Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Servisler - 2022-07-11

Sahte NSK Rulmanları

Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde çok sayıda sahte NSK rulmanının yakın zamanda keşfedilmesi, endüstriyel makinelerin ve insanların, güvenliğini ve bütünlüğünü riske atmak isteyen suçlular karşısında tetikte kalma ihtiyacının altını çiziyor. Nisan 2022'nin sonuna doğru, NSK tarafından başlatılan polis tarafından yapılan arama ve el koyma operasyonu, tahmini değeri 5 milyon R olan binlerce replika rulmana (%98 endüstriyel tip) el konmasına yol açtı. Yakında bir mahkeme celbi alacak olan failler hakkında şu anda cezai ve hukuki dava sürüyor.

NSK, bir asra aşkın süredir mühendislik mükemmelliğine dayanan kalitesinin pazar itibarından dolayı kalpazanlar için bir hedef marka haline geldi. Bununla birlikte, şirketin Küresel Satış Sonrası Departmanı, dünyanın dört bir yanındaki yerel makamlarla yakın işbirliği içinde çalışarak şirketin marka imajını korumaya devam ediyor. Sahte rulmanlar, son kullanıcılarına yalnızca kaliteli ürünleri düşük fiyatlarla satın aldıklarını düşündürerek aldatmakla kalmaz, aynı zamanda erken ve potansiyel olarak tehlikeli arızalanma riski taşırlar.

Mevcut enflasyon dalgalanmaları, bütçe baskıları birçok rulman kullanıcısını karşı konulmaz pazarlıklarla alışveriş yapmaya itiyor, ancak bunlar genellikle çok daha yüksek fiyatlara geliyor. Düşük kaliteli sahte rulmanlar olması gereken kullanım sürelerinden çok önce, bazen felaketle sonuçlanacak ve pahalı sermaye varlıklarının ve insanların güvenliğini tehlikeye atacaktır. Hemen hemen tüm durumlarda, daha sonra şirket/marka itibarına verilen zararla ilişkili maliyetlerden bahsetmeden sahte rulmanların kullanılması, daha yüksek yaşam döngüsü maliyetlerine yol açar. Hakiki ile sahte arasındaki çalışma ömründe, 20 kata varan bir farkın nadir olmadığı durumlarda, çelik kalitesi genellikle farklılaştırıcı faktördür.

Bazı rulman kullanıcıları ayrıca elektrik motorları, pompalar, dişli kutuları ve fanlar gibi varlıklar üzerinde ekipman onarımları için taşeronlar kullanarak sahteciliğe karşı savunmasızlıklarını artırır. Taşeronlar, riskleri anlayıp anlamadıklarını ve uygun kontrollere sahip olup olmadıklarını kontrol etmedikçe, bakım veya yenileme sırasında yanlışlıkla sahte rulman satın alabilir ve kurabilirler.

Sahte endüstriyel rulmanların tehlikelerine karşı kendinizi korumanız adına her zaman yetkili NSK distribütörlerinden satın alınmanız önerilir. NSK, yalnızca beklenen standartları karşılamak için gereken bilgi ve deneyime sahip olan ve NSK etik ve uyum politikalarına uygun hareket eden distribütörlerle çalışır. Kısacası, müşteriler yalnızca yetkili distribütörlerden satın aldıkları ürünlerde NSK ürün ve hizmetlerinin beklenen üstün kalitesini elde edebilirler.

Elbette, müşterilerin sahte bir rulmanı anlamalarına yardımcı olabilecek bazı açıklayıcı işaretler vardır. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir fiyatın yanı sıra, yanlış logo, işaretler, markalama, çıkartmalar, hologramlar, barkodlar veya üretici kodları/tarihleri içeren ambalajlara dikkat edin. Ayrıca, rulmanın doğru parça numarası aşındırmasını taşıyıp taşımadığını kontrol edin. Sahte rulmanların bir başka göstergesi de kötü işleme kalitesidir.

Daha fazla koruyucu önlem olarak, neden www.stopfakebearings.com adresinden ücretsiz WBA (Dünya Rulmanlar Birliği) uygulamasını indirmiyorsunuz? NSK, WBA'nın önemli bir üyesidir ve uygulamanın diğer küresel rulman üreticileriyle birlikte geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Rulmanların gerçekliğini doğrulamak için ambalaj üzerindeki barkodu taramanız yeterlidir. Bir NSK rulmanının kodu yoksa (henüz tüm ürünlerde yoktur), ancak sahtecilik şüphesi varsa, lütfen hemen NSK ile iletişime geçin.

Taklit rulmanlar piyasada nadir bulunsa da NSK'nın tavsiyesi net: optimum performans seviyeleri sağlayan ve rulman kontrolü ihtiyacını ortadan kaldıran, fabrikadan yeni çıkmış, orijinal, birinci sınıf NSK rulmanlarını teslim aldığınızdan emin olmak için yalnızca yetkili distribütörlerden satın alın.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız