Ara
İletişim

Sonuçlar:

126 sonuçlar

Diskaroda Gübreleme

Diskarolarla çalışan bir taşeron çiftçilik sezonu sırasında veya sonrasında rulman arızası sorunlarıyla karşılaşıyordu. Olağan rulman değiştirme ve bakım masrafı yılda 8.000 € idi.

Küçük Yaprak Hasat Makinası

İngiltere’deki bir gıda işletmesi küçük yapraklı ürün hasat makinasındaki sorunlardan dolayı düzenli olarak üretim duruş süreleri yaşıyordu. Makine duruşları, üretim kaybı ve onarımlar yılda 126.600 avro maliyete neden oluyordu.

Bobin Sarma Redüktörü

İtalya merkezli bir OEM, bir çelik fabrikasında soğuk bobin uygulaması için NSK Oynak Makaralı Bobin Rulmanlarına sahip bir redüktör dişli kutusu tasarlamıştı. Mühendislerin, rutin çalıştırma denemesinin bir parçası olarak, rulman performansını da incelemesi gerekiyordu.

Konveyör Tambur Ünitesi

İngiltere’deki bir taşocağı ve madencilik işletmesinin konveyör tamburu kaldırma ünitesinde, rulmanlar kısa ömürlü olduğundan, sık sık duruş süreleri yaşanmaktaydı. Konveyör duruşları, üretim kaybı ve bakım süreleri şirketin yılda 9.419 avro kaybetmesine neden oluyordu.

Santrifüj Pompası

Romanya’daki büyük bir TES (termoelektrik santralı) tesisinde, su sirkülasyonu için kullanılan santrifüj pompalarında sık sık rulman arızaları görülüyordu.

Takım tutucusu

ABD’deki bir takım tezgâhları kullanıcısı makinenin iş mili takım tutucusunda rulman arızaları yaşıyordu. Duruş süresi, rulman değiştirme ve bakım maliyetleri yılda toplam 171.560 € tutuyordu.

Kâğıt Ruloları

ABD’deki bir kâğıt fabrikası nipli valslerinde sadece 12 aylık kullanımdan sonra rulman arızaları yaşıyor, bu da kağıt rulolorunda sürekli hatalara neden oluyordu. Duruş süresi ve bakım maliyetleri yılda toplam 600.000 € tutuyordu.

Metro Treni

İngiltere’de metro trenleri için yenileme ve bakım hizmeti veren bir şirkette cer motoru rulmanı servis giderlerinin düşürülmesi gerekiyordu. 140 cer motorunun her 4,5 yılda bir servisi 756.000 avro tutmaktaydı.

Rüzgar Türbini İçin Dişli Kutusu

İspanya’da rüzgâr dişli kutusu üniteleri üzerine uzmanlaşmış bir atölyede beş sorunlu şaft vardı . Şafttaki rulmanlar gevşemişti ve bu yüzeyde aşınma yapıyordu. NSK’dan normalden küçük delik çapları olan özel bir rulman sağlaması istendi.

Sıcak Şerit Değirmeni

Rusya’daki büyük bir haddelenmiş çelik üreticisi sıcak şerit değirmeninin finişleme bölümündeki rulman değiştirme aralıklarını uzatmak istiyordu.

Pamuk İpliği Makinesi

NSK Endüstriler - Pamuk İpliği Makinesi: Bir pamuk ipliği makinesi üreticisi, NSK’den uygun yağlama için rulman eğitimi vermesini istedi. Müşteri, bilezikler ile kafes arasındaki açıklığın az olması nedeniyle rulmanları yağlarken zorluklar yaşıyordu.

Fener Mili Ana Şaftı

NSK Endüstriler - Fener Mili Ana Şaftı: Bir takım tezgahı imalatçısı hatalı toleranslarla 25 fener mili ana şaftı üretti. Toleranslar doğru olmadığı için müşteri, ihtiyaçlarına uygun standart rulmanlar arıyordu.

Eğitim

NSK Başarı Hikayeleri - Petrokimya: Müşteri NSK’den bakım mühendislerinin ihtiyaçları konusunda özel bir eğitim kursu sunmasını istedi

Santrifüj Pompası

NSK Endüstrileri - Santrifüj pompası : NSK, başarılı olmuş ve 12 ayda rulman problemi yaşanmamış olan alternatif bir sabit bilyalı rulman teçhizatı kullanarak deneme yapılmasını teklif etmiştir.

Kara Konveyörü Baş Kasnağı

NSK Endüstrileri - Kara Konveyörü Baş Kasnağı: Taş ocakçılığı yapan bir firma, konveyör baş kasnağının her iki tarafında kontaminasyon nedeniyle rulman arızaları yaşıyordu. Bu durum, bakım maliyetinin artmasına, rulman çalışma ömrünün kısalmasına ve her 18 ayda bir üretimin durmasına neden oluyordu.

Taşocağı ve Madencilik - Konveyör uygulaması

Taşocağı ve Madencilik - Konveyör uygulaması

Titresimli Tambur

NSK Endustrileri - Titresimli Tanbur: Hatalı Rulman Analizi ince kum taneciklerinin rulmana girerek erken arızaya yol açtığını göstermiştir.

Titreşimli Elek

Başarı Hikayeleri - Titreşimli Elek

Otoklav Boji Tekerlek Grubu

NSK Başarı Hikayeleri - Otoklav Boji Tekerlek Grubu: NSKHPS Oynak Makaralı Rulmanlar sayesinde uzayan rulman ömrüyle bakım ihtiyacı sıfıra indi ve donanım hasarı önemli ölçüde azaldı.

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.