Ara
İLETIŞIM

NSK'nın arıza giderme modülü, arızanın teşhisinde ve önlenmesinde size yardımcı olur:

  • Rulmanlarda kirlilik
  • Rulmanlarda kaçıklık
  • Moment yük sorunları
  • Eksenel ve radyal yük sorunları
  • Yetersiz yağlama
  • Hatalı elleçleme

Makina çalışması esnasında bir rulman hasar gördüğünde, bütün makina ya da ekipman etkilenir ya da arızalanır. Zamanından önce veya beklenmedik şekilde bozulan rulmanlar sorun yarattığından, mümkünse, hatayı önceden tanımlayabilmek ve önleyici tedbirler alabilmek önemlidir.

Çoğu zaman hata, yetersiz yağlama, yanlış kullanım, yanlış rulman seçimi, ya da mil ve yatağın -yapılan yanlış analiz sonucu- yetersiz çalışmasından kaynaklanıyor olabilir.

Rulmanın arızadan önceki çalışma şekli göz önüne alındığında, hatanın nedenini belirlemek ve tekrarlanmasını önlemek için hasarlı rulman dikkatle incelenip, yağlama ve montaj koşulları araştırılır.

Arıza giderme ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen 
Yeni Rulman Doktoru kataloğumuzu inceleyin

Rulman Tipine Göre Hasarlar
Konumuna Göre Hasarlar
Yük ve Temas Noktalarına Göre Hasarlar

Sorun Giderme (Rulman Doktoru)

Bearing Doctor App

Yüklemeler

Yeni Rulman Doktoru - Rulmanlarin Bakimi

Rulmanın Kullanımı ve Bakımı, Rulman Performans Faktörler, Rulmanın Kontrolü, Çalışma izleri ve Uygulanan Yükle, Rulman Hasarları ve Alınacak Önlemler

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.