Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Sürücü Teknolojileri

Sürüş teknolojisi, basit teknik gerekliliklerinden rüzgar türbini dişlileri gibi maksimum güvenilirlik gerektiren karmaşık sistemlere kadar geniş bir uygulama yelpazesini kapsar ve çalışma koşulları da çeşitlilik gösterir. Örneğin, konveyör bantları çoğunlukla sabit bir yüke maruz kalırken, çimento değirmeni gibi diğer makine türleri büyük ölçüde değişken yüklerle başa çıkmak zorundadır.

Bir rulman uzmanı olarak NSK, yüksek ivmeye dayanması gereken küçük rulmanlardan (örneğin elektrik motorları ve jeneratörler için) kirli ortamlarda çalışabilen ve şoklama yükerine dayanıklı büyük rulmanlara kadar, uygulamanızın teknik gereksinimlerine tam olarak uyarlanmış her türlü zorluğun üstesinden gelmek için en ideal çözümü sunabilir.

Çalışma koşulları: yüksek şok yükleri

Endüstriyel dişli kutuları birçok farklı sektörde kullanılmaktadır ve çoğu zaman yüksek şok yükleriyle ikizlenen dinamik çalışma koşullarıyla karşılaşırlar. Genellikle sürücü ile süreç teknolojisi arasında yer alırlar. Endüstriyel dişliler, başlıca söz konusu süreçler için giriş hızını düşürmeye ve torku artırmaya hizmet eder. Yaygın uygulamalar arasında enerji üretimi ve madencilik bulunur.

Tüm endüstriyel dişliler, üzerinde etkili olan dinamik süreçlere rağmen güvenilir bir şekilde çalışmak zorundadır. Daha yüksek performanslı makineler ortaya çıkmaya devam ederken, şaftlarda kullanılan rulmanlar da hizmette güvenilirliğin sağlanması konusunda kritik bir rol oynamaktadır.

Yüksek Yük Kapasiteli Silindirik Makaralı Rulmanlar

Ağır hizmet tipi silindirik makaralı rulmanların ömrü iki anahtar yenilik ile %30'a kadar uzar. İlk olarak, silindir sayısındaki bir artış, silindirler ve kanal arasındaki temas alanı üzerindeki yüzey basıncını azaltır, böylece maksimum yük kapasitesini arttırır. İkinci olarak, optimize edilmiş bir kafes, daha fazla sayıda yuvarlanma elemanına rağmen yeterli stabilite sağlar.

Yeniliklerimiz: 
TF serisi rulmanlar 
Seramik kaplamalı elektrik yalıtımlı rulmanlar
NSKHPS Oynak Makaralı Rulmanlar

Siemens MultiDrive

Çalışma koşulları: Sabit torklarda değişen hızlar

Elektrik motorları ve jeneratörlerin, dişlilere kıyasla tamamen farklı rulman ihtiyaçları vardır. Vuruntular ve dalgalanan torklar nadiren meydana gelir. Rulman seçimi söz konusu olduğunda, en önemli husus genellikle değişen hızlardır..

Ancak performans sınıflarında değişiklik gösterir. Ancak performans sınıfları değişiklik gösterir. Tüketici segmentindeki elektrik motorları ve jeneratörler – örneğin çamaşır makineleri veya araba alternatörleri için tahrik motorları – genellikle çok küçük bir alana sığmak zorundadır ve sabit koşullar altında çalışma eğilimindedir. Daha yüksek güç yoğunluğuna sahip motorlar ve jeneratörler, normalde endüstriyel tesislerde veya önemli yük değişimlerinin olağan olduğu yerlerde güç üretmek için kullanılır.

Elektrik motorlarında ve jeneratörlerde, akım iletiminin neden olduğu hasarı önlemek için şaft yatağının genellikle mahfazadan yalıtılması gerekir. Bunu akılda tutarak, NSK, bu özel mekatronik uygulamalarla ilgili koşullara uygun, seramik kaplamalı elektrik yalıtımlı rulmanlar geliştirmiştir. NSK, optimize edilmiş düşük enerji tüketimi ile birlikte ultra sessiz çalışma sağlayan ve bakım gerektirmeyen son derece kompakt sabit bilyalı rulmanlar gibi tüm çalışma koşulları ve uygulamalar için doğru rulmanları sağlayabilir.

Seramik kaplamalı elektrik yalıtımlı rulmanlar

Bazı uygulamalar, elektriksel korozyon nedeniyle rulman hasarına ve erken arızaya neden olabilir. Elektriksel korozyon, yuvarlanma elemanları ve yuvarlanma yolu arasındaki elektrik boşalmalarından kaynaklanan yuvarlanma yolundaki hasardır. NSK, elektrik yalıtımlı rulmanları ile bu sorunla başa çıkmak için yüksek yalıtım direncine sahip özel bir ürün sunmaktadır. Rulman bilezikleri, belirli bir kalınlığa sahip bir seramik tabakası ile kaplanmıştır. Bu, kaplamanın yatak çeliğine güvenli bir şekilde yapışmasını sağlamak için tasarlanmış özel bir püskürtme tekniği kullanılarak uygulanır.

Yeniliklerimiz:
HR serisi sabit bilyalı rulmanlar
Seramik bilyalı hibrit rulmanlar

NSKHPS Serisi Oynak Makaralı Rulmanlar

NSKHPS veya yüksek performans standart serisi, yüksek hız ve yük oranları sunan, en ileri malzeme teknolojisine sahip rulmanları kullanır... >>

Büyük Dişli Kutuları için Yüksek Yük Kapasiteli Silindirik Makaralı Rulmanlar

>>

HR Serisi Sabit Bilyalı Rulmanlar

Standart sabit bilyalı rulmanlara oranla dinamik yük kapasitesindeki önemli artış sayesinde bir makinanın servis ömrünü ciddi şekilde uzatır... >>

Seramik Bilyalı Rulmanlar

Tüm dünyada endüstriyel motorlarda, jeneratörlerde, çekiş motorlarında ve rüzgar enerjisi gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. >>

Seramik Bilyalı Hibrit Rulmanlar

>>

  • Arıza Giderme

    Rulmanlarınızın zamansız veya beklenmedik şekilde arızalanmasına izin vermeyin. NSK arıza giderme araçları ile zahmetten ve paradan tasarruf edin. >>

  • Teknik Araçlar - rulmanlar

    NSK Hesaplama Araçları ve CAD Çizimleri de dahil olmak üzere NSK'nin teknik araçlarıyla rulmanlarınızı iyi durumda tutun. >>

  • Teknik Sorgulama

    Yeni bir çözüm mü arıyorsunuz? Teknik talep formunu doldurun ve NSK teknik ekibinin bir üyesi mümkün olan en kısa sürede size yardımcı olacaktır. >>

Başarı Hikayeleri - Animasyonlar

Problemleri başarı çevirmek! Animasyona Başarı Hikayelerimizi izleyin !

Go

Success Stories Animations

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız