Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Medical Devices

Günümüzde sağlık sektörünün ihtiyaçlarını bir tarafta güvenilirlik, diğer tarafta ekonomik faktörler belirlemektedir.

Hem verimlilik hem de bakım gerekliliği bir araya geldiğinde, hızlı ve kesintisiz teşhis ve tedavinin yanı sıra emniyet sağlayan ekipman gerekir.

NSK Hareket Çözümleri ile tıbbi ekipmanınız için daima ideal döner veya lineer ürüne sahip olursunuz. NSK, temiz odalarda veya günlük uygulamalarda kullanım için gereken tüm bileşenleri tek bir kaynaktan sunmaktadır.

Medical imaging equipment

MRI (manyetik rezonans görüntüleme), CT (bilgisayarlı tomografi) ve PET (pozitron emisyon tomografisi) ekipmanı dahil olmak üzere, tıbbi görüntüleme sistemlerinde ortaya çıkan sorunlara çözüm bulmak amacıyla, sağlık sektörü yenilikçi, güvenilir, bakım gerektirmeyen makinelerin üretiminde yardımcı olması için tedarik zincirine güvenmektedir. Tıbbi görüntüleme ekipmanı için hizmet alınan güvenilir üreticiler arasında, lineer kılavuzlar, vidalı miller ve diğer çözümleri içeren tam teçhizatlı makine ve ekipmanlar sunan NSK da bulunmaktadır.

Düzensiz yüzeyler veya tutarsız hareketler sonuç itibarıyla, hastalar için standardın altında bakıma yol açabilecek güvenilmez sonuçların veya bilgilerin üretilmesine neden olabileceğinden, yüksek kaliteli lineer hareket ürünleri, tıbbi görüntüleme ve MRI ekipmanı için gereklidir. Bu nedenle bu sistemlerin tasarımcıları, vidalı mil aktüatörleri ve lineer kılavuzlar dahil olmak üzere her ayrıntıyı dikkate almalıdır.

NSK'nın lineer hareket sistemleri, tıbbi görüntüleme ekipmanlarının gerektirdiği doğruluğa ve hassasiyete tam olarak uygun olduklarını kanıtlamıştır. Örneğin MRI tarayıcılarda başarılı bir çalışma için gerekli olan en önemli bileşenlerden biri motorlu vidalı mil tertibatıdır. Vidalı mil, makinenin görüntüleme ekipmanını bir düzlem boyunca yüksek doğruluk ve hassasiyetle hareket ettirmek için silindirik/dairesel hareket kullanır. Bu ekipman oldukça büyük ve karmaşık bir yapıya sahip olduğundan, bu vidalı miller ağır yükleri taşıma kapasitesine sahip olmalı ve net, güvenilir sonuçlar elde etmek için yeterli ölçüde düzgün ve tutarlı bir hareket üretmelidir.

MRI teknolojisi ayrıca yüksek manyetik kuvvetin kullanılmasını gerektirir; bu nedenle vidalı millerin ve diğer bileşenlerin makinenin enerjisini etkilemeden bu tür ortamlarda çalışması gerekir. NSK'nın vidalı milleri, hem yük taşıma kapasitelerine sahip olması hem de gereken düzgün hareketi temin etmesi bakımından, MRI tarayıcılarında kullanım için idealdir. Düzgün hareket sadece olası ciddi hayati tehlikelere yol açabilecek yanlış teşhislerin önüne geçerek doğru sonuçların elde edilmesine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda taramalar sırasında hasta konforunu ve güvenliğini de artırır.

Bilyaların sıkışabileceği dairesel ark oluklarına sahip diğer vidalı mil tiplerinin aksine, NSK, bu durumu önlemek amacıyla, bilyalar ve oluklar arasındaki boşluğu asgariye indiren ofset gotik stil ark olukları kullanır. Ayrıca, saflaştırılmış alaşımlı çelik kullanılarak dayanıklılık artırılırken, ön yük uygulaması sayesinde herhangi bir geri tepme potansiyeli ortadan kaldırılır.

