Ara
İLETIŞIM

Sonuçlar:

127 sonuçlar

Taşlama Makinesi

NSK Endüstrileri - Ahşap İşleme: Bir MDF sunta üreticisi, her 2-3 ayda bir taşlama makinesinin merdanesinde erken görülen arıza sorunları yaşıyordu. Şok yükleri ve titreşimler, rulmanın genel performansını önemli ölçüde etkiliyordu

Vakum Pompası

NSK Endüsrileri - Vakum Pompası: Büyük bir mikroprosesör silikon plaka üreticisi, NSK rulmanlarıyla donatılmış vakum pompalarında bir sorun yaşadı. Proaktif bir bakım stratejisinin devreye sokulması gerekmekteydi.

Bant rondela

NSK Endüstrileri - Bant rondela: NSK Kalıp Yağ (Molded-Oil) rulmanları ile 3 ay olan rulman ömrü, 12 ayın üzerine uzatıldı.

Şerit Testere Makinası

NSK Endüstriler - Şerit Testere Makinası: Müşteri, silikon testere uygulamasında arızalar yaşıyordu. NSK çift keçeli ve Molded-Oil Sabit Bilyalı Rulmanlarının kullanılmasını önermiştir.

Pamuk İpliği Makinesi

NSK Endüstriler - Pamuk İpliği Makinesi: Bir pamuk ipliği makinesi üreticisi, NSK’den uygun yağlama için rulman eğitimi vermesini istedi. Müşteri, bilezikler ile kafes arasındaki açıklığın az olması nedeniyle rulmanları yağlarken zorluklar yaşıyordu.

Ahşap Frezesi

NSK Endüstrileri - Ahşap Frezesi: Bir ahşap mobilya üreticisi, ahşap freze makinasında sürekli sorunlar yaşıyordu. İş tablalarındaki lineer kılavuzlar hasar görüyordu. NSK ve yerel distribütör, ahşap tozu ve küçük talaş parçalarıyla kirlenmenin temel neden olduğunu gördüler.

Fırın Fan Motorları

NSK Başarı Hikayeleri - Fırın Fan Motorları: Bir tekstil imalat şirketi, kumaş fırınında kullandıkları hava sirkülasyon motor-fanlarında yaklaşık 6 ayda bir tekrarlanan arızalar yaşamıştır.

Baskı Silindiri

NSK Endüstriler - Baskı Silindiri: Bir dergi matbaası Baskı silindiri uygulamasında açık Sabit Bilyalı Rulmanlar kullanıyordu. NSK DDU plastik kapaklı Sabit Bilyalı Rulmanların kullanılmasını önerdi böylece bir ay içinde hiçbir rulman arızası bildirilmedi.

Ahşap İşleme Makineleri için Tabla Kılavuzu

NSK Endüstriler - Ahşap İşleme Makineleri için Tabla Kılavuzu: Yüksek toleransa sahip makaralı destek rulmanının kullanılmasını tavsiye eder. Bu, makinanın arızalanmadan çalışmasını ve rulmanlar için daha kısa montaj sürelerinin elde edilmesini sağlamıştır.

Konveyör

NSK Endüstrileri - Konveyör: Bir potaş işleme tesisi, konik makaralı rulmanlara sahip zincirli konveyördeki Plummer Bloklarla ilgili sorunlar yaşıyordu. Zorlu çalışma koşulları (üretim kaynaklı toz, yüksek mil sıcaklığı) nedeniyle rulmanlar senede birkaç defa arızalanıyordu.

Elektrikli Motor

NSK Industries - Electric Motor: NSK performed an Application Review at a maintenance company. Due to the use of Sealed Super Precision Bearings bearing failures could be reduced and the bearing service life could be increased

Su Arıtmak için Santrifüjlü Pompa

NSK Endüstrileri - Su Arıtmak için Santrifüjlü Pompa: Su arıtımı için santrifüjlü makineler imal eden bir imalatçı, özel uygulamaların gerekliliklerine cevap vermek için yeni bir makine tasarımı geliştirdi.

Santrifüj Pompası

NSK Endüstrileri - Santrifüj Pompası: Büyük bir enerji üreticisi (elektrik ve ısı), su devridaim santrifüj pompalarında sıklıkla sorunlar yaşıyordu. NSK, yerel bir distribütörle beraber sahada bir rulman arıza incelemesi gerçekleştirdi.

İstifleme Hattı

NSK Başarı Hikayesi - Kimya ve İlaç Endüstrisi - İstifleme Hattı: Ekipman güvenilirliğinde önemli ölçüde iyileşme sağlayarak arıza sayısını %88 oranında azalttı.

Takım Tutucusu

NSK Başarı Hikayeleri - Takım Tezgahı - Takım Tutucusu: NSK, milin ön ve arka kısmında bir çift Süper Hassas Eğik Bilyalı Rulman kullanılmasını önerdi

İşkafası Bileyici

NSK Endüstrileri - İşkafası Bileyici: NSK’nin İngiltere’deki tesisinde bulunan bir taşlama makinesinde yuvarlanma yolu form hataları yaşanıyordu. Düzeltilmesi için çok sayıda girişim yapılmasına rağmen hata belirlenemedi.

Puntasız Taşlama

NSK Endüstriler - Puntasız Taşlama: Bir mühendislik imalat tesisinde, bir puntasız taşlama makinesinde şekil hataları yaşanıyordu. Mühendisler, mil tertibatındaki rulmanların bazılarının hatalı olduğundan şüphelendi.

Taşlama Makinası Mili

NSK Endüstriler - Taşlama Makinası Mili: NSK’nin hassas ürünler üretilen tesisinde, bir taşlama makinesinde yuvarlanma yolu form hataları meydana geliyordu. Düzeltilmesi için çok sayıda girişim yapılmasına rağmen hata belirlenemedi.

Yatay İşleme Merkezi

Başarı Hikayeleri - Yatay İşleme Merkezi

Fener Mili Ana Şaftı

NSK Endüstriler - Fener Mili Ana Şaftı: Bir takım tezgahı imalatçısı hatalı toleranslarla 25 fener mili ana şaftı üretti. Toleranslar doğru olmadığı için müşteri, ihtiyaçlarına uygun standart rulmanlar arıyordu.

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.