Ara
CONTACT US

Sonuçlar:

22 sonuçlar

Soğuk Haddehane

NSK Endüstrileri - Soğuk Haddehane: Bir çelik imalatçısı, soğuk haddehanesinde sürekli rulman arızası yaşıyordu. NSK mühendisleri bir uygulama incelemesi gerçekleştirdi ve kontaminasyonun yüksek düzeyde olduğu çalışma koşullarının beklenmeyen arızalara neden olduğunu belirledi.

Bobin Hazırlama Dişli Kutusu

NSK Endüstriler - Bobin Hazırlama Dişli Kutusu: Bir çelik haddehanesi olan müşteri, soğuk hadde prosesinde üretilen levha çelik malzemeyi bobin haline getiren dev bir dişli kutusu içerisindeki rulmanlarında ilk kez NSK kullanmayı planlıyordu.

Toz Giderme Fanı

NSK Endüstrileri - Toz Giderme Fanı: Bir çelik üreticisi Cevher Hazırlama Tesisinde (OPP) düzenli arızalar yaşıyordu. Tesiste 60mm’lik şafta yerleştirilmiş ve yaklaşık 1485 rpm’de çalışan yataklı rulman üniteleri bulunuyordu.

Çelik Boru Yapım Makinesi

NSK Başarı Hikayeleri - Steel Tube Making Machine:Önemli bir ham çelik malzeme (şerit ve boru) imalatçısı, bir boru yapma makinesinin kaynak istasyonuna monte edilmiş standart rulmanlarda sorunlar yaşamaktaydı. NSK, yüksek sıcaklıktaki ortamlar için özel gresli rulmanlar önermiştir.

Çelik Borular için Soğuk Kesim Testere

NSK Endustrileri: Çelik Borular için Soğuk Kesim Testere : Vidalı Mil Destek Rulmanı ile 12 aydan uzun süredir üretim kesintisi yaşanmıyor.

Soğuk Haddehane

NSK Endüstrileri - Soğuk Haddehane: Döküntü girişinden kaynaklanan hasara karşı çok daha dirençli olan 4 sıralı (Suya Dayanıklı) NSK Tough teknolojisi kullanılması önerildi.

Tandem Cold Mill

Success Stories - Tandem Cold Mill: NSK engineers were consulted to review the mill design and they proposed the use of sealed clean KVS bearings with grease lubrication. These were installed and after 1 year of operation the performance excellent.

Sıcak Şerit Haddesi

NSK Endüstri - Sıcak Şerit Haddesi: Büyük bir çelik imalatçısı, sıcak şerit haddesinde kullanılan 4 sıralı konik makaralı rulmanlar için değiştirme aralıklarını arttırmak istemiştir. Çalışma koşullarının zorlu olması nedeniyle, standart rulmanlar 1.400 saat çalışmaktadır.

Levha Haddehanesi

NSK Endüstrileri - Levha Haddehanesi : NSK'nın keçeli temiz 4 sıralı konik makaralı rulman tertibatı gres imha maliyetinde ve bakım zamanında düşüş meydana getirdi.

Toz Arındırma Fanı

NSK Endüstrileri - Toz Arındırma Fanı: SNN plummer bloklar ve labirent keçeli NSKHPS oynak makaralı rulmanların kullanımı verimliliği artırdı ve bakım maliyetlerinde düşüşü sağladı.

Sürekli Tavlama İşlemi

NSK Endüstrileri - Sürekli Tavlama İşlemi: NSK mühendisleri, rulman tipinin ve sızdırmazlık düzenlemesinin uygulama için yetersiz olduğunu tespit etti.

Freze

NSK Endüstriler - Freze: Kaldırma ekipmanları için raylar üreten bir çelik fabrikasının ray uçlarında bulunan ve montaj esnasında rayların sabitlenmesini sağlayan iki düz alanı işlemesi gerekiyordu. Rayların uzunluğu nedeniyle milin rijiditesi önemliydi.

Sürekli Döküm Makinesi

NSK Endüstriler - Sürekli Döküm Makinesi: Bir çelik üreticisi NSK SWR Oynak Makarali Rulmanlarını kullanarak önemli bir maliyet tasarrufu elde edebildi.

Gaz Türbini Bıçak Dökme

NSK Başarı Hikayeleri - Gaz Türbini Bıçak Dökme : NSK, iyileştirilmiş sızdırmazlık, daha kolay montaj ve NSK keçeli silindirik makaralı rulman içeren alternatif bir çark tasarımı sundu.

Döner Kömür Vanası

NSK Endüstrileri - Döner Kömür Vanası: Self-Lube® dökme demir FC yuva içerisinde RHP HLT rulman kullanılması önemli maliyet tasarrufu sağlamıştır.

Pilger Haddesi

NSK Endüstrileri - Pilger haddesi: NSK, gelişmiş iç tasarıma sahip ve Süper Tok (STF) çelik kullanılan özel bir Oynak Makaralı Rulman önerdi.

Tel kılavuzları

NSK Endüstriler - Tel kılavuzları: Fransa’da bulunan bir tel imalatçısı, Sabit Bilyalı Rulmanların takılı olduğu yerlerdeki tel kılavuzlarında yaşanan rulman arızaları nedeniyle nihai ürünlerde sık sık hasarlarla karşılaşıyordu.

Hava Devridaim Fanı

NSK Endüstrileri - Hava Devridaim Fanı: Basınçlı hava soğutma sisteminin sökülmesiyle yüksek maliyet tasarrufu sağlanmıştır.

Tel Şekillendirme Üretimi

NSK Endüstrileri - Tel şekillendirme üretimi: NSK özel olarak seçilmiş Lityum Kompleks gres ve keçeli Çift Sıralı Silindirik Makaralı Rulman ünitesinin kullanılmasını önermiştir.

Döner Valf

NSK Endüstriler - Döner Valf: NSK, özel bir ısı izolasyon pulu ile birlikte Self-Lube dökme demir FC yatak içinde özel HLT rulmanın kullanılmasını önerdi.

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.