NSK'nın geniş kapsamlı yüksek kaliteli lineer kılavuzları ayrıca tıbbi görüntüleme cihazlarında da yaygın olarak bulunmaktadır. Çeşitli bileşenleri tek bir düzlem boyunca hareket ettirmek için tasarlanan lineer kılavuzlar, düzgün hareket ve güvenilir işlevsellik sağlamalıdır. Lineer kılavuzların onarım, bakım veya bunlarla ilgili hizmetlere ihtiyaç duymadan kayda değer ölçüde uzun bir süre boyunca güvenilir hareket sağlaması da önemlidir. Bu türün kapasitesi, arıza süresini ve maliyetleri azaltabilir ve tıbbi görüntüleme ekipmanının mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlayabilir.

NSK'nın lineer kılavuzları hassas teknolojiyi, gelişmiş yüzey işlemlerini ve yüksek kaliteli yağları kullanır, bu da bileşenleri gereksiz sürtünme olmadan lineer düzlemler boyunca hareket ettirmek için daha donanımlı oldukları anlamına gelir. Uzun vadede düşünüldüğünde, bu özellik, tıbbi görüntüleme sistemlerinin çalışma süresini ve işletim ömrünü artırarak aşınma ihtimalini azaltır. Dayanıklılık, yapısal karmaşıklıktan kaçınarak ve yüksek saflıkta malzemeler ve gelişmiş ısıl işlem kullanılarak daha da artırılır.

Özel olarak geliştirilmiş bilya oluğu geometrisi gibi özelliklerin dahil edilmesi nedeniyle, geleneksel ürünlerin ömrünü iki katına çıkaran NSK'nın NH lineer kılavuzları, tıbbi görüntüleme sistemlerinde sıklıkla tercih edilen bir seçimdir. Diğer avantajları arasında yüksek dinamik yük oranı, uzun bakım aralıkları, düşük gürültü çıkışı ve basit kurulum sayılabilir.

NSK'nın tüm lineer kılavuzları ve vidalı milleri, müşterinin özel gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir. Şirketin çözümleri, kanıtlanmış güvenilirlik ve dayanıklılığın yanı sıra sessiz ve bakım gerektirmeyen bir çalışma sunar; bunların hepsi dünyanın dört bir yanındaki tıbbi görüntüleme sistemleri için ön koşuldur. 

 

Fotoğraf: NSK'nın lineer hareket sistemleri, tıbbi görüntüleme ekipmanlarının gerektirdiği doğruluğa ve hassasiyete tam olarak uygun olduklarını kanıtlamıştır. Fotoğraf: KaliAntye/Shutterstock.com

 


Lineer Kılavuzlar

 • Ekonomik standart bileşenlerden özel olarak geliştirilmiş çözümlere kadar
 • Kaliteli bileşenler kullanılması sayesinde uzun ömür
 • Pürüzsüz çalışma davranışı ve yüksek hassasiyet
 • Azami hassasiyet ve son derece yüksek yük kapasitesi ile birlikte olağanüstü performans değerleri ve maksimum çeşitlilik
 • Bakım gerektirmeyen kullanım için K1 uzun vadeli yağlama ünitesi ile ideal

Vidalı Miller

Vidalı Miller

 • Yüksek çalışma güvenilirliği
 • Ekstra dayanıklı ve ekonomik
 • Standart bileşenlerden özel uygulamalara yönelik özel vidalı millere kadar
 • Özelleştirilmiş yağlama seçenekleri ve bakım gerektirmeyen uzun vadeli K1 yağlama ünitesi

Destek Rulmanları

 • Vidalı mil gereklilikleri için özel olarak geliştirilmiştir
 • 60° temas açısı sayesinde yüksek hassasiyet ve rijitlik
 • Parça girişine karşı koruma sağlayan çok kademeli sızdırmazlık mekanizması ile birlikte düşük sürtünme ve ısı üretimli yüksek gres tutma kapasitesi
 • Hazır monteli teslimat dahil olmak üzere çevre bileşenlere doğrudan flanşlı bağlantı (BSF serisi) ve önceden tanımlanmış ön yükleme sayesinde kolay montaj
Destek Rulmanları

Spacea Serisi

Spacea Serisi

 • Temiz oda, vakum, yüksek sıcaklık gibi ekstrem ve özel ortamlar için özel olarak geliştirilmiştir
 • Müşterinin spesifik isteklerine göre geliştirilip üretilir
 • Diğer özel uygulamalardan gelen geniş tecrübe
 • Özel olarak seçilen malzemeler (anti manyetik, korozyona ve asite dayanıklı, gressiz, vs.)

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız