Ara
İLETIŞIM
Genellikle, makaralı rulmanlar doğru şekilde kullanılırsa, yorulma ömürleri öngörüldüğü gibi olacaktır. Rulmanlar, önlenebilir hatalar nedeniyle çoğunlukla vaktinden önce arızalanırlar. Vaktinden önce arızalanmanın nedenleri arasında yanlış montaj, hatalı kullanım, kötü yağlama, yabancı madde girişi ya da anormal ısı oluşumu yer almaktadır.

Arızadan önce ve sonra; uygulama, çalışma koşulları ve çevre de dahil bütün koşullar biliniyorsa o zaman hatanın doğası ve olası nedenleri araştırılarak bir karşı önlem belirlenebilir.

Rulman arızaları ve karşı önlemlerle ilgili örnekler aşağıdaki bölümlerde verilmiştir. Rulman arızasının nedenini belirlemeye çalışırken lütfen bu bölümlere bakınız.

 

Büyütmek için resme tıklayın

Yüklemeler

Yeni Rulman Doktoru - Rulmanlarin Bakimi

Rulmanın Kullanımı ve Bakımı, Rulman Performans Faktörler, Rulmanın Kontrolü, Çalışma izleri ve Uygulanan Yükle, Rulman Hasarları ve Alınacak Önlemler

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.