Ara
İLETIŞIM

Takım Tezgahları

Delme, frezeleme, taşlama ve döndürme işlemlerinin tamamı etkileyici performans profilleri ve üstün kaliteli çözümler gerektirmektedir. Önemli takım tezgahı üreticilerinin yıllardır NSK'nın uzmanlığına ve teknik deneyimine güvenmesinin sebebi budur.

Takım tezgahı uygulamanız için doğru teknik çözüme sahibiz.

Mühendislik, teknik bilgi ve teknolojik uzmanlığımız NSK'nın dört temel teknolojisine dayanmaktadır: triboloji, malzeme mühendisliği, analiz teknolojisi ve mekatronik. Bu özellik bize takım tezgahı sektörü için ileriye dönük çözümlerin geliştirilmesinde temel olan entegre bir teknoloji platformu sunmaktadır. 

Ürünlerimizin yanı sıra, hız, işmili boyutu ve harici yük gibi özel parametrelerinizi göz önünde bulundurarak, optimum verimlilik, hassasiyet ve en yüksek makina etkinliğine ulaşmanıza yardımcı olması amacıyla rulman ve yağlayıcı ömrü, iş mili rijitliği ve diğer özelliklerin de hesaplanmasını sağlayarak, sizlere pratik açıdan da çok çeşitli hizmetler sunuyoruz.

Kesme – Takım tezgahlarınız için artırılmış enerji verimliliği

Torna, freze ve taşlama, takım tezgahı ve tesis konstrüksiyon sektörlerindeki temel kesme teknolojileridir. Mekanik bileşenlerin üretilmesi için çok sayıda farklı konsept ve takım tezgahı türlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu özel gereksinimler aynı zamanda takım tezgahlarında kullanılan bileşenler için de geçerlidir.

Bir sistem tedarikçisi olarak NSK, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanan uygulamalar için çözümler sunmaktadır. Ürün portföyümüz hem tek işlemli hem de çok işlemli operasyonlarda çelik, alüminyum, titanyum ve alaşım gibi farklı malzemelerin işlenmesi için uygun lineer kılavuzlar, vidalı miller ve rulmanlardan oluşmaktadır.

Farklı gereksinimleri karşılamak için çaba sarf ederken, odaklandığımız tek bir hedef vardır: ürünlerimizle takım tezgahlarınızın enerji verimliliğini önemli ölçüde artırmak ve böylelikle üretim verimliliğinizi geliştirmenize yardımcı olmak.

Deneyimli mühendislerimizin, tasarım aşamasında bileşenleri seçmenize ve triboloji problemlerini çözmenize yardımcı olabileceklerini unutmayın...

RA serisi lineer kılavuzlar
Somun soğutmalı vidalı miller
Vidalı miller için X1 keçe konsepti
Lineer kılavuzlar için V1 keçe konsepti
BSS serisi vidalı miller


Frezeler – Yüksek hızlarda bile optimum işleme kalitesi

Çalışma koşulları: yüksek seviyeli aşındırıcı madde kirliliği, dönüş hızı, işmili hızı, çok işlemli veya durdur/başlat operasyonlar, soğutucu ve yağlayıcı kullanımı

Yüksek hızlı işleme merkezleri ve freze makinaları gibi uygulamalar genellikle rulmanları aşırı çalışma koşullarına maruz bırakmaktadır. Bu koşullar yüksek seviyeli kirlenmenin yanı sıra, yüksek besleme oranları ve işmili hızlarını da içermektedir. Tüm bunlarla birlikte, çok işlemli veya aralıklı operasyonlar, rulmanlar, lineer kılavuzlar ve vidalı millerde kayıplara neden olabilmektedir.

NSK'nın yüksek hassasiyetli ürünleri, söz konusu koşullarda dahi bozulmaya uğramamış bitirme hassasiyeti sunmaktadır. Ultra yüksek hızın yanında, oldukça güvenilir ve sessiz şekilde çalışmaktadırlar, bu özellikler optimum işleme kalitesi ve düşük maliyetli çözümler konusundaki tüm gereksinimleri karşıladıklarını göstermektedir.

