Ara
İLETIŞIM

Malzeme taşıma

Ağır toptan malzemeler için olan konveyör sistemlerden, gıda sektöründe malzeme taşıma ekipmanlarıyla kullanılan konveyör bantlara kadar, malzeme akışını güvenli bir şekilde sağlamak için dikkatle seçilmiş doğru rulmana ihtiyacınız vardır.

NSK uygulama mühendisleri pek çok uygulama alanlarında bilgi sahibidir ve sizinle maliyetleri etkili bir biçimde düşürmek ve verimliliği arttırmak üzere optimum rulman çözümünü geliştirmek amacıyla birlikte çalışacaktır.

Rulmanlarımız hem orta ve yüksek yükleri taşıyabilmektedir hem de toz ve kontaminasyonun yoğun olduğu ortamlara karşı dayanıklıdır. NSK’nın malzeme taşıma teknolojisine ilişkin rulman çözümleri, rulmanlarla birlikte keçeler, kafesler ve yağlama sistemlerini içermektedir.

Çalışma koşulları: Toz, su girişi, yüksek yükler, genellikle harici taşıma ve nakliye sistemleri

İnşaat malzemeleri, çakıl, çimento, cevher veya granül gibi sıklıkla kullanılan yığın malzemeler, normalde tek tahrikli konveyör bantlar veya vidalı konveyörler ile taşınmaktadır. Uzun mesafeleri kapsayan veya birden fazla seviye içeren sistemler ise genellikle ikinci bir tahriğe ihtiyaç duymaktadır. Bu durumda yığın malzemeyi sorunsuz şekilde taşıyan ve dağıtan sağlam rulmanlar kullanmak ve kontaminasyona karşı güvenilir koruma sağlamak gerekmektedir.

NSK’nın sabit bilyalı rulmanları - en zor koşullarda bile - güvenilir kontaminasyon koruması sağlayan ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı dayanıklı patentli keçeler içermektedir. Yağlama da güvenilir bir operasyon için diğer bir önemli faktördür. Yağlama periyodunu uzatan rulman üniteleri, ekipmanın hizmet ömrü boyunca bakım ve değişim maliyetlerini azaltarak önemli bir katkıda bulunmaktadır.

SNN serisi plummer bloklar

NSK’nın SNN serisi plummer blokları farklı gereksinimlerin karşılanması amacıyla beş farklı türde keçe içermektedir. Bu blokların her bir komponentinin montajı, sökülmesi ve bakımı kolaylıkla yapılabilmektedir. Yüksek rijidite ve iyi ısı aktarımı gibi avantajlarıyla birlikte, SNN serisindeki ayrılabilir yataklar, maliyetlerin azaltılmasına da yardımcı olmaktadır.

Yeniliklerimiz:
NSKHPS Serisi Oynak Makaralı Rulmanlar

Sinterleme Paleti için Makaralı Rulmanlar

Bulk materials

Çalışma koşulları: Su girişi ve agresif çevresel koşullar

Gıda sektöründe, kimyasal ürün taşımak üzere veya araba fabrikalarında kullanılan konveyör bant sistemleri farklı ortamlarda çalışmasına rağmen ortak bir özelliğe sahiptir: Bant makaralarının toz, proses sıvıları ve deterjanlara karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

Çoğu rulman ünitesi agresif çevresel koşullara dayanıklı plastik türlerinden imal edilmektedir. NSK tarafından yuvalarda kullanılan malzemelerden biri korozyona karşı yüksek dirençli termoplastik polyesterdir (PBT). Bu, Molded-Oil rulman insertleri ve nitril kauçuk keçelerle birlikte çok iyi kimyasal dayanıklılık ve uzun hizmet ömrünü garanti eder.

Life-Lube® Serisi Rulman Üniteleri

Life-Lube® serisi termoplastik yatak sayesinde korozyona karşı dirençlidir. Özel nitril kauçuk keçeler, paslanmaz çelik rulmanlar ve Molded-Oil® yağlayıcılarla birlikte kullanıldığında, Life-Lube® serisi, su ve proses sıvılarıyla temasın kaçınılmaz olduğu uygulamalar için idealdir.

Yeniliklerimiz:
Paslanmaz Çelik Rulman Üniteleri
Molded-Oil Rulmanlar

SNN Serisi Plummer Bloklar

SNN serisinde, bileşenler birbirine kolay geçer, kolay çıkarılır ve bakımı kolay yapılır... >>

Self-Lube® Serisi Rulman Üniteleri

Dökme ve preslenmiş çelik yataklarda 15 alternatife varan geniş seçenek olanağı... >>

Flinger Keçeli Self-Lube® İç Rulmanlar

Dışarıdan gelen kirletici maddelere karşı ilave koruma sağlayacak şekilde dizayn edilmiş iç rulmanlardır. >>

NSKHPS Serisi Oynak Makaralı Rulmanlar

NSKHPS veya yüksek performans standart serisi, yüksek hız ve yük oranları sunan, en ileri malzeme teknolojisine sahip rulmanları kullanır... >>

Molded-Oil Rulmanlar

Molded-Oil ile yağlanan rulmanlar, paslandırıcı, tozlu ve kirli ortamlarda kullanım için idealdir. >>

 • Başarı Hikayeleri

  Maliyet tasarruflarımız başarımızın en iyi kanıtıdır. Endüstriyel bazda örnek başarı hikayelerinin listesi için lütfen tıklayın... >>

 • AIP - Added Value Programme

  Varlık Geliştirme Programı müşterilerimizin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacak kapsamlı bir programdır ve daha fazlası. >>

 • Taş Ocağı konveyörlerinde uzun hizmet ömrü

  Taş Ocağı Konveyörlerinde NSK Rulmanları >>

 • Çimento Endüstrileri

  Conveyors - What can help eliminate failures? >>

 • Teknik Araçlar

  Size yardımcı olmak için çeşitli teknik araçlar geliştirdik: CAD Çizimleri, NAVI Focus- Hesaplama Aracı, Teknik Websitesi >>

Yüklemeler

Rolling Bearings

(Dil: İngilizce)

Guide to RHP Self-Lube

(Dil: İngilizce)

Plummer bloklari ve aksesuarlar

SNN ve SD serileri

Taş Ocaği ve Madencilik Endüstrisi İçin Rulmanlar

Şanzıman Mili, Çeneli Kırıcı, Konik Kırıcı, Vibrasyonlu Süzgeç, Darbeli Kırıcı, Konveyör

Yiyecek ve İçecek Endüstrisiiçin Rulmanlar

Aqua-Rulmanlar, Krom kaplamalı, korozyona dayanıklı rulmanla, Life-Lube® rulmanları, Molded-Oil™ rulmanları, Nikel kaplama ile korozyon direnci, Paslanmaz çelik rulmanlar

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.