Ara
İLETIŞIM

Lineer Hareket Kontrol - 2021-02-22

Circular welding columns rely on NSK RA series roller guides

NSK ve İspanya merkezli Talleres Ganomagoga iş birliği sayesinde rüzgar türbini kulelerine kaynak yapılması konusunda büyük bir yol kat edildi. En yeni NSK makaralı lineer kılavuzu teknolojisine dayanan yenilikçi lineer hareket çözümleri sayesinde Talleres Ganomagoga kaynak makineleri, kulelerin uzunluğuna bakmaksızın üretim sırasında kusursuz hareket ediyor. 

1974 yılına kadar uzanan köklü bir geçmişe sahip Ganomagoga Group'un merkezi, İspanya'nın kuzeybatısındaki Galiçya Bölgesinde yer alan Pontevedra'dadır. Başlangıçta denizcilik, otomotiv ve inşaat gibi sektörlere hizmet etmeye yönelik olarak kurulmuş olan şirket son yıllarda rüzgar enerjisi ve yenilenebilir enerji gibi yakın zamanda ortaya çıkan pek çok endüstriye odaklanmıştır.

 

Talleres Ganomagoga, kuleler de dahil olmak üzere rüzgar türbinleri için kritik öneme sahip parçaların üretiminde uzmanlaşmıştır. Kulelerin büyük olmasından dolayı şirket, kulelerdeki ayrı ayrı pek çok koni parçasını sonradan kaynak yaparak birleştirmektedir. Talleres Ganomagoga'nın lineer makaralı kılavuzu teknolojisinde uzman olan NSK'ye güvenmesindeki başlıca sebep, NSK'nin bu süreçte hassasiyete ve yinelenebilirliğe verdiği önemdir.

 

Şirket, kolon ve bom konseptine dayalı olarak çalışan büyük kaynak makineleri kullanıyor. Bu 'dairesel kaynak kolonları' ile, rüzgar türbini kulelerine ait konileri oluşturan uzun çelik çemberlerin iç ve dış bağlantıları kaynak yaparak birleştirilmektedir. Makineler, 7 m uzunluk ve 5 m çapa kadar koni kapasitesine sahiptir.

 

Talleres Ganomagoga, makineleri boyutu artan bir kule boyunca hareket ettirerek kaynak yapma sürecini hızlandırmak istiyordu. NSK'nin uzman mühendis ekibiyle iş birliği yapan şirket bu düşüncesini kısa süre içinde hayata geçirdi.

 

Bugün şirket, NSK'nin hassas ve güvenilir RA serisinden, özel olarak tasarlanmış lineer kızak ve ray sistemi boyunca dairesel bir kaynak kolonunun hareket ettirilmesiyle konileri birleştirmektedir. NSK süper yüksek yük kapasiteli kılavuzları ve NSK raylarının (9,225 m ve 7,8 m uzunluklarda) birlikte kullanılmasıyla, Talleres Ganomagoga'nın üretim talepleri doğrultusunda özel kaynak makinelerinde hassas hareket sağlanması kolaylaşır.

 

NSK'nin RA serisi, hem makaralı rulman hem de lineer kılavuz teknolojilerindeki uzmanlığının ürünüdür. Özel bir şekle sahip makaralı kızak ve rayların yanı sıra ideal boyuttaki döner eleman süper yüksek yük kapasitesinin desteklenmesini ve rijitliğin aynı derecede etkili olmasını sağlar.

 

Kaynak sırasında sıfır hata politikası güden Talleres Ganomagoga uygulamalarının uzun ömürlü olması ve problemsiz çalışması vazgeçilmezdir. NSK K1 yağlama üniteleri sayesinde uzun vadeli, bakım gerektirmeyen kullanım elde edilir ve yüksek performanslı keçeler (standart olarak tedarik edilmektedir) yabancı maddelerin içeriye girmesini engeller. Bu keçeler potansiyel kirlenme riskinin yüksek olduğu kaynak vb. operasyonlarda oldukça önemlidir.

 

Ayrıca RA serisine ait makaralı kılavuzlar, son derece hatasız ve pürüzsüz hareket sağlar. Bu özellikler sayesinde yinelenebilen ve sağlam konumlandırma sağlanır.

 

Basın fotoğrafları

1) Dairesel kaynak kolonları Talleres Ganomagoga'daki rüzgar türbini kulelerinin üretiminde NSK RA serisi makaralı kılavuzlarına güveniyor. Fotoğraf: Ganomagoga

2): Büyük kaynak makineleri kolon ve bom tasarımına göre çalışmaktadır. Fotoğraf: Ganomagoga

3): NSK'nin RA serisine ait makaralı kılavuzlar, ağır yükler altında bile son derece hatasız ve pürüzsüz hareket sağlar. Fotoğraf: NSK

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.