Ara
İLETIŞIM

Sonuçlar:

25 sonuçlar

Çelik Boru Yapım Makinesi

NSK Başarı Hikayeleri - Steel Tube Making Machine:Önemli bir ham çelik malzeme (şerit ve boru) imalatçısı, bir boru yapma makinesinin kaynak istasyonuna monte edilmiş standart rulmanlarda sorunlar yaşamaktaydı. NSK, yüksek sıcaklıktaki ortamlar için özel gresli rulmanlar önermiştir.

Sıcak Şerit Haddesi

NSK Endüstri - Sıcak Şerit Haddesi: Büyük bir çelik imalatçısı, sıcak şerit haddesinde kullanılan 4 sıralı konik makaralı rulmanlar için değiştirme aralıklarını arttırmak istemiştir. Çalışma koşullarının zorlu olması nedeniyle, standart rulmanlar 1.400 saat çalışmaktadır.

Gaz Türbini Bıçak Dökme

NSK Başarı Hikayeleri - Gaz Türbini Bıçak Dökme : NSK, iyileştirilmiş sızdırmazlık, daha kolay montaj ve NSK keçeli silindirik makaralı rulman içeren alternatif bir çark tasarımı sundu.

Çubuk Haddesi Yatakları

NSK Başarı Hikayeleri - Çubuk Haddesi Yatakları: Bir çelik üreticisinin fabrikasındaki çubuk haddesi yatakları hatalı ara parçalarla donatılmış olduğundan arızalar meydana geliyordu ve yüksek maliyetli acil yedek rulmanlar tedarik etmek gerekiyordu.

Soğuk Haddehane

NSK Endüstrileri - Soğuk Haddehane: Bir çelik imalatçısı, soğuk haddehanesinde sürekli rulman arızası yaşıyordu. NSK mühendisleri bir uygulama incelemesi gerçekleştirdi ve kontaminasyonun yüksek düzeyde olduğu çalışma koşullarının beklenmeyen arızalara neden olduğunu belirledi.

Döner Kömür Vanası

NSK Endüstrileri - Döner Kömür Vanası: Self-Lube® dökme demir FC yuva içerisinde RHP HLT rulman kullanılması önemli maliyet tasarrufu sağlamıştır.

Bobin Hazırlama Dişli Kutusu

NSK Endüstriler - Bobin Hazırlama Dişli Kutusu: Bir çelik haddehanesi olan müşteri, soğuk hadde prosesinde üretilen levha çelik malzemeyi bobin haline getiren dev bir dişli kutusu içerisindeki rulmanlarında ilk kez NSK kullanmayı planlıyordu.

Toz Giderme Fanı

NSK Endüstrileri - Toz Giderme Fanı: Bir çelik üreticisi Cevher Hazırlama Tesisinde (OPP) düzenli arızalar yaşıyordu. Tesiste 60mm’lik şafta yerleştirilmiş ve yaklaşık 1485 rpm’de çalışan yataklı rulman üniteleri bulunuyordu.

Pilger Haddesi

NSK Endüstrileri - Pilger haddesi: NSK, gelişmiş iç tasarıma sahip ve Süper Tok (STF) çelik kullanılan özel bir Oynak Makaralı Rulman önerdi.

Çelik Borular için Soğuk Kesim Testere

NSK Endustrileri: Çelik Borular için Soğuk Kesim Testere : Vidalı Mil Destek Rulmanı ile 12 aydan uzun süredir üretim kesintisi yaşanmıyor.

Sürekli Döküm Makinesi

NSK Endüstriler - Sürekli Döküm Makinesi: Bir çelik üreticisi NSK SWR Oynak Makarali Rulmanlarını kullanarak önemli bir maliyet tasarrufu elde edebildi.

Tel kılavuzları

NSK Endüstriler - Tel kılavuzları: Fransa’da bulunan bir tel imalatçısı, Sabit Bilyalı Rulmanların takılı olduğu yerlerdeki tel kılavuzlarında yaşanan rulman arızaları nedeniyle nihai ürünlerde sık sık hasarlarla karşılaşıyordu.

Hava Devridaim Fanı

NSK Endüstrileri - Hava Devridaim Fanı: Basınçlı hava soğutma sisteminin sökülmesiyle yüksek maliyet tasarrufu sağlanmıştır.

Tel Şekillendirme Üretimi

NSK Endüstrileri - Tel şekillendirme üretimi: NSK özel olarak seçilmiş Lityum Kompleks gres ve keçeli Çift Sıralı Silindirik Makaralı Rulman ünitesinin kullanılmasını önermiştir.

Soğuk Haddehane

NSK Endüstrileri - Soğuk Haddehane: Döküntü girişinden kaynaklanan hasara karşı çok daha dirençli olan 4 sıralı (Suya Dayanıklı) NSK Tough teknolojisi kullanılması önerildi.

Döner Valf

NSK Endüstriler - Döner Valf: NSK, özel bir ısı izolasyon pulu ile birlikte Self-Lube dökme demir FC yatak içinde özel HLT rulmanın kullanılmasını önerdi.

Tandem Soğuk Haddeleme

Başarı Hikayeleri - Tandem Soğuk Haddeleme: Tasarımın incelenmesi için NSK'nin mühendislerine başvuruldu ve kendilerine gres yağlama yapılmış keçeli temiz KVS serisi rulman kullanmaları önerildi. Rulmanların montajı yapıldı ve 1 yıllık kullanımın ardından performansın hala mükemmel olduğu gözlendi.

Haddehaneler

NSK Başarı Hikayeleri - Haddehaneler - Bir İspanyol Çelikhanesinin kullandığı rulmanların ömrü, arzu edilenden çok daha kısaydı. Rulmanların beklenmedik bir şekilde arızalanması, üretimin durmasına, ayrıca zaman ve para kaybına neden oluyordu.

Su Verme Bandı

NSK Endüstrileri - Su Verme Bandı: NSK paslanmaz çelik kalıp yağlı rulmanlar arıza olmadan 12 ay faaliyette kalmıştır

Sürekli Döküm Makinesi

NSK Endüstri - Sürekli Döküm Makinesi: Bir çelik imalatçısı, sürekli döküm makinesinde çelik profiller ile ilgili sorunlar yaşıyordu. Sürekli döküm silindirine monte edilmiş bir silindirik makaralı rulmanın kullanım ömrü ortalama 1-2 aydı.

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.