Toplam Kalite Çözümü:
Daha düşük çalışma sıcaklığı için vidalı millerde somun soğutma

Üstün hassasiyet sağlamak amacıyla vidalı millerde sıcaklığı 40°C'nin altında sabit tutmak için ortaya atılan çeşitli sağlam argümanlar bulunmaktadır. Bunun nedeni somunun hızlı hareketinin çalışma sıcaklığını artırması ve bu nedenle çalışma davranışında değişikliklere neden olmasıdır. Bu, hafife alınmaması gereken önemli bir faktördür. Yalnızca 10°C'lik sıcaklık artışı 1 metre uzunluğundaki işmilinin 120 µm esnemesine neden olabilmektedir, bu durum takım tezgahının artık istenen hassasiyeti sağlayamaması anlamına gelmektedir. Özel olarak geliştirilmiş somun soğutma sistemimiz, ısı oluşumunu büyük oranda azaltarak tutarlı işleme sonuçlarının elde edilmesini sağlamaktadır. Böylelikle gerekli çalışma sıcaklığı korunabilmektedir.

Milling machine

Taşlama Makinaları – Kirlilikte sıfır tolerans

Çalışma koşulları: çok işlemli operasyonlar, yüksek seviyeli kirlilik, yağlayıcılar ve soğutucular, ciddi abrasif yıpranma

Silindirik, yüzey, araç ve kalibreli makinalar gibi modern taşlama makinaları, çok farklı iş parçalarını işlemekte kullanılmaktadır. Bu makinaların, oldukça hassas tolerans ve pürüzlülük değerlerini korumaları gerekmektedir. Zaman içerisinde yağlayıcı ve soğutucular kirlenebilir. Bunun sonucunda makina bileşenlerinde ciddi abrasif yıpranma meydana gelebilmektedir.

BSS serisi kompakt ve sağlam vidalı miller ve NSK'nın yenilikçi X1 keçeleme konsepti, düşük sürtünmeli hareketler sağlamakta ve taşlama makinalarının güvenilir bir şekilde çalışmasına olanak sunmaktadır. Bunun sonucunda servis aralıkları önemli ölçüde uzamakta ve bakım maliyetleri azalmaktadır.

Toplam Kalite Çözümü:
Mükemmel sızdırmazlık konsepti - X1 keçeler

X1 keçe konsepti vidalı miller için ideal dış ve iç keçeler sunmaktadır. Keçenin iç kısmı yağın dışarı çıkmasını engellerken, dış kısmı ise kirlerin somun içine girmesini engellemektedir. Bu özellik vidalı millerin yük kapasitesi ve bükülmezliğini artırmaktadır. Bunların yanı sıra, vidalı milin sıvıyla soğutulan somunu sayesinde güç yoğunluğu artırılmaktadır.

 

Tornalar – Daha yüksek verimlilik

Çalışma koşulları: çok işlemli operasyonlar, yüksek seviyeli kirlilik, yağlayıcılar ve soğutucular, traşlama nedeniyle ciddi abrasif yıpranma

Tornalar aksama süresi olmaksızın mümkün olan en yüksek malzeme verimliliğine ulaşmak için güvenilir ve yüksek hassasiyetli mekanik bileşenlere ihtiyaç duymaktadır. Bunlar arasında motor işmilleri için eğik bilyalı rulmanlar, lineer kılavuzlar ve besleme mekanizması için vidalı miller yer almaktadır.

NSK bu senaryo için, çok işlemli operasyonlarda da güvenle çalışan ve traşlamadan kaynaklanan ciddi abrasif yıpranmayı engelleyen ideal ürünler sunmaktadır. Yenilikçi X1 keçe konsepti sayesinde, yağlayıcılar ve soğutucuların neden olduğu kirlenme tarihe karışmıştır.

NSK'nın bilyalı ve makaralı kılavuzları yüksek rijidite ve yük kapasiteleri ile torna tezgahlarınız için daha uzun hizmet ömrü ve yüksek verimlilik sağlamaktadır.

Toplam Kalite Çözümü:
Kompakt ve sessiz BSS serisi vidalı miller

NSK'nın BSS serisi vidalı milleri takım tezgahı uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek hızlarda bile sessiz çalışırken, kompakt tasarımı ile daha yüksek güç yoğunluğu sağlamaktadır.

Lathes

Elektrik deşarjlı işleme (EDM/EWM) – Artırılmış hassasiyet ve emniyet

Yüksek doğruluk gerektiren uygulamalar için elektrik deşarjlı makinalar oldukça hassas mekanik bileşenler gerektirmektedir. NSK'nın vidalı milleri ve lineer makaralı kılavuzları kıvılcım erozyonunun emniyetli hale getirilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda yüksek dönüş hızları için idealdir. Kompakt tasarımları sayesinde, dar alanlarda hassasiyet elde edilmesi için mükemmel çözümler sunmaktadır.

Toplam Kalite Çözümü:
Ultra yüksek yük kapasiteleri, eşsiz rijidite ile RA serisi lineer kılavuzlar

NSK son jenerasyon makaralı kılavuzlarından oluşan RA serisi üstün hareket hassasiyeti sağlamaktadır. Bu özellik, büyük kayma elemanları, ultra yüksek yük kapasiteleri ve rijidite ile sağlanmaktadır. Bununla birlikte patentli K1 yağlayıcı ünitesi uzun süre bakım gerektirmeyen bir operasyonu mümkün kılmaktadır. RA serisi makaralı kılavuzlarda aynı zamanda özel olarak inşa edilmiş tutma ve yönlendirme bileşenleri sayesinde oldukça düşük seviyelerde vibrasyon gerçekleşmektedir. Bu özellik ile aynı zamanda makaraların eğrilmesi de engellenmektedir.

Electrical discharge machines

 

Etkili enerji dönüşümü konusunda giderek artan talepler sektörün farklı kollarında elektromekanik tahrik konseptlerine yol açmaktadır. Presleme, şekillendirme ve bükme gibi işleme prosesleri mekanik bileşenlerin nasıl tasarlandığı konusunda büyük etki sahibidir.

Lineer kılavuzlar, vidalı miller ve rulmanlar, güç rezervlerini harekete geçirdikleri ve tahrik millerini büyük oranda düşürdükleri için hidrolik tahrik çözümlerinin yerini almaktadır. NSK’nın somun soğutmalı vidallı milleri aynı zamanda aktarılan ısı miktarını da artırmaktadır.

NSK mühendisleri tam olarak kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanan çözümler üretmek için çok çeşitli sektörlerle yakından çalışmaktadır.

Forming

İşmilleri – Takım tezgahlarınız için artırılmış enerji verimliliği

İşmilleri tüm takım tezgahlarının kalbinde yer almaktadır. Söz konusu işleme teknolojisi ve uygulaması işmillerinin tasarımında büyük bir etkiye sahiptir – aynı durum tezgah boyutu ve işlenecek malzeme gibi faktörlere bağlı olan hız aralığı için de geçerlidir. Ancak, tüm uygulamalar yüksek güç yoğunluğu, kompakt tasarım ve kolay servis konusunda aynı gereksinimlere sahiptir.

İşletme ihtiyaçlarınızı anlıyoruz: tornalama, frezeleme ya da taşlama konusunda ister motorlu işmillerine ister kayışla çalışan işmillerine ihtiyaç duyun, NSK yıllardır dünyanın dört bir yanından saygın işmili üreticileriyle çalışmanın getirdiği deneyime sahiptir. Araştırma ve geliştirme mühendislerimiz sektör için sürekli olarak yeni itici güçler oluşturmaktadır. Elde edilen sonuçlar arasında, oldukça yüksek hızlarda bile hassas şekilde çalışan takım tezgahları için işmili rulmanları ve yüksek oranda etkili ısı transferi sayesinde üstün sıcaklık stabilitesine sahip, 20.000 saatten uzun süre bakım gerektirmeyen operasyon için soğutmalı ve düşük gürültü özellikli motor işmilleri yer almaktadır.

Mühendislerimiz uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak için optimum rulman ve yağlayıcı çözümünü tespit etmenizde size yardımcı olabilir, bu uzmanlığı deneme fırsatını kaçırmayın...

ROBUST serisi silindirik makaralı rulmanlar
ROBUST serisi eğik bilyalı rulmanlar - BER ve BNR
SHX çelik
Yağ-Hava yağlamasıFrezeler – Yüksek hız ve uzun hizmet ömrü

Çalışma koşulları: yüksek seviyeli abrasif kirlenme, hız, işmili hızı, çok işlemli veya durdur/başlat operasyonlar, soğutucu ve yağlayıcılar

Yüksek işmili hızları, soğutucu kullanımından kaynaklanan ciddi kirlenme, çok işlemli veya durdur/başlat operasyonlar ve çok çeşitli malzemeler - NSK'nın silindirik makaralı rulmanları ve eğik bilyalı rulmanları söz konusu koşullar ve gereksinimler için idealdir.

