Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Çimento Fanı - Rulman kontrolü

Fanlar ve vantilatörler, beton, çelik, petrokimya, maden ve taşocağı, atık giderme ve yiyecek, içecek sektörü gibi çok sayıdaki endüstri kolunda stratejik olarak önemli sayılan tesis ekipmanlarıdır.

Hava ya da gaz akımının yönüne bağlı olarak iki tip fan -santrifüj ve eksenel- bulunmaktadır.

Akım, eksenel fanlarda fan eksenine paralel şekilde fanın içinden geçer. Santrifüj fanlarda ise bunun tam aksine, hava ya da gaz, tahrik sistemi eksenine paralel olarak giriş yapar (eksenel) ve kanat tarafından radyal olarak hareket ettirilir.

Doğrudan tahrik, kayışla tahrik ve kavramalı tahrik olmak üzere farklı tahrik sistemi mevcuttur.

NSK rulmanları, son derece sessiz çalışırken, uzun hizmet ömrünün yanında yüksek hız, kirlilik, nem ve aşırı sıcaklık seviyeleri gibi en zorlu koşullarda bile oldukça güvenilirdir.

Farklı sektörlerde ve zorlu koşullarda kullanılmak üzere farklı fan ve tahrik sistemleri ile çalışma koşullarınıza en uygun ürünleri sunuyoruz. Ürün gamımızda ihtiyaç duyabileceğiniz standart rulmanlardan özel tasarım ve konstrüksiyonlu rulmanlara kadar hemen her tür ürünü bulabilir, aynı zamanda, uygulama mühendislerimizden uygulamanız için en ideal çözümü geliştirme konusunda danışmanlık alabilirsiniz.

Çalışma koşulları: yüksek hız, yüksek sıcaklık, toz, kirlilik ve voltaj dalgalanmalarının olduğu zorlu ortamlar

Doğrudan tahrikler genellikle kompakt fanlarda kullanılır. Kanat, doğrudan elektrik motoruyla çalıştırılan şaft üzerine monte edilir ve bu durum fanın elektrik motorunda bulunan rulmanlarında çok büyük gerilme oluşmasına neden olur. Bu tür çalışma koşullarında rulmanlar zamanından önce yıpranarak, üretimin kesintiye uğramasına ve yüksek bakım maliyetlerine neden olur.
Doğrudan tahrik sistemlerinde yaygın olarak kullanılan rulmanlar sabit bilyalı rulmanlardır.

Fan motorları için seramik bilyalı rulmanlar

Fan Motorları için Seramik Bilyalı Rulmanlar

Voltaj dalgalanmaları sırasında elektrik, rulmanlardan geçerek rulman içerisinde elektriksel korozyona neden olabilir. Bu problemin çözümü için NSK seramik bilyaları bulunan sabit bilyalı rulmanlar geliştirmiştir. Bu bilyalar, özel seramik yapıları sayesinde elektrik akımının rulman üzerinden geçmesini engelleyerek elektriksel korozyona karşı koruma sağlamaktadır.

Yeniliklerimiz:
Keçeli sabit bilyalı rulmanlar
Farklı tasarım ve ölçülerde sabit bilyalı rulmanlar

Çalışma koşulları: yüksek miktarda ve eşit dağılmayan yükler, yüksek hız, sıcaklık ve kirlilik

Elektrik motoru, fan kanatlarına paralel şekilde yerleştirilmiştir. Bu durumda, güç bir ya da daha fazla V-kayış ve kasnak ile aktarılır. Bu tasarım genellikle orta ve büyük boyutlu fanlarda kullanılmaktadır. Yüksek hacimli akımlar ve ısı oluşumu, rulmanların zamanından önce yıpranmasına, üretimin aksamasına ve yüksek bakım maliyetlerine neden olabilir.

