Ara
İLETIŞIM

Rulmanlar - 2019-09-23

NSK'nın yeni Robustride silindirik makaralı rulmanları, ultra yüksek devirlerdeki yüksek hassasiyetli işleme süreçleri için son derece uygun.

NSK, yüksek devirli, yüksek hassasiyetli takım tezgahlarının fener mili tahriğinde kullanılacak yeni Robustride silindirik makaralı rulmanlarını EMO 2019 fuarında sergiledi. Bu gelişmiş rulmanlarda, yağın daha eşit dağılmasını kolaylaştırarak rulmanın özellikle yüksek yük altında daha az aşınmasını sağlayan optimize bir kafes bulunuyor. Fuarda, NSK'nın hassasiyet sınıfı geliştirilmiş Robust eğik bilyalı rulmanlarının da tanıtımı yapıldı.

Takım tezgahlarının fener mili rulmanları, doğru bir çalışma için çok yüksek gereksinimleri karşılamalıdır. NSK'nın Robust serisi, bu gereksinimi karşılamak için geliştirilmiş farklı rulman türlerini ve serilerini içeriyor. Robust serisine şimdi de Robustride tek sıralı silindirik makaralı rulmanlar eklendi. Robustride rulmanlar, bu uygulama profili için özel olarak geliştirilmiş bir geometriye ve kılavuza sahip özel tasarım bir kafes sunuyor.

NSK'nın optimizasyon çalışması, yağlama maddesinin daha iyi dağılmasını ve buna bağlı olarak rulmandaki ısı üretiminin daha az ve aynı düzeyde olmasını sağlayacak bir yöntem geliştirmeyi içeriyor. Yağlayıcı maddenin rulman içindeki akışı, yağlayıcı maddenin merkezkaç kuvveti nedeniyle hayli dezavantajlı konumda olan iç kısma optimum düzeyde ulaşmasını sağlayacak şekilde yönlendiriliyor. Oluşan yüzey kayıpları önemsizdir ve yağlayıcı maddenin dağılımı, günümüzde işleme faaliyetlerinde yaygın kullanılan olağanüstü yüksek devirlerde bile çok iyi düzeydedir.

Bu tasarım iyileştirmeleri, özellikle yüksek yüklerde oluşacak rulman aşınmasını en aza indirmeyi sağlıyor. Aynı zamanda, rulman gresinin rodaj süresini kısaltıyor. Bir diğer avantajı da Robustride rulmanlarının, dönen elemanların optimize kılavuzu sayesinde rulman boşluğunda son derece yüksek tolerans sağlamasıdır; bu da montajı daha kolay hale getiriyor.

NSK, Robust eğik bilyalı rulmanları serisi için yeni kafesler de geliştirdi. Bu rulmanlar pek çok yüksek devirli takım tezgahı uygulamasında da bulunabildiğinden, minimum sürtünme torku gösterecek şekilde optimize edildi. Sonuç olarak, rulmanın çalışması sırasında diğer eğik bilyalı rulmanlara kıyasla daha az ısı üretiliyor, bu da daha önce belirtildiği gibi, özellikle çok yüksek devirlerde işlemenin güvenilirliğine önemli katkı sağlıyor. Robust Sursave eğik bilyalı rulmanlarla donatılmış takım tezgahı milleri, işlenen parçaların yüzey kalitesini bir hayli yükseltiyor.

Robust eğik bilyalı rulmanlar, şimdi P3W hassasiyet sınıfında da bulunabiliyor. Bu gelişmenin bir sonucu olarak, rulmanların genişlik toleransı artık 250 μm değil, 100 μm; bu da kurulum kolaylığı sağlıyor.

NSK Hannover'da yüksek hassasiyetli rulmanlara yönelik Verify uygulamasını da sundu. Verify uygulamasıyla, paket üzerindeki kare kod okutularak rulmanlar tanımlanabiliyor. Ürün numarasını, son incelemeden edinilen ölçüm sonuçlarını, boyut toleranslarını ve gres türünü içeren bu veriler standart formatlarda dışarıya aktarılarak müşterinin kurum içi sistemine transfer edilebiliyor. Uygulama, IT tabanlı bilgi ve yönetim sistemlerinde ürünlerin izlenebilirliği için bir ön koşul niteliğinde.

 

Fotoğraf: NSK'nın yeni Robustride silindirik makaralı rulmanları, ultra yüksek devirlerdeki yüksek hassasiyetli işleme süreçleri için son derece uygun.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.