Geliştirilmiş tasarımlarımız, hassasiyet, yüksek hız ve yüksek hizmet ömrü gibi özelliklerde standartları belirleyen ROBUST serisi işmili rulmanlarıdır. Yüksek performanslı yağ-hava yağlama ve NSK'nın patentli yüksek aşınma dirençli SHX çeliği, işmillerinizin farklı uygulamalardaki performansını daha da yukarı çıkarmaktadır.

Toplam Kalite Çözümü:
ROBUST serisi eğik bilyalı rulmanlar

ROBUST serisi özellikle takım tezgahlarının ana işmillerinde ultra yüksek hızlar için kullanılmaktadır. Bu rulmanlar, yüksek rijitlik, iyileştirilmiş termal davranış, düşük durma oranı ve düşük ısı üretimi özelliklerine sahiptir. Patentli SHX çelikten yapılmış standart işmili rulmanlarına kıyasla %90 daha yüksek hızlara çıkabilen bir versiyon da mevcuttur.

Taşlama Makinası – Kirlilikte sıfır tolerans

Çalışma koşulları: çok işlemli operasyonlar, yüksek seviyeli kirlilik, yağlayıcılar ve soğutucular, ciddi abrasif aşınma

Modern taşlama makinaları farklı iş parçalarının işlenmesinde kullanılmaktadır ve oldukça hassas toleranslar ve pürüzlülük değerlerini korumaları gerekmektedir. Bileşenler yüksek hızlı taşlama ve iz taşlama sırasında yağlayıcılar ve soğutucular tarafından kirletilmektedir. Bunların yanı sıra, çoğu uygulama mikroskobik taşlama tozu nedeniyle oluşan ciddi abrasif yıpranmaya maruz kalmaktadır.

NSK'nın ROBUST serisi işmili rulmanları, hassasiyet, yüksek hız ve hizmet ömrü özellikleri ile standart oluşturmaktadır. Yüksek performanslı yağ-hava yağlama ve NSK'nın patentli yüksek aşınma dirençli SHX çeliği işmillerinizin farklı uygulamalardaki performansını daha da yukarı çıkarmaktadır.

Toplam Kalite Çözümü:
ROBUST serisi silindirik makaralı rulmanlar

Takım tezgahları artan bir şekilde daha karmaşık ve hızlı hale geldikçe, tam performans potansiyeline ulaşmak için doğru rulmanlara gereksinim duymaktadırlar. NSK'nın ROBUST serisi rulmanları, geleneksel yüksek hassasiyetli silindirik makaralı rulmanlara kıyasla %30 daha yüksek hız kapasitesine sahiptir. Bu özellik NSK'nın optimize edilmiş kanal geometrisinin, SHX malzeme ile kombinasyonu sayesinde elde edilmektedir. Bileziklerin hassas daireselliği ve kafeslerde en son teknoloji polimerlerin kullanımı da rulmanların kusursuz çalışmasını sağlamaktadır.

Tornalar – Emniyetli ve etkili

Çalışma koşulları: çok işlemli operasyonlar, yüksek seviyeli kirlilik, yağlayıcılar ve soğutucular, traşlama nedeniyle ciddi abrasif aşınma

Torna tezgahı işmilleri çok farklı aralıklarda gerilimlere maruz kalmaktadır. Bunlar arasında çok işlemli operasyonlar, soğutucuların yol açtığı yüksek seviyeli kirlilik ve traşlamadan kaynaklanan ciddi abrasif aşınma yer almaktadır. Hızlar işlenecek olan malzemeye bağlı olarak 6.000 – 12.000 rpm aralığındadır.

NSK torna tezgahı işmilleri için yüksek hızlarda yüksek eksenel yüklere dayanabilen rulmanlar sunmaktadır. Yenilikçi konstrüksiyonlar, malzemeler ve yağlayıcılar en zorlu koşullarda bile uzun hizmet ömrü, hassasiyet, emniyet ve performans özelliklerini bir araya getirerek maksimum etkinlik sağlamaktadır.

Toplam Kalite Çözümü:
Önemli ölçüde artan performans için yağ-hava yağlaması

Güçlü, emniyetli ve çevre dostu: yağ tedarik sistemi (dış bilezikte kanal) yağlayıcıyı yüksek hızlarda emniyetli bir şekilde rulman içerisine enjekte etmektedir. Bu yağ deliği sistemi, parça sayısını azaltmakta ve daha kompakt işmili konstrüksiyonu sağlamaktadır. Hava-yağ yağlama işlemi rulmanların hizmet ömrünü uzatmakta ve pozitif hava basıncı sayesinde kirlerin içeri girmesini engellemeye yardımcı olmaktadır.

Oil-air lubrication

Tahrikli Tezgahlar

Modern torna tezgahlarından (geleneksel, CNC tezgahları, döner başlıklı torna tezgahları ve diğerleri), freze merkezlerinde bulunan tahrikli tezgahlara kadar, NSK, makinalarınız çalışmalarına devam etmesini sağlar. Bu özellik makinanızın performansını artırırken, aynı zamanda toplam mülkiyet maliyetinizi de düşürmektedir.

NSK kendi araştırma ve geliştirme tesislerine sahiptir. Mühendislerimizin özel uygulamalar konusundaki kapsamlı bilgilerinin yanı sıra, Ar-Ge merkezleri ürünlerimizin enerji verimliliği ve maksimum güç yoğunluğunun sürekli olarak iyileştirilmesine temel sağlamaktadır. Bu bağlamda çok önemli bir özellik olan hiçbir bakım işlemine gerek duyulmaması amacıyla yaşam boyu yağlama özelliğine sahip ürünleri NSK geliştirmiştir.

Tahrikli Tezgahlar

 

Tahrik Tezgahı Tutucuları

Karmaşık görevler, yüksek yükler

İşleme sürecinde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çeşitli süreçleri tek bir işleme ağzında toplama yönünde giderek yükselen bir trend oluşmuştur. Bazı durumlarda döndürme, frezeleme ve delme gibi işlemler bir araya getirilmektedir.

Bu görevler tahrikli tezgah tutucuları tarafından tamamlanmaktadır. Bu uygulamalarda kullanılan rulmanların maruz kaldıkları koşullar son derece zorludur. Bu rulmanların, radyal ve eksenel güçleri absorbe etmenin yanı sıra, farklı hızlarda ve farklı materyallerle çalışırken mutlak bir hassasiyet içerisinde olması gerekmektedir. Uygulama alanı oldukça geniştir ve hatta bazı müşteriler entegre tahriklerle kendi tezgahlarını geliştirmiştir. Ancak uygulamada geçerli olan ortak bir özellik sınırlı kurulum alanında yüksek seviyede yük meydana gelmesidir.

NSK tahrikli tezgahlar için rulman tedarikçisi konumundadır ve çok sayıda pazar lideri şirketle birlikte çalışmaktadır. NSK rulmanları – örn. keçeli eğik bilyalı rulmanlar, konik makaralı rulmanlar ve sabit bilyalı rulmanlar – oldukça dinamik uygulamalarda kullanıldıklarında dahi güvenilirlik ve sağlamlık özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda çok düşük seviyede gürültü oluştururlar ki sessiz çalışmanın tezgah üreticileri için giderek daha fazla tercih edilen bir öncelik haline geldiği düşünüldüğünde, bu önemli bir özelliktir.

Keçeli eğik bilyalı rulmanlar

NSK'nın keçeli eğik bilyalı rulmanları sayesinde, kir parçacıkları rulman içerisine nüfuz edemez. Temassız keçeler dört kata kadar daha hızlı monte edilebilir, yuvarlanma yolu ve bilya yüzeyindeki aşınmayı azaltır ve optimum hizmet ömrü sunar. Keçeli rulmanlar aynı zamanda dikey millere gres girişini de engelleyerek, daha hassas işleme sağlar.

Tahrik Tezgahı Tutucuları

 

Tezgah Döner Başlıkları

Disk tipi, taç tipi, baş ve gövde döner başlıkları şüphesiz ki yüksek ivme ve hız seviyeleriyle baş etmektedir. Kirlilik, yüksek sıcaklık, soğutucu ve yağlayıcı kullanımı, çok işlemli çalışma ve durdur/başlat düzende çalışma gibi faktörlerle mücadele etmenin yanısıra, rulmanların aynı zamanda bu yüklere de karşı koyması gerekmektedir. NSK'nın eğik bilyalı rulmanları tezgah takımı döner başlıkları için ideal çözümdür. Yukarıdaki tüm gereksinimleri karşılamanın yanı sıra, kompakt boyutları sayesinde fazladan alan tasarrufu kazandırarak, makina kompartımanında optimum kullanım sağlamaktadırlar.

NSK rulmanları çok çeşitli tahrik fonksiyonları için uygundur:

 • Merkezi tahrik, yüksek oranda dinamik, aşırı hızlı değişim
 • Mil pozisyonlamaya sahip tezgah tahriki
 • Bireysel tahrikli tezgahlar

Toplam Kalite Çözümü:
Standart mil rulmanları, NSKHPS serisi eğik bilyalı rulmanlar, konik makaralı rulmanlar, silindirik makaralı rulmanlar.

Tezgah Döner Başlıkları

Somun Soğutmalı Vidalı Miller

Hassas makinaların daha hızlı ve daha hassas olabilmesi için somun soğutmalı vidalı miller kullanılır. Somun soğutma, makina tasarımını değiştirmeden (HMD somunlar için) de uygulanabilir. >>

NSKTAC-SHR Serisi Ağır Yüklü Uygulamalar İçin Vidalı Mil Destekli Rulmanlar

NSKTAC-HR serileri, ağır yükler altında çalışan vidalı milleri desteklemek için geliştirilmiştir. Yeni NSKTAC-SHR serisi, kullanıcıların vidalı mil ucunda daha küçük bir çap ile yüksek kapasitede performans sağlamalarına olanak sunmaktadır. >>

RA Serisi Lineer Kılavuzlar

Yüksek yük kapasitesine ve yüksek sertliğe sahip olması nedeniyle çok çeşitli uygulamaların ihtiyaçlarını karşılar. >>

X1 Sızdırmazlık Konsepti

X1 konsepti vidalı millerin iç ve dış yapısında son derece etkili sızdırmazlık sağlar. >>

BSS Serisi Vidalı Miller

Yüksek hızlı, düşük sesli vidalı mil serisidir. Benzersiz hız performansının yanı sıra sessiz ve kompakt olup, taşıma ekipmanından takım tezgahlarına kadar geniş kapsamlı kullanım alanları için uygundur. >>

BSBD Serisi Vidalı Mil Destek Rulmanları

Kompakt, hatasız ve kolay kuruluma hazır, mükemmel sızdırmazlık ile tork ve ısı üretimi en aza indirilmiş bir şekilde ömür boyu yağlanmış olarak temin edilmektedir. >>

V1 Sızdırmazlık Konsepti

En gelişmiş yüksek performanslı keçeler, kirli ortamlarda standart modellerden dört kat daha uzun çalışma ömrü sunar. >>

ROBUSTSHOT Serisi Rulmanlar

Güçlü, çevre dostu ve güvenli. Yağ-hava yağlaması ile yüksek hassasiyetli eğik bilyalı rulmanlar >>

ROBUST Serisi Silindirik Makaralı Rulmanlar

Yüksek devirli performans - 3 Milyon dmn* elde edilebilir >>

 

ROBUST Serisi Eğik Bilyalı Rulmanlar

NSK'nın takım tezgahı ana milleri için özel olarak tasarladığı ultra yüksek devirli, düşük sesli eğik bilyalı rulmanlarıdır... >>

Takım Tezgahları ve NSK

 • AIP - Added Value Programme

  Varlık Geliştirme Programı müşterilerimizin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacak kapsamlı bir programdır ve daha fazlası. >>

 • Bize Ulaşın

  >>

 • Başarı Hikayeleri

  Maliyet tasarruflarımız başarımızın en iyi kanıtıdır. Endüstriyel bazda örnek başarı hikayelerinin listesi için lütfen tıklayın... >>

 • Takım Tezgahları Ana İşmili için Rulmanlar

  Süper Hassas Rulmanlar Seçim ve Montaj Kılavuzu >>

 • Teknik Araçlar

  Size yardımcı olmak için çeşitli teknik araçlar geliştirdik: CAD Çizimleri, NAVI Focus- Hesaplama Aracı, Teknik Websitesi >>

 • Arıza Giderme

  Rulman ve Lineer Ürünlerde Arıza Giderme >>

 • NSK Haberler

  En yeni NSK haberleri için lütfen tıklayın... >>

Yüklemeler

Machine Tool Spindle Bearing Selection & Mounting Guide

(Dil: İngilizce)

Vidali Mil Destek Rulmanlari

BSBD Serisi

High-Precision Angular Contact Ball Bearings

(Dil: İngilizce)

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.