngiltere'de açıldı
 • Polonya'nın ünlü rulman üreticisi satın alınarak, NSK Iskra fabrikası kuruldu
 • Çok yüksek hızlı ROBUST serisi eğik bilyalı rulmanlar pazara sunuldu
 • Yarı halka şeklinde sürekli değişken transmisyon pazarına girdi (CVT).

2000'ler

 • Fujisawa Ar-Ge merkezi tamamlandı
 • BSS serisi ve endüstriyel makina rulmanı olan HPS serisi tanıtıldı
 • İç çapı: 0,6 mm ve dış çapı: 2mm olan dünyanın en küçük rulmanı geliştirildi
 • Rüzgar türbini dişli kutuları için silindirik makaralı rulmanlar geliştirildi
 • Soğuk şekillendirilmiş hub ünitesi rulmanları geliştirildi
 • Kablolu direksiyon sistemleri için dünyanın ilk çift direksiyon kumanda kolu aktüatörleri geliştirildi
 • Hassas işleme uygulamalarındaki sistemler geliştirildi
 • Almanya'da Teknoloji Merkezi açıldı

2010'lar

 • Integrated Column Type EPS Sistemleri geliştirildi
 • Aktarma organları için utra uzun ömürlü rulmanlar geliştirildi
 • Yüksek verimli motorlar için enerji tasarruflu rulmanlar geliştirildi
 • Hub Unit rulmanlar geliştirildi
 • BSBD serisi için Açısal Temaslı Bilyalı Rulman geliştirildi
 • NH VE NS serisi lineer kılavuzlar geliştirildi

Top Message

Strengthening Our Business Foundations for the Next Leap Forward

Japan's Bearing Pioneer


Bearings are vital components in improving the efficiency and reliability of machines, contributing to reduced energy loss. They are regarded as a staple of the industrial world and are used in a wide variety of applications.

In 1916, NSK became the first company in Japan to develop and manufacture bearings, and ever since, we have continued to innovate revolutionary technology and products. Over our nearly 100 years of business operations we have actively contributed to worldwide industrial development and environmental preservation. In the early 1960s we set our sights overseas and, to date, have established business locations across 30 countries. We are a world-trusted brand, providing our global customer base with the highest quality and performance.

Corporate Philosophy and NSK Vision 2026

NSK aims to contribute to the well-being and safety of society and to protect the global environment through our innovative technology integrating MOTION & CONTROL™. In 2016 we will celebrate our 100th anniversary, and to mark this event we have designed NSK Vision 2026, an image of the company we aim to become over the next 10 years. Our main message, Setting the Future in Motion, represents our commitment to bringing safety, reliability, and comfort to people's lives-enriching lifestyles and building a brighter future through our products and services.

Becoming an Outstanding Global Company

NSK is carrying out strategies to enhance competitiveness and achieve further growth based on our principles of safety, quality and compliance. By doing so, we aim to develop corporate fundamentals appropriate for a company with net sales of one trillion yen, establishing ourselves as a truly outstanding global company.

Our next stage of growth will focus not only on meeting the expectations of our customers and securing their trust, but also providing new value to society as a whole.

Toshihiro Uchiyama,
President & CEO
NSK Ltd.

NSK celebrated its 100th anniversary on November 8, 2016

NSK celebrated its 100th anniversary on November 8, 2016. The fact that we have been able to conduct successful business operations over a century is a strong testament to solid support received over the years from all stakeholders, including customers and the local community. For this I offer my sincere gratitude.

Ever since developing the first bearings in Japan, we have leveraged our proprietary technology to supply customers in a wide range of fields with bearings and other machine components, thereby supporting industrial growth and contributing to society through the creation of a safe, reliable and comfortable world.

To mark the company’s 100th anniversary, we contemplated the kind of company we would like to become in the future, culminating in NSK Vision 2026. This vision specifies the direction we will aim for and the goals we will strive to accomplish over the next 10 years, and will serve as a guiding principle for the realization of our mission statement.

By repeatedly take on challenges, no matter how small, the NSK Group’s 30,000 employees will work together as one to elicit the company’s all-round strength. United in this way, we are determined to continue striving to make people’s lives safer, more reliable, and more comfortable—enriching lifestyles—to build a brighter future through the products we develop for our customers.

As we consider the prospects for our next 100 years, we look forward to the challenges that lie ahead, knowing that our accumulated experience and expertise comprise the very foundations of our enduring success. In facing the myriad of future challenges, we ask for the ongoing understanding and support of all stakeholders to ensure the NSK’s ongoing success.

Toshihiro Uchiyama,
President & CEO

Toshihiro Uchiyama

Başkan,
CEO
NSK Ltd.

Dr Ulrich Nass

Chief Executive Officer
NSK Europe Ltd.

Issei Murata

Avrupa Operasyonları Yönetim Kurulu Başkanı

NSK Europe Ltd.

Brent Parkinson

Chief Financial Officer
NSK Europe Ltd.

 

 

Franck Keiffer

Direktör - EABU

NSK Avrupa Ltd.

Klauspeter Noack

Direktör - ESBU

NSK Avrupa Ltd.

Volker Polonyi

Direktör - ETC

NSK Avrupa Ltd.

Tony Doran

Senior Director of ICT, Security & Logistics
NSK Europe Ltd.

 

Kanta Ozaki

Üretim Müdürü
NSK Avrupa Ltd.

Tim Parker

Legal Director & Company Secretary
NSK Europe Ltd.

Andrew Savage

Avrupa İnsan Kaynakları Direktörü
NSK Europe Ltd.

Cengiz Yesilbas

European Quality Director
NSK Europe Ltd.

Yüklemeler

Facts & Figures, NSK Europe

PDF

55.7 kB

Annual Report 2019

All about NSK (in English)

PDF

10.6 MB

Moving the Future

Rulmanlar, Lineer Teknoloji, Otomotiv Çözümleri

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.