Ara
İLETIŞIM

Rulmanlar - 2021-04-19

NWG series double row ball bearing

Almanya Munderkingen'de yer alan ve şirketin çift sıralı bilyalı rulman ürün yelpazesinin tamamını üretmek üzere uzmanlaşmış NSK tesisinde üretilen ürünlerin yaklaşık %30'u NWG (Neuweg) markasını taşıyacak. Çift sıralı bilyalı rulmanlar motosikletlerden vakum pompalarına, elektrikli cerrahi aletlerden film çekim ekipmanlarına kadar birbirinden farklı endüstriyel uygulamalarda kullanılıyor.

Katma değerli rulman çözümleri arayan Avrupalı üreticiler performans ve kalite adına, 1990'dan bu yana NSK Group'un bir parçası olduğu için uzun zamandır Neuweg'e güveniyor. Sonuç olarak NWG markalı rulmanları kullananlar sadece NSK standartlarına göre üretilen ürünlerden yararlanmakla kalmıyor, aynı zamanda yüz yılı aşkın bilgi ve deneyime sahip küresel bir rulman uzmanının yenilik ve özelleştirme kapasitesinden faydalanabiliyor.

Tesiste üretilen çift sıralı bilyalı rulmanlar arasında oynak bilyalı, eğik bilyalı ve sabit bilyalı seçenekler bulunuyor. Buna karşın, standart ürün yelpazesinin ötesinde tesisin uzmanlıklarından biri de farklı tasarımları kısa teslim tarihlerinde üretebilmesi.

Özelleştirme seçenekleri

Dış bilezik söz konusu olduğunda müşteriler belirli bir çap ve genişlikte, kanal ve delik talep edebiliyorlar. Bununla birlikte oynak, Gotik kemerli, V ve kanallı gibi özel profillerin yanı sıra iç bilezik deliği için belirli çaplar, koniklikler, dişler veya kanallar ile farklı özelleştirme seçenekleri sunulur. Buna ek olarak çok dudaklı, labirent ve üç parçalı özel conta seçeneklerinin yanı sıra çok farklı kaplama seçenekleri mevcuttur. Burada yeni bir seçenek olarak sunulan DLC (Elmas Benzeri Karbon)son derece ince (1-3 µm) kaplama, yüksek sertlik derecesi sayesinde (70 HRc) üstün aşınma direnci sağlıyor.

Almanya merkezli NSK tesisinin önemli yetkinlik alanlarından biri de toza, toprağa ve şok yüklerine karşı koruma sağlamak üzere özel gereksinimlere sahip olan tarım endüstrisi. NSK bu zorlu koşullarla başa çıkabilecek rulmanlara ek olarak Diskaro Porya üniteleri farklı çözümler geliştirmiştir. Kuruluma hazır bu üniteler yüksek verimlilik ve sağlam sızdırmazlık sistemi sayesinde kompakt diskarolar gibi makinelerin başarıyla çalıştırılmasını sağlıyor.

Tarım teması ile ilgili olarak NSK, bu zorlu sektör için yıllar içerisinde çok sayıda özel rulman geliştirdi. Buna örnek olarak, önemli bir OEM tarım makinesi üreticisinin yüksek kapasiteli pnömatik tohum ekeri için gereken özel NWG serisi çift sıralı bilyalı rulman (entegre flanşlı) gösterilebilir. Tasarım yenilikleri, yüksek performansı ve güvenilirliği bu seçeneğin tercih edilmesinde önemli rol oynadı.

Pompalar ve kompresörler ise başka bir pazar alanı sunuyor. Bu ürünler için Neuweg tesisinde hem standart hem özel çift sıralı eğik bilyalı rulmanlar ve çok çeşitli QJ rulmanlar (dört nokta temaslı rulmanlar) geliştiriliyor ve imal ediliyor.

Bir örnek göstermek gerekirse, önemli bir ahşap işleme makinesi OEM'i farklı kayar tablalı testere tezgâhları için özel bir çift sıralı eğik bilyalı rulmandan yararlanıyor. Dış bileziğinde V şeklinde kanallı rulmanın boyutları ve eksenel açıklığı ise isteğe göre tasarlandı.

Munderkingen'de üretilen diğer ürünler arasında örneğin çelik sektöründe yüksek ısılı fırınlarda kullanılan destek makaraları ve kasnaklar yer alıyor.

Tedarik zinciri güvenliği

Avrupalı müşteriler için Munderkingen'de üretilen çözümlerin hızla teslim edilebilmesi önemli bir fayda sağlıyor. Almanya'nın güneyinde bulunan tesis Avrupa'nın geniş ulaşım ağına mükemmel erişime sahip olduğu için tedarik zincirinde oluşabilecek aksaklıkları azaltıyor.

NSK'nin üretim uzmanlığının Neuweg markası üzerinde önemli bir etkisi var. Modern üretim stratejileri ve süreçlerinin kullanılmaya başlanmasıyla Muderkingen tesisi üretim konusunda son derece esneklik kazandı. Birbirinden farklı ürünleri küçük veya orta boyutlu partileri (1000 adetten itibaren) üretebiliyor ve böylece özel çözümler arayan müşterilere bir avantaj daha sağlıyor. NSK'nin mühendislik ve yenilik konularındaki uzmanlığı sayesinde özel tasarımlar sadece 2 ila 5 ayda konsept aşamasından üretim aşamasına gelebiliyor.

NSK olarak Munderkingen'de geliştirilen ve üretilen çok sayıda özel rulman çözümü ile ilgili örnek sunabiliriz. Örneğin, bu ürünler arasında bir asansör dişli kutusu için tamamen entegre flanşlı rulman ve bir hareketli vinç için parçalı iç bileziğe sahip çift dört nokta temaslı bilyalı rulman yer alıyor. Diğer özel çift sıralı eğik bilyalı rulman örnekleri arasında; ticari araçlarda kullanılan klima kompresörleri için 35° eğik ve parçalı iç bilezikli rulman ile elektrikli cerrahi aletlerde kullanılan 25° eğik ve genişletilmiş iç bilezikli rulman, vakum pompası için tamamen entegre flanşlı ve özel contaya sahip rulman ve motosiklet dişli kutusu için düşük sürtünmeli TM keçeli ve yüksek sıcaklıklı plastik kafesli rulman seçenekleri yer alıyor. Tesis önemli spor etkinliklerinde sahanın üzerinde asılı duran "örümcek kameralar" için bile destek makaraları üretti.

NSK Group'un tüm kullanım ömrü maliyetlerini hesaba katarak sağladığı ürünler ile müşterilerin tasarruf etmelerini sağlayan, yüksek katma değerli rulmanları teklif edebileceğini ve üretebileceğini bilmek pazar açısından büyük önem taşıyor.

1)  NSK bu özel NWG serisi çift sıralı ve entegre flanşlı bilyalı rulmanları bir tohum eker makinesi uygulaması için geliştirdi

2)  Bu özelleştirilmiş çift sıralı eğik bilyalı rulman ise ahşap işlemede kullanılan kayar tablalı testere için ideal bir seçenek 

3) NSK'nın Munderkingen tesisinde üretilen ürünlerin yaklaşık %30'u NWG markasını taşıyor

4)  Pompalar ve kompresörler, çift sıralı eğik bilyalı rulmanların özellikle kullanıldığı alanlar arasında yer alıyor

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.