Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Kurumsal - 2019-10-16

NSK, baştan aşağı tarım uygulamaları için geliştirilen rulman çözümlerinden oluşan geniş bir program sunuyor. Fotoğraf: Kverneland AS

NSK, Agritechnica 2019'da (10-16 Kasım, Hanover, Almanya)  tarım makinelerinde kullanılmak üzere özel geliştirilen rulman serilerini tanıtacak. Bu ürünlerin arasında yeni J-Line serilerinin güçlü yataklı rulmanları, toprak işleme makineleri için kuruluma hazır Diskaro poyra yataklar ve tarım sektörüne hizmet veren orijinal ekipman üreticileriyle işbirliği içinde geliştirilen birçok özel üretim rulman örneği yer alıyor.

 

Tarım makineleri, NSK'nın geleneksel olarak çalıştığı temel sektörlerden biri. Bu tür uygulamalarda kullanılan rulmanlar; toz, nem, korozyona sebep olan gübreler ve ağır makine yükünün çok sık görüldüğü bu ortamlarda aşırı strese maruz kalıyor. NSK'nın bu sektöre yönelik ürettiği rulmanlar, onlarca yıllık bilgi birikimine ve deneyime dayanarak buna göre geliştiriliyor.

 

Bu yılki Agritechnica fuarında, 2019'un başında tanıtılan J-Line serisi önde olacak. JIS (Japon Endüstriyel) Standartlarına uygun ve Self-Lube® yataklı bu rulman üniteleri, 12 ila 90 mm delik  çaplarıyla en sık kullanılan altı yatak türünde sunuluyor. J-Line rulmanlar, güçlü yapıları ve mükemmel sızdırmazlık özellikleri sayesinde gitgide daha fazla tarımsal makine üreticisi tarafından tercih ediliyor.

 

Fuarda göz önünde olacak ürünlerden bir diğeri de yüksek  eksenel kuvvetleri ve yanal kuvvetleri absorbe edebilen bölünmüş iç bileziğe sahip, çift sıra eğik bilyalı rulmanlardan oluşan NSK'nin Diskaro poyra ürünleri. Diskaro poyra ürünleri, müşteriye özel bağlantı ölçülerine sahip, kuruluma hazır, güçlü bir yatak ünitesinde sunuluyor. Zorlu çalışma koşullarına dayanacak özel keçeler  de özellikleri arasında yer alıyor. Ana uygulama alanları, kısa diskli diskarolar, gübreleme makinaları ve ekim makinaları gibi toprak işleme makinalarıdır  ,. NSK fuarda bunların yanı sıra üretim kapasitesini de sergileyecek. Munderkingen, Almanya'da yer alan NSK tesisi, 1954 yılında lider bir tarım makineleri üreticisinin rulman üretme tesisi olarak kuruldu. 1990'da fabrikanın NSK tarafından devralınmasıyla birlikte, müşteriye özel rulmanların düşük sayılarda bile yüksek verimlilikle üretilebilmesini sağlayan son derece esnek üretim tesisleri kuruldu. Fuarda bu özel rulmanların örnekleri de sergilenecek.

 

Stantta, NSK rulmanlarıyla donatılan makineler ve rulmanların kısa diskli tırmık gibi makinelere montajını gösteren sergiler de yer alacak.

 

Agritechnica'da NSK: 15. Hol, E44 Standı.

 

Picture 1): NSK offers a broad programme of bearing solutions designed from the ground up for agriculture applications. Photo: Kverneland AS

2)  Yeni J-Line yataklı rulmanlar, farklı boyutlarda ve yatak tiplerinde, farklı rulmanlarla üretiliyor.

3)  Diskaro poyra ürünleri, yüksek eksenel kuvvetlere ve kaldırma kuvvetlerine dayanıklı geniş eğik bilyalı rulmanlara, etkili bir keçeye ve makineye doğrudan monte edilebilmesi için flanş bağlantısına sahip.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız