Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Facts

Rakamlar ile NSK Avrupa

En zorlu koşullar altında bile hareket eden her şeyde NSK ürün ve çözümlerimiz bulunuyor. Yüksek hassasiyetli makaralı rulmanlarımız ve bilyalı rulmanlarımız rüzgar türbinlerinde ve takım tezgahlarında hızla dönüyor; otomotiv ürünlerimiz her büyük otomobil üreticisinin araçlarında bulunurken, lineer sistemlerimiz üretim hatlarında başarılı bir şekilde çalışıyor.

Ciro: Mart 2023 itibariyle 893 milyon Avro' nun üzerinde
Personel Sayısı: Avrupa'da 4030'dan fazla

İş Birimleri ve ürünler

NSK endüstriyel ürünler iş birimi (EIBU- European Industrial Business Unit)
- Genel merkez: Ratingen (Almanya)

Ürün portföyü: Bilyalı Rulmanlar, Silindirik Makaralı Rulmanlar, Konik Makaralı Rulmanlar, Oynak Makaralı Rulmanlar, Eksenel Rulmanlar, Yüksek Hassasiyetli Rulmanlar, Vidalı Miller, Lineer Yataklar, Mekatronik ve Yüksek Hassasiyetli Ürünleri de içeren diğer Lineer bileşenler.

NSK otomotiv iş birimi (EABU- European Automotive Business Unit)
- Avrupa genel merkez: Ratingen (Almanya)

Ürün portföyü: Tekerlek Poyraları, Orta ölçekteki Tek Sıralı Bilyalı Rulmanlar, Şanzımanlar için Konik ve İğneli Rulmanlar, Su pompaları için Integral Şaftlı Rulmanlar ve A/C Kompresörler için Manyetik Kavramalı Rulmanlar

NSK direksiyon sistemleri iş birimi   

1 Ağustos 2023'ten itibaren Küresel Direksiyon İşletmesi, Japonya Endüstriyel Çözümler ve NSK A.Ş. arasında %50,1:49,9 hisse oranıyla iş ortaklığı başlattı
 

Download NSK Facts & Figures 

NSK Avrupa - Kısa Profil

100 yılı aşan geçmişi ile NSK, (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) yerel bir rulman tedarikçisinden, küresel pazarda faaliyet gösteren rulman ve otomotiv ürünleri tedarikçisine dönüşmüş bir Japon firmasıdır. Bugün NSK 31 ülkede 29.800 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Mart 2023 raporlarına göre mali yılında 6400 Milyon € üzerinde satışa erişmiştir. Bu sonuca, şirketin ürün ve hizmet kalitesini sürekli olarak geliştirmesini sağlayan ve kesintisiz bir şekilde artırılan AR-GE yatırımlarının gücüyle ulaşılmıştır. Bu yatırım NSK'nın "Toplam Kalitede 1 Numara" olma hedefini desteklemektedir. NSK, eksiksiz rulman portföyüne ilave olarak, hassas parçalar ve mekanik ürünler ile birlikte otomotiv endüstrisi için tekerlek rulman üniteleri dahil olduğu sistem.

NSK'nın 1963 yılında Avrupa'daki ilk yan kuruluşu Almanya'nın Düsseldorf kentinde ve Avrupa'daki ilk üretim tesisi ise 1976 yılında İngiltere'nin Peterlee kentinde hizmete başlamıştır. Günümüzde NSK Avrupa kıtası dahilindeki satışlarını İngiltere, Polonya ve Almanya' daki üretim tesisleri, Almanya, Hollanda ve İngiltere'deki lojistik merkezleri ve Almanya, İngiltere ve Polonya'daki teknoloji merkezleriyle desteklemektedir. 1990 yılında ise İngiltere’nin Newark kentinde, ünlü Avrupalı rulman üreticisi olan UPI grubunu satın alarak, rulman markası olan RHP markasını bünyesine katmıştır.

Ayrıca NSK geniş bir yetkili distribütör ağı da geliştirmiştir. Endüstriyel, lineer ve hassas ürün teknolojileri (EIBU), otomotiv endüstrisi için rulmanlar (EABU) olmak üzere uygulama odaklı üç ana iş birimlerine ayrılmıştır. Bu organizasyonda, NSK Avrupa Mart 2023 sonuçlarına göre 4030 çalışanı ile 893 Milyar Avro'nun üzerinde ciro elde etmiştir.

PEO

NSK Avrupa - Kurumsal Vizyon

Japon köklerimiz ve kültürümüz, mükemmelliğe erişme çabamızın temelini oluşturmaktadır. "Toplam Kalitede 1 Numara" olmayı amaçlayarak, hemen hemen tüm pazarlardaki bütün taleplere hızla ve hassasiyetle yanıt vermek için çalışıyoruz.

Uzun bir geçmişe sahip nitelikli ürün geliştirme başarımız, üretim yöntemlerimiz ve müşteri hizmetlerimiz ile gelişerek her geçen gün daha da büyüyen bir markayız.

Ürün, süreç ve hizmetlere olan bağlılığımız sayesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için olası en iyi sonuçları elde ediyoruz.


NSK Europe Mission Statement

Our Social Mission

Sosyal Misyonumuz

NSK Europe; ürünler, hizmetler, üretim süreçleri ve değer zinciri ile toplumun daha güvenli, sorunsuz ve çevre dostu olmasına katkıda bulunacaktır.
Küresel bir şirketin parçası olarak Avrupa topluluklarında NSK'nin Japon köklerini, farklı ulusları ve farklı cinsiyetleri temsil eden ekibimizle tutkulu, saygılı, alçak gönüllü, etik ve tutarlı şekilde hareket ediyoruz.


Ürün Misyonumuz

NSK’nın önemli bir parçası olarak NSK Europe, sorunsuz ve çevre dostu bir toplum için bölgesel teknoloji ve iş trendlerinine dayanan Hareket ve Kontrol alanında bölgesel ürünler ve hizmetler ile harekette geleceği belirliyor


Ekonomik Misyonumuz

NSK Europe hissedarlarımız ve müşterilerimiz için küresel çapta NSK'nin değerini artıran, sürdürülebilir ve kârlı büyüme ile kendi kendini finanse eden bir kuruluştur.
Çalışanlarımızın huzur ve mutluluğu ile onlara gelişme fırsatları sağlamak büyük önem taşır.

CO_NSK-Japan

100 Yıllık Teknoloji Tarihi

NSK Ltd. 1914 yılında kurulan Nippon Seiko Limited Şirketi'nin işlerini devralmak için 1916 yılında kurulmuştur. Japonya'nın ilk rulman üreticisi olarak Osaki-machi, Ebara-gun, Tokyo'da (şimdi Osaki, Shinagawa-ku, Tokyo) ticaret yapmaya başlamıştır.

Aşağıda son doksan yılda NSK'nın üretim ve teknoloji geliştirme faaliyetlerinin kısa tarihçesini bulabilirsiniz >>

Top Message

Strengthening Our Business Foundations for the Next Leap Forward.

Japan’s Bearing Pioneer

Bearings make the world go round - literally. Used in almost anything with moving parts, bearings are vital components that improve the efficiency and reliability of machines and contribute to reducing resource and energy consumption. NSK started its journey manufacturing the first ball bearings in Japan in 1916, and has since developed into a global organization researching, designing, and manufacturing Motion & Control™ solutions supporting mobility and industrial applications.

With over 100 years of excellence in engineering, manufacturing, and service, we have actively contributed to worldwide industrial development and the preservation of the environment. In the early 1960s we set our sights abroad, and have established 208 business locations across 30 countries to date. NSK is a world-trusted brand with a global customer base that counts on the highest in quality and performance.

NSK Corporate Philosophy & NSK Vision 2026

NSK aims to contribute to the well-being of society and protect the global environment through our Motion & Control technology. For our 100th anniversary in 2016, we created NSK Vision 2026, which conveys our aspirations to "set the future in motion," and bring safety, reliability, and comfort to people’s lives - enriching lifestyles and building a brighter future through our products and services.

Establishing a Corporate Foundation for Sustainable Growth

With an eye on long-term development of societies around the world, NSK is dedicated to developing a corporate foundation capable of sustainable growth - sustainable for the environment, and for employees. To this end, we have established four core values for NSK: safety, quality, compliance, and environment. By developing advanced technologies and protecting the environment, we are enhancing our capacity for value creation and driving increased sustainability.

Akitoshi Ichii
President & CEO
NSK Ltd.
NSK celebrated its 100th anniversary on November 8, 2016

NSK celebrated its 100th anniversary on November 8, 2016. The fact that we have been able to conduct successful business operations over a century is a strong testament to solid support received over the years from all stakeholders, including customers and the local community. For this I offer my sincere gratitude.

Ever since developing the first bearings in Japan, we have leveraged our proprietary technology to supply customers in a wide range of fields with bearings and other machine components, thereby supporting industrial growth and contributing to society through the creation of a safe, reliable and comfortable world.

To mark the company’s 100th anniversary, we contemplated the kind of company we would like to become in the future, culminating in NSK Vision 2026. This vision specifies the direction we will aim for and the goals we will strive to accomplish over the next 10 years, and will serve as a guiding principle for the realization of our mission statement.

By repeatedly take on challenges, no matter how small, the NSK Group’s 30,000 employees will work together as one to elicit the company’s all-round strength. United in this way, we are determined to continue striving to make people’s lives safer, more reliable, and more comfortable—enriching lifestyles—to build a brighter future through the products we develop for our customers.

As we consider the prospects for our next 100 years, we look forward to the challenges that lie ahead, knowing that our accumulated experience and expertise comprise the very foundations of our enduring success. In facing the myriad of future challenges, we ask for the ongoing understanding and support of all stakeholders to ensure the NSK’s ongoing success.

Toshihiro Uchiyama,
President & CEO

Akitoshi Ichii

Başkan,
CEO
NSK Ltd.

Dr Ulrich Nass

Chief Executive Officer
NSK Europe Ltd.

Michio Komaba

Deputy Head of all European operations
NSK Europe Ltd.

Mark Trivett

Chief Financial Officer
NSK Europe Ltd.

Richard Butler

Managing Director European Industrial Business Unit
NSK Europe Ltd.

 

Matthieu Lavieuville

Direktör - EABU

NSK Avrupa Ltd.

Andrew Savage

Avrupa İnsan Kaynakları Direktörü
NSK Europe Ltd.

Tony Doran

Senior Director Enterprise Project Management Office 
NSK Europe Ltd.

Cengiz Yesilbas

European Quality Director
NSK Europe Ltd.

Tim Parker

Legal Director & Company Secretary
NSK Europe Ltd.

Yüklemeler

Facts & Figures NSK Europe Ltd.

PER November 1ST, 2023

PDF

187.1 kB

NSK Report 2023

PDF

11.5 MB

Moving the Future

Rulmanlar, Lineer Teknoloji, Otomotiv Çözümleri

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız