Ara

Çevre

NSK Çevre Politikası

Kurumsal Felsefemiz

Çevreye gösterdiğimiz hassasiyet uğraşlarımızın temelini oluşturur. Bu doğrultuda, geri dönüşüme odaklı kendine özgü ve iddialı eylemler gerçekleştirme konusunda kararlıyız.

1. Küresel Isınmanın Önlenmesi
Çevre dostu üretim süreçleri ve teknolojileri geliştirerek aktif olarak global ısınmayı engelleme çabalarına destek oluyoruz.

2. Olumsuz Çevresel Etkinin Azaltılması
Yönetmeliklere uyan, kirliliğin önlenmesi ve çevresel etkilerini azaltmak için ürünlerde kullanılan kimyasal maddelere yönelik çevre yönetim sistemleri kuruyor ve geliştiriyoruz.

3. Toplumsal Katkı
Kurumsal bir birey gibi hareket ederek, biyolojik çeşitliliğin korunmasını teşvik ediyor, çalıştığımız ülkelerin ve toplumların sosyal gelişimine katkıda bulunup, çevreyle uyum içinde yaşayan refah toplumlarının oluşmasını destekliyoruz.

  • CO2 İnsiyatifleri
  • Uygunluk
  • Sertifikalar

CO2 İnsiyatifleri

NSK'nın CO2 İnsiyatifleri

1999 yılından beri enerji tüketimini azaltmak için ürünler üretmenin yanısıra NSK fabrikaları kendi üretim tesislerinde CO2 emisyonlarını azaltmaya odaklanmıştır. Üretim birimi başına yıllık %1 CO2 azaltımı hedefine ulaşmış olarak 1 yılı geçiren NSK, ayrıca üretim seviyelerinde bağımsız olarak mutlak CO2 emisyonlarını azaltmayı amaçlamaktadır.

İlk hedefimiz 2012 mali yılında mutlak emisyonları 2006 yılınınkinden daha aşağıya çekmektir. Bu da gelişmiş çevre dostu tesislere yatırım ve atığı ortadan kaldırmak için belirlenen çabalar yoluyla elde edilebilir.
Rulmanlar ve çevreye olan pozitif etkimiz konusunda daha fazla bilgi almak için Dünya Rulman Birliği'nden ilgili broşürü indirebilirsiniz.

Uygunluk

Standartlara Uygunluk

Bir ithalatçı ve kimyasal madde kullanıcısı olarak NSK, REACH altında gerekli olan tüm yasal zorunlulukları karşılamaya bağlı kalmaktadır.

NSK'nın REACH ile ilgili hedef beyanının bir kopyası için lütfen tıklayın.

Tehlikeli Madde Kontrolü

Tüm NSK ürünleri ELV ve RoHS Yönergeleri gibi ilgili yasal gereksinimlere uyumludur. Ek olarak NSK, kendi Yeşil Mühendislik Standardı'nda belirtilen yasaklanmış ve kısıtlanmış maddeler listesini oluşturmuş ve tüm ana tedarikçilerini bu standara uymak zorunluluğu getirmiştir.

Sertifikalar

NSK grup çevre politikasına göre, tüm üretim tesisleri faaliyete geçtikten sonra, 5 yıl içerisinde ISO14001 sertifikasını alması gerekmektedir. Sürekli olarak uygulanan bu politika ile şu an NSK’nın ISO14001 sertifikasını almış 47 üretim tesisi bulunmaktadır.

Avrupa'da, üretim tesislerinin tümünün bağımsız bir akreditasyon kuruluşu tarafından düzenli denetimler ile tasdik edilmiş ISO14001 sertifikası vardır.

Global Sertifikalar

Teknik Yayınlar - Motion & Control

Uygulamalı olarak rulman performansı ve teknik özellikleri ile ilgili arka plan bilgileri bulabileceğiniz -NSK’nın Motion & Control dergisinde yayınlanmış teknik makaleleri içeren kapsamlı bir kaynak- yayınlarımızı inceleyebilirsiniz.

No: 28 Teknik Yayını İndir

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.