Ara
İLETIŞIM

Otomotiv - 2018-12-07

Sealed NSK deep groove ball bearings are being used on the axle drives of a European-built electric SUV

NSK, bir Avrupa otomobil üreticisi tarafından imal edilen bir elektrikli SUV'un (spor arazi aracı) ön ve arka aks tahriklerine yönelik rotor mili rulmanları tedarik etmektedir. Bu, NSK için Avrupa'da türünün ilk projesi olmasına rağmen, şirket Japon araçlarındaki uzun elektrikli güç aktarma teknolojisi deneyimini kullanabiliyor.

Tahrik motoru veya motorlar için en uygun rulmanların geliştirilmesi, elektrikli araç segmentinde büyük bir zorluk olarak kabul edilmektedir. Elektrik motorları içten yanmalı motorlara göre çok daha yüksek hızlarda çalıştığından, rulmanlara çok zorlu gereksinimler getirilmiştir. Ayrıca, rulman çalışma yerleri genellikle kuru ortamdadır, bu nedenle ömür boyu yağlanmış rulmanlar kullanılmalıdır.

Birçok Avrupalı üretici firma 400 km'ye kadar uzanan 300 kW'a kadar elektrikli SUV'lar üretiyor. Gerekli güç ve kompakt boyutların bir bileşenini elde etmek için, aksı motorun içinden geçiren elektrik motorları gibi özel tasarım çözümleri kullanılmaktadır. Bu konsept, toplam tahrik biriminin boyutunu azaltabilir, ancak sonuç olarak 13,000 devirde yüksek çevresel hızlara ulaşan nispeten büyük rotor mili rulmanları gerektirir. O zaman da kompakt planet dişliler kullanılarak hız azaltma gerçekleştirilir.

Bu zorlu uygulama iyi bir sebeple, nispeten daha basit bir rulman tasarımı olan bilyalı rulmanları kullanmıştır. Açısal temaslı bilyalı rulmanların aksine, bilyalı rulmanların belirli bir ön gerdirmeye ihtiyacı yoktur. Avrupalı elektrikli SUV için rulmanların kafes tasarımı da özel uygulama koşullarına uyarlanmıştır; temassız ve ancak son derece verimli contalar sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olurken, aracın uzun menziline de katkıda bulunur.

Avrupalı elektrikli SUV projesindeki başarıya NSK'nın Japonya'daki önceki deneyimlerinin yardımı olmuştur. 2005 yılının başlarında, şirket Toyota Harrier / Lexus RX'in hibrit versiyonu için yüksek hızlı rulman üretimine başlamıştır.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.