Ara
CONTACT US

Sonuçlar:

126 sonuçlar

Diskaroda Gübreleme

Diskarolarla çalışan bir taşeron çiftçilik sezonu sırasında veya sonrasında rulman arızası sorunlarıyla karşılaşıyordu. Olağan rulman değiştirme ve bakım masrafı yılda 8.000 € idi.

Küçük Yaprak Hasat Makinası

İngiltere’deki bir gıda işletmesi küçük yapraklı ürün hasat makinasındaki sorunlardan dolayı düzenli olarak üretim duruş süreleri yaşıyordu. Makine duruşları, üretim kaybı ve onarımlar yılda 126.600 avro maliyete neden oluyordu.

Bobin Sarma Redüktörü

İtalya merkezli bir OEM, bir çelik fabrikasında soğuk bobin uygulaması için NSK Oynak Makaralı Bobin Rulmanlarına sahip bir redüktör dişli kutusu tasarlamıştı. Mühendislerin, rutin çalıştırma denemesinin bir parçası olarak, rulman performansını da incelemesi gerekiyordu.

Takım tutucusu

ABD’deki bir takım tezgâhları kullanıcısı makinenin iş mili takım tutucusunda rulman arızaları yaşıyordu. Duruş süresi, rulman değiştirme ve bakım maliyetleri yılda toplam 171.560 € tutuyordu.

Kâğıt Ruloları

ABD’deki bir kâğıt fabrikası nipli valslerinde sadece 12 aylık kullanımdan sonra rulman arızaları yaşıyor, bu da kağıt rulolorunda sürekli hatalara neden oluyordu. Duruş süresi ve bakım maliyetleri yılda toplam 600.000 € tutuyordu.

Konveyör Tambur Ünitesi

İngiltere’deki bir taşocağı ve madencilik işletmesinin konveyör tamburu kaldırma ünitesinde, rulmanlar kısa ömürlü olduğundan, sık sık duruş süreleri yaşanmaktaydı. Konveyör duruşları, üretim kaybı ve bakım süreleri şirketin yılda 9.419 avro kaybetmesine neden oluyordu.

Metro Treni

İngiltere’de metro trenleri için yenileme ve bakım hizmeti veren bir şirkette cer motoru rulmanı servis giderlerinin düşürülmesi gerekiyordu. 140 cer motorunun her 4,5 yılda bir servisi 756.000 avro tutmaktaydı.

Santrifüj Pompası

Romanya’daki büyük bir TES (termoelektrik santralı) tesisinde, su sirkülasyonu için kullanılan santrifüj pompalarında sık sık rulman arızaları görülüyordu.

Sıcak Şerit Değirmeni

Rusya’daki büyük bir haddelenmiş çelik üreticisi sıcak şerit değirmeninin finişleme bölümündeki rulman değiştirme aralıklarını uzatmak istiyordu.

Rüzgar Türbini İçin Dişli Kutusu

İspanya’da rüzgâr dişli kutusu üniteleri üzerine uzmanlaşmış bir atölyede beş sorunlu şaft vardı . Şafttaki rulmanlar gevşemişti ve bu yüzeyde aşınma yapıyordu. NSK’dan normalden küçük delik çapları olan özel bir rulman sağlaması istendi.

Pamuk İpliği Makinesi

NSK Endüstriler - Pamuk İpliği Makinesi: Bir pamuk ipliği makinesi üreticisi, NSK’den uygun yağlama için rulman eğitimi vermesini istedi. Müşteri, bilezikler ile kafes arasındaki açıklığın az olması nedeniyle rulmanları yağlarken zorluklar yaşıyordu.

Eğitim

NSK Başarı Hikayeleri - Petrokimya: Müşteri NSK’den bakım mühendislerinin ihtiyaçları konusunda özel bir eğitim kursu sunmasını istedi

Santrifüj Pompası

NSK Endüstrileri - Santrifüj pompası : NSK, başarılı olmuş ve 12 ayda rulman problemi yaşanmamış olan alternatif bir sabit bilyalı rulman teçhizatı kullanarak deneme yapılmasını teklif etmiştir.

Kağıt Fabrikası Yanma Hava Ünitesi

NSK Başarı Hikayeleri - Kağıt Fabrikası Yanma Hava Ünitesi : NSK yüksek sıcaklık özellikli rulman bakım ihtiyacını azalttı ve yeniden yağlama işlemlerine gerek kalmadı.

Kağıt Merdanesi

NSK Başarı Hikayeleri - Kağıt Endüstrisi - Kağıt Merdanesi: Makine arıza süresi ve bakım ihtiyacı ortadan kaldırıldığı için maliyetten önemli ölçüde tasarruf sağlanabildi

Kağıt Renklendirme Makinesi Silindirleri

NSK Endüstrileri - Kağıt Renklendirme Makinesi Silindirleri: NSK DDU keçeli Paslanmaz Çelik Molded-Oil rulmanlar ile uzun rulman ömrü.

Otobüs Dişli Kutusu

NSK Endüstriler - Otobüs Şanzımanı: Konik dişli üreticisi bir firma, NSK flanşlı rulman düzeneğini kullanarak, azalan bakım maliyeti ve gelismiş ürün performansı ile önemli bir maliyet tasarrufu sağladı.

Endüstriyel Fan Üniteleri

NSK Endustrileri - Endüstriyel Fan Üniteleri: Birleşik Krallıktaki bir enerji üreticisi, iki endüstriyel fan ünitesi içindeki rulman arızası nedeniyle sık sık duruyordu.. Kritik tesisler 7/24 çalışıyordu. Ortalama olarak her fan ünitesindeki rulmanlar 3 ayda bir arızalanıyordu.

Asansörler için dişli kutuları

NSK Endüstrileri - Asansörler için dişli kutuları: İki sıralı, flanşlı rulman ünitesi, bileşen sayısını azaltmıştır, montajı daha kolaydır, üstün performansa sahiptir.

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.