Ara
İLETIŞIM

Kurumsal - 2020-12-14

NSK Ltd. durum izleme sistemlerinde (CMS) önde gelen bir uzman olan Brüel & Kjær Vibro'yu Spectris Plc'den satın almak için bir anlaşma imzaladı. 

NSK'nin orta vadeli yönetim planının bir parçası olarak, "CMS işletmesi kurmak", büyüme için yeni bir mekanizma olarak belirlendi. NSK, tahmini arıza ve kullanım ömrü bilgisini sunmayı, kapsamlı teknik servis çözümlerinin sağlanması yönünde kendini geliştirmeyi ve böylece müşterilerin çok çeşitli sektörlerde ekipman ve makineler konusunda karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı planlamaktadır.

 

Brüel & Kjær Vibro'nun (“B & K Vibro”) üst düzey müşteri hacmine, teknolojisine, marka itibarına, CMS yeteneğine ve büyük veriye erişim kazanmak, NSK'nin CMS iş gelişimini hızlandırmasını sağlayacaktır. Ek olarak bu satın alma, NSK'nin otomasyon, iş gücü tasarrufu, akıllı teknoloji ve çevresel önlemlere yönelik endüstri taleplerine yanıt verme becerisini daha da güçlendirecek. Rulmanlar dahil şirketin ana ürünleri, ekipmanın işlevini ve performansını destekleyen temel bileşenlerdir. NSK'nin yıllar içinde biriktirdiği veri, teknoloji ve bilgi zenginliği, kestirimci bakım sistemleri geliştirmenin anahtarıdır.

 

Yeni nesil bir bakım yöntemi olan kestirimci bakım, son yıllarda imalat sektöründe ilgi görmektedir. CMS uygulaması yoluyla kestirimci bakım sistemleri, üretkenlik ve kalite iyileştirmelerine katkıda bulunabilir ve üretim altyapısının hızlanan dijital dönüşümü ile uyumlu bir üretim yeniliği aracı olarak hizmet edebilir.

 

B&K Vibro, NSK Başkanı ve CEO'sunun doğrudan gözetimi altında bağımsız bir kuruluş olarak işlev görecek ve NSK'nin kaynaklarını kullanarak işini daha hızlı geliştirebilecektir.

 

NSK Ltd. Başkanı ve CEO'su Toshihiro Uchiyama, “B&K Vibro'nun şirketimizin bir parçası olmasıyla, CMS iş platformumuzu geliştirebileceğiz ve hızla büyüyen CMS pazarında daha fazla büyümeyi hedefleyeceğiz.” dedi.

 

Brüel & Kjær CEO'su Marcel Van Helten ise şunları ekledi: "NSK'nin bir parçası olmaktan gerçekten onur duyuyoruz. Şirketlerimiz arasındaki sinerji ortada ve şirketlerimizde bulunan beceri ve bilginin birleşimi ile müşterilere yenilikçi CMS çözümleri sunacağız."

 

Spectris Plc. Genel Başkanı Andrew Heath şöyle dedi: "B&K Vibro, NSK ürün portföyüne uygun bir katkı sağlayacak. Tamamlayıcı ürünler ve daha fazla ticari uyumla küresel bir organizasyonun parçası olmak, teknolojisine yatırım yapmak ve geliştirmek isteyen B&K Vibro şirketini olumlu yönde etkileyecektir."

B&K Vibro'nun satın alma fiyatı yaklaşık 169 milyon Euro'dur.

 

B&K Vibro'ya Genel Bakış

B&K Vibro, 1881'de kurulan Alman Schenck şirketi ve 1942'de kurulan Danimarkalı Brüel & Kjær şirketinin birleşmesi ile 2000 yılında kuruldu. Derin deniz petrol kuleleri için sürekli izleme çözümlerinde bir öncü olan B&K Vibro; pompalar, türbinler, kompresörler ve jeneratörler gibi döner makineler için tesis bakımında ve CMS'de dünya lideri haline geldi.

 

B&K Vibro'nun kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesinde titreşim sensörleri (ivme, hız, yer değiştirme), titreşim monitörleri, yazılım ve tesis çapında online entegre izleme çözümleri yer alır. Bu teknolojiler, yenilikçi üretim ve bakım stratejilerinin bir parçasını oluşturdukları dünyanın dört bir yanındaki petrokimya tesislerinde, fabrikalarda, enerji ve rüzgar santrallerinde güvenli ve emniyetli operasyon sağlar.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.