SNN serisi plummer bloklar

SNN Serisi Plummer Blok

NSK'nın SNN serisi plummer blokları, farklı ihtiyaçları karşılanmak amacı ile beş farklı keçeleme düzeni ile tasarlanmıştır. Bileşenler kolaylıkla monte ve demonte edilebilmesinin yanında bakımları da kolayca yapılabilir. Yüksek rijidite ve iyi ısı aktarımı gibi avantajlarıyla birlikte, SNN serisindeki ayrılabilir yataklar maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Yeniliklerimiz:
NSKHPS serisi oynak makaralı rulmanlar
Self-Lube® serisi rulman üniteleri
Self-Lube® HLT serisi iç rulmanlar
Flinger keçeli iç rulmanlar

Çalışma koşulları: eksenel yer değişimi, yüksek miktarda ve eşit dağılmayan yükler, yüksek hız, aşırı sıcaklık ve kirlilik

Elektrik motoru, fan kanadına paralel şekilde monte edilir. Elektrik motoru ve fandaki şaftlar kıvrımlı esnek kaplin ile bağlanmaktadır. Kanat ve elektrik tahrik sistemini birbirine bağlayan bu yöntem genellikle orta ve büyük boyutlu fanlarda kullanılır.

Zorlu koşullar, rulmanların zamanından önce yıpranmasına, verimliliğin azalmasına ve bakım maliyetlerinin artmasına neden olabilir.

NSKHPS serisi oynak makaralı rulmanlar

NSKHPS serisi oynak makaralı rulmanlar

NSKHPS serisi oynak makaralı rulmanlar, en zorlu/ en uç çalışma koşullarında bile standart ürünlerden iki kat daha uzun hizmet ömrü sunar. Servis ömrünün uzun olması, yüksek performans ile birleştiğinde, bakım maliyetlerinde azalma ve verimlikte artış yaşanır.

Yeniliklerimiz:
SNN serisi plummer bloklar

SNN Serisi Plummer Bloklar

SNN serisinde, bileşenler birbirine kolay geçer, kolay çıkarılır ve bakımı kolay yapılır... >>

Self-Lube® Serisi Rulman Üniteleri

Dökme ve preslenmiş çelik yataklarda 15 alternatife varan geniş seçenek olanağı... >>

Flinger Keçeli Self-Lube® İç Rulmanlar

Dışarıdan gelen kirletici maddelere karşı ilave koruma sağlayacak şekilde dizayn edilmiş iç rulmanlardır. >>

Self-Lube® HLT Serisi iç Rulmanlar

Aşırı yüksek sıcaklıklardaki kullanımlarda bakım, arıza süresi ve değişim masraflarının azaltılması konusunda ciddi olanaklar sunar. >>

NSKHPS Serisi Oynak Makaralı Rulmanlar

NSKHPS veya yüksek performans standart serisi, yüksek hız ve yük oranları sunan, en ileri malzeme teknolojisine sahip rulmanları kullanır... >>

Keçeli Sabit Bilyalı Rulmanlar

Kirli ortamlarda ve 200°C'ye kadar olan yüksek sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır... >>

Fan Motorları için Seramik Bilyalı Rulmanlar

NSK, hasarların önlenebilmesi için yenilikçi seramik malzeme kullanılarak üretilmiş elektriksel korozyonu önleyen yeni bir rulman tipi geliştirmiştir... >>

  • Arıza giderme

    Rulmanlarınızın zamansız veya beklenmedik şekilde arızalanmasına izin vermeyin. NSK arıza giderme araçları ile zahmetten ve paradan tasarruf edin. >>

  • Teknik Sorgulama

    Yeni bir çözüm mü arıyorsunuz? Teknik talep formunu doldurun ve NSK teknik ekibinin bir üyesi mümkün olan en kısa sürede size yardımcı olacaktır. >>

  • Teknik Araçlar - rulmanlar

    NSK Hesaplama Araçları ve CAD Çizimleri de dahil olmak üzere NSK'nin teknik araçlarıyla rulmanlarınızı iyi durumda tutun. >>

Yüklemeler

Rulman Üniteleri

Self-Lube Rulmanları, J-Line Rulman Üniteleri

Maintenance of Plummer Blocks - Pocket Guide

(Dil: İngilizce)

Sabit bilyalı rulmanlar

Imalat, yağlama ve malzemeler, SPACEA serisi

Plummer blokları ve aksesuarlar

SNN ve SD serileri

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız