Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Marka koruma - sahteciliği önleme

Brand Protection - Counterfeit Bearings & boxes

Aldığınız NSK ürünlerinin orijinal olduğundan emin misiniz?

Sahte rulman alan son kullanıcıların çoğu orijinal ürün aldıklarını düşünüyor. Alıcılar uzman olmadıkları için teslimat noktasında sahte ve orijinal ürünler arasındaki farkı ayırt etmeleri çok zordur.

Son kullanıcılar ayrıca elektronik motor, pompa, redüktör ve fan gibi aletlerdeki onarım ekipmanlarının değişimi için taşeronlara iş vererek sahte ürünle karşılaşma olasılığını artırırlar.

Taşeronlar, sahte ürün kullanımının beraberinde getirdiği riskleri bilmediği ve bunları önlemek için gerekli kontrolleri sağlamadığı sürece bakım sırasında farkında olmadan sahte rulman satın alıp takabilirler.   

Sahte ürünlerin kaynak noktası nedir?

Sahte rulmanlar genellikle düşük üretim maliyetleri ve zayıf fikri mülkiyet korumasına sahip ülkelerin tedarikçileri tarafından üretilir.

Bu tedarikçiler genellikle eski makinelerde düşük ücretli operatörlerle işlenmiş düşük kaliteli malzemeler kullanırlar. Bu da kaliteli ürün bekleyen son kullanıcılar için büyük risk oluşturur.

Alıcıları ve kullanıcıları aldatan orijinal olmayan ürünleri gizlemek için sahte rulmanlar orijinal üretici ambalajına benzer şekilde tasarlanmış kutulara paketlenir.

Brand Protection - Counterfeit Bearings & Machines

Sahtecilikle ilgili riskler nelerdir?

Düşük kaliteli rulmanlardan kaynaklanan erken arızalar, yüksek bakım giderlerine ve üretim kaybı nedeniyle yüksek maliyetlere yol açar. Nihayetinde son kullanıcılar, daha sık rulman değişimi yapmak için daha fazla harcama yapmak zorunda kalır. Bazen rulmanlar ilgili uygulamaya bağlı olarak ' güvenlik açısından kritik ' bileşenler olarak sınıflanır. Uçaklar, trenler ya da tıbbi gereçler bu sınıfa örnektir. Bu tür durumlarda tedarikçilerden düşük fiyatlı ürünler almak, yüksek maliyet ve güven problemlerine yol açabilir. Son kullanıcılar, yüksek kaliteli ürün, teknik destek ve satış sonrası hizmetler için yüksek rakamlar ödemeye hazırlıklı olmalıdır. Sahte rulmanlar; yüksek maliyetlere ve güvenlik sorunlarına neden olur.

Sahte rulmanların özellikleri nelerdir?

 • Tutarsız kalite 
 • Yüksek arıza riski 
 • Makine arıza giderme süresi ve hasar riski 
 • Yüksek bakım maliyetleri
 • Kontrolsüz ürün ve parça kaynakları
 • Yerel teknik destek bulunmaması 
 • Malzeme geliştirme olmaması 
 • Malzeme saflığı garantisi vermemesi, daha zayıf malzeme kullanımı
 • Isıl işlem süreç gelişimi bulunmadığı için malzeme performansının düşük olması 
 • Rulman performansının orijinal NSK ürün özelliklerini karşılamaması 

Sahtecilik sorunuyla mücadele etmek için NSK neler yapar?Müşterilerini korur

 • Can ve mal güvenliğini korur ve makine güvenilirliğinden emin olur
 • Yetkili bayi ağını teşvik eder
 • Farkındalığı artırarak yasa dışı üreticileri ve ürünleri piyasadan uzak tutar


Sahtecilik faaliyetlerini durdurur

 • Sahte sendikaları ortadan kaldırır
 • Sahte üretim faaliyetlerini ve dağıtım kanallarını askıya alır
 • Sahte üretim kaynaklarına karşı yasal işlem yürütür

NSK marka değerini ön plana çıkarır

 • Gerçek değer bilinciyle yetkili distribütörlere önem verir
 • Fikri mülkiyeti ve markaları korumak için faaliyetler yürütür
 • Bayiler/çalışma arkadaşları için eğitim programları oluşturur


Çin'deki yetkililerle iş birliği yapar

 • Merkezi ve yerel kuruluşların yaptığı baskınlarda ve adli takip konusunda onlarla birlikte çalışır
 • Büyük  ticaret merkezlerinin kontrolleri ve gümrük yetkililerinin yardımıyla sahte ürünlerin ülke dışına çıkmasını engellerYalnızca güvenilir, yetkili kanallardan alışveriş yapın.  

 • Özenle seçilmiş ve titizlikle denetlenen NSK Yetkili Distribütörleri profesyonel, yetkin ve hizmet odaklıdır.
 • Yetkili bir NSK distribütörü asla taklit ya da sahte NSK ürünleri tedarik etmez.
 • Teknik destek ve mühendislik desteği yalnızca yetkili distribütörler aracılığıyla sağlanır.
 • Ürün satın almayı planladığınız distribütörün NSK tarafından yetkili olduğundan emin olun.
 • Geniş NSK ve RHP ürün stokları ve tüm stoklara erişim kolaylığı sağlayan bu tedarikçiler orijinal ürünleri hızlı ve güvenilir şekilde teslim eder. Bu tedarikçiler, stok yönetimi, ürün ve uygulama bilgisi, mühendislik tavsiyesi ve toplam maliyet yaklaşımı gibi pek çok hizmet sağlar.
 • NSK Yetkili Distribütörleri kararlı bir küresel ve yerel iş birliğinden doğan üçlü bir ilişkinin (üretici-- distribütör-- son kullanıcı) parçasıdır.
 • atın almış olduğunuz NSK rulmanlarının orijinalliğine dair herhangi bir endişeniz varsa doğrulama için bölgenizdeki NSK ekibi ile iletişime geçin.
 • Yetkili Distribütor Ağı - Yerel  kontağınızla iletişime geçin

Insights

NSK Avrupa' nın Kalite Politikası

Sürekli gelişimi hedefleyen çalışma kültürümüz ile, NSK Avrupa olarak, müşteri ve yapılan işin gerekliliklerini yerine getirmek için yönetim sistemlerinin de gelişmiş olması gerektiğine inanıyoruz.

Yürürlükteki sistemimiz, iş hedeflerinin oluşturulduğu ve gözden geçirildiği bir çerçeve sağlayarak IATF 16949 dahil olmak üzere ISO 9000 ve müşteriye özel gerekliliklere dayanmaktadır.

Tüm NSK Avrupa Tesisleri ISO 9001:2015 sertifikalıdır

Tüm NSK Avrupa Otomotiv Çalışmaları IATF 16949:2016 sertifikalıdır

Kalite belgelerimizi "Servisler > İndir > Global Sertifikalar" bölümünden indirebilirsiniz.

Sahte Rulman Satin Alma Riskleri Nelerdir? Sahte Rulman Satin Almaktan Nasil Kaçinilir?

Tüm pazarlarda düşük kaliteli ürün satın alma riskinin artmasıyla birlikte sahte rulmanlar da küresel bir sorun haline geldi.

Yüksek kalite rulmanların öncü üreticilerinden biri olarak NSK, oldukça sık meydana gelen rulman arızalarından dolayı kullanıcıların daha yüksek maliyetlerle, daha fazla riskle ve daha az makine güvenilirliğiyle karşılaşmalarına sebep olan bu sorunla mücadele çalışmalarına ağırlık vermektedir.

Bu bültende sahte ürünlerin menşeine, farklı çeşitlerine, bu ürünleri satın almanın taşıdığı risklere ve bu ürünleri almaktan nasıl kaçınabileceğinize değineceğiz. Ayrıca NSK‘nin bu son derece tehlikeli ürünlerin üreticilerini durdurmak adına aktif olarak neler yaptığından bahsedeceğiz.

Download

 

Sahte rulmanlar... Taklit ürünleri almayın!

NSK, Dünya Rulman Birliği (WBA) ve diğer rulman üreticileriyle bir araya gelerek sahte rulmanlarla savaşmak üzere kar amacı gütmeyen ve bağımsız bir birlik olan Sahte Rulmanlarla Mücadele Komitesi oluşturmuştur.

Bu komitenin kuruluş amacı birinci sınıf rulmanların kopyalanması sorununu ele almak ve sahte ürünlerin ortadan kaldırılması konusunda resmi makamlara yardımcı olmaktır.

Teknik İnceleme - Sahte rulmanlar... Taklit ürünleri almayın!

Apps & Tools

NSK is working closely with the WBA (World Bearing Association), the JBIA (Japan Bearing Industry Association) and authorities around the world to enforce anti-counterfeiting law and eliminate fake bearings – now through app development.

NSK Verify App

NSK Doğrulama Uygulaması

NSK, takım tezgahlarındaki hassas rulmanlar için ücretsiz bir uygulama başlattı.
NSK Rulman kutuları üstünde bulunan 2D barkodları okutarak, rulman orijinalliği ve uygunluğu taranabilecek ve kontrol raporuna online olarak ulaşılabilecek.

Uygulama, fabrika otomasyonunu ve IT tabanlı saha yönetimini kolaylaştırır. Anahtar bilgilerin CSV ve PDF olarak dışa aktarımı, müşterilere kullanım geçmişini izleme, ürün izlenebilirliğini geliştirme ve hatta rulman seçimini basitleştirme olanağı sağlar.

*Not: Sadece 2D barkodun sağ alt köşesinde “N” işareti olan rulmanlar desteklenmektedir.


NSK Doğrulama Uygulaması Dökümanları

WBA Rulman Doğrulayıcı

WBA Rulman Doğrulayıcı

WBA (Dünya Rulman Birliği) Uygulaması, sahte rulmanları tanımanıza ve çalışanlarınızı, ekipmanınızı ve itibarınızı korumanıza yardımcı olur

Yüklemeler

NSK Europe Reach Declaration

PDF

144.5 kB

REACH Regulation 1907/2006

Notification of SVHC’s in NSK product

PDF

157 kB

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız