Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Rulmanlar - 2017-03-08

The Bearing Doctor app from NSK helps identify issues before costly failures occur

Rulman imalatçısı NSK, makinelerde veya ekipmanlarda rulmanlarla ilgili sorunları gidermekle görevli bakım mühendisleri ve teknikerler için ücretsiz indirilebilen yeni bir uygulama piyasaya sürdü. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilen Bearing Doctor (Rulman Doktoru) uygulaması, sorunların erken aşamada belirlenmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Bu sayede, maliyetli arızalar meydana gelmeden önce, önleyici tedbirler alınabiliyor.
 

Makine veya ekipmanın çalışması esnasında bir rulman hasar gördüğünde, sistemin tamamı tutukluk yapabilir veya arızalanabilir. Bu da programlanmamış duruşlarla gelen maliyetli onarımlara ve üretim kayıplarına neden olur. Ancak, mühendisler ve teknikerler, arızaların zamanından önce meydana gelmesini önlemek amacıyla, NSK’nın Bearing Doctor sorun giderme uygulamasını kullanarak rulmanın taşınması, montajı, yağlanması ve bakımı hakkında doğru bilgileri bulabiliyor. Örneğin, doğru montaj, rulmanın çalışma hassasiyetini, ömrünü ve performansını etkilerken seçilen yağlama yağının (gres veya yağ) her zaman uygulama koşullarına ve amacına uygun olması gerekir.

 

Rulmanlarda meydana gelebilecek çok sayıda farklı arıza mekanizması vardır. Pullanma, soyulma, kazınma, sıvanma, kırılma, çentiklenme, çukurcuklanma, sürtme ve sürünme vb. bunlardan bazılarıdır. Bearing Doctor uygulaması sorunları basitleştirmeye yardımcı olmak amacıyla, tipik rulman arızalarının renkli fotoğraflarını sunuyor. Böylece, hatanın hassas şekilde belirlenmesini sağlıyor. Bu bilgilerden, olası nedenlerin keşfedilmesi mümkün oluyor.      

 

Uygulamanın diğer özellikleri arasında, çalışan farklı rulman çeşitlerinin çıkardığı seslerin kayıtları yer alıyor. Bu da kullanıcıların bir hatadan şüphelenmesi durumunda kaydedilen sesleri kendi rulmanlarının çıkardığı seslerle karşılaştırmasına olanak sağlıyor. 

 

NSK’nin Bearing Doctor uygulaması saha hizmeti / satış, müşteri hizmetleri / satış ve teknik destek / bakım alanlarındaki mühendisler / teknikerler ve uzmanlar için tasarlandı. İngilizce olarak mevcut olan uygulama Andorid ve iOS işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Uygun linkler www.nskeurope.com/apps-30.htm adresinde veya NSK akademi çevrimiçi platformunda (www.nskacademy.com) bulunabilir.   

 
NSK’nin Bearing Doctor uygulaması, sorunların maliyetli arızalar meydana gelmeden önce belirlenmesine yardımcı oluyor 

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız