Ara

İngiltere’deki bir taşocağı ve madencilik işletmesinin konveyör tamburu kaldırma ünitesinde, rulmanlar kısa ömürlü olduğundan, sık sık duruş süreleri yaşanmaktaydı. Konveyör duruşları, üretim kaybı ve bakım süreleri şirketin yılda 9.419 avro kaybetmesine neden oluyordu.

Konveyör işlemleri neden bu kadar sık kesiliyor?

Konveyör tamburu ünitesinde tekrar tekrar rulman arızaları beliriyor, bu da makine duruşlarına ve rulmanların dört ayda bir değiştirilmesine yol açıyordu.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

NSK rulman arızalarını analiz etti.

Arızalar su ve kir gibi aşındırıcı şartların bulunduğu yerlerde görülüyor, rulmanların takılmasına ve masraflı konveyör duruşlarına neden oluyordu.

Taşıma işlemlerinin gelecekte daha kesintisiz olması

NSK, düşük performans gösteren eski rulmanlar yerine, kirliliğin etkin ve yüksek olduğu ortamlar için tasarlanmış üç dudaklı keçeler içeren Self-Lube® rulmanları kullanılmasını önerdi. Bu rulmanların kullanılması hizmet ömrünü büyük ölçüde artırarak duruş sürelerini azalttı, bakım ve rulman değiştirme maliyetlerini toplam 6.272 avro düşürdü.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
Self-Lube® with triple lip seals

Üç dudak keçeli Self-Lube® with triple lip seals

  • Kir girişini önler
  • Dış etkilere dayanıklıdır
  • Yağlama aralıklarını uzatır

>> Üç dudak keçeli Self-Lube® 


Maliyet tasarrufu - Duruş süresi ve bakım maliyetleri

Önce

€ 9,419

NSK Çözümü

€ 3,147

Cost savings

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

NSK web sitesinde Çerezler

Sizlere web sitelerimizde ve uygulamalarımızda en iyi deneyimi yasatmak için çerez kullanıyoruz. Tarayıcı ayarlarınızı değiştirmemenizi cerezleri alma onayı olarak değerlendiriyoruz. İstediğiniz zaman tarayıcı ayararınızı değiştirebilirsiniz.