Distribütörler

Ürün arama

Ara
İletişim

Takım Tezgahları

Delme ve taşlamadan, torna, bükme ve frezelemeye kadar kullanılan hemen hemen her tezgah bileşenine yoğun bir talep bulunmaktadır.

NSK'nin kaliteli bileşenleri yüksek hız ve ivme gibi özel gereklilikleri karşılarken minimum sesle ve yüksek hassasiyetle çalışır.

Geniş bir uzmanlık ve mühendislik hizmetleri yelpazemizle takım tezgahı uygulamalarınız için size en uygun teknik çözümü sunuyoruz. 

RigiMill high-speed machining centre

İsveçli üretici Modig'in RigiMill yüksek hızlı işleme merkezi, yüksek hızlı frezeleme için dünya rekorunu elinde tutmaktadır. Bir kurumda yapılan sergi sırasında makine, 1 dakikada 1001 kübik inç talaş veya 16.4 litre katı malzeme çıkarmıştır. RigiMill'in Y ve Z eksenleri, NSK'nın soğutmalı, çift tahrikli HMD vidalı miline sahiptir. Eksenler için eksenel rulmanlar ve makara kılavuz yolları da NSK tarafından tedarik edilmektedir.

Uçak ve havacılık endüstrisindeki işleme merkezleri için talaş kaldırma hızı önemli bir parametredir, çünkü kanat kirişleri ve diğer yapısal parçalar gibi merkezi, devasa bileşenlerin çoğu katı malzemeden frezelenir. Örneğin, 100 kg'ın üzerinde olan parçalar, 4 ton veya daha fazla ağırlığa sahip alüminyum bloklardan yapılabilir, bu da malzemenin %97.5'inin çıkarılması gerektiği anlamına gelir.


Müşteriler maksimum işleme hızı istiyor

Virserum/İsveç’te bulunan Modig Machine Tool AB, alüminyum, titanyum, çelik ve kompozitler gibi malzemeler için yüksek hızlı işleme gerektiren zorlu bir alanda iyi bir konuma sahiptir. 1947 yılında şimdiki sahibi ve CEO'su David Modig'in büyükbabası tarafından kurulan şirket, Airbus, Boeing, SAAB, Sikorsky ve Volvo Aero dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki havacılık sektörü üreticileri tarafından kullanılan çok yüksek performanslı CNC makineleri geliştiriyor ve üretiyor. Tüm Modig makineleri yüksek hız ve hassasiyetleri ile tanınırken RigiMill köüprülü makinesi, bu konuda yeni standartlar belirlemektedir.

“Hedeflerimizden biri, bu performans sınıfında ilk <2'si 1 arada> makineyi geliştirmek olmuştur; başka bir deyişle, yüksek hızda kaba işleme ve finiş işlemi için bir freze makinesi” diye açıklıyor David Modig. “İkinci hedef ise, RigiMill’i dünyanın en hızlı freze makinesi yapmaktır.”


Hassasiyet şartı olarak sertlik

Bu amaç kendi içinde bir amaç değildi ve hedef, Olimpiyat madalyası almak değildi. David Modig şöyle diyor: “Uçak endüstrisi hızla gelişiyor ve üreticiler kapasitelerini sürekli artırıyorlar, bu yüzden müşterilerimize daha da kısa işleme döngüleri olan köprü sistemleri tedarik etmeyi istedik.” Bir uçağın yapısal bileşenlerini işlemek de en yüksek seviyede hassasiyet gerektirmektedir. Bu yüzden makine eksenlerinin rijitliği, hız kadar önemlidir, belki daha da fazla. RigiMill'in mili, bu nedenle Y ve Z eksenlerinde, her durumda 0,5 mikronluk konumlandırma doğruluğu ile çift sürücüleri kullanır. İki elektrik motoru ana sistem/uydu sistem modunda çalışır.


“Sadece en iyi tedarikçiler ile çalışıyoruz”

Eksenler için lineer kızaklar seçilirken, karar sadece kızak ünitelerinin teknik özelliklerine göre verilmemiştir. David Modig şöyle açıklıyor: “Sadece en iyi tedarikçilerle çalışıyoruz. Bu durumda, en yüksek hassasiyete sahip kızak üniteleri üreten ve yenilikçi gelişmeleri destekleme ve teşvik etme tutkusu olan saygın bir tedarikçi aradık.”

Bu kriterler göz önüne alındığında, tedarikçi seçimi NSK lehine yapılmıştır. Aslında bu sürpriz olmadı, çünkü tüm önceki Modig işleme merkezlerinde NSK kızak bileşenleri kullanılmıştı. İsveçli yetkili distribütör Acumo ile işbirliği yaparak Ratingen'deki NSK uzmanları, yüksek hızlı işleme sırasında tork, hız, eksen hızlanma kuvvetleri ve mil elemanlarında üretilen sıcaklıklar gibi faktörleri dikkate alarak kılavuz ünitelerini yapılandırdılar.


Yüksek hızlı işleme için vidalı miller

Bu koşullar altında, somun soğutmalı HMD serisi vidalı miller en uygun çözüm olarak bulunmuştur. HMD serisi, yüksek hızda işleme uygulamalarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve dakikada 120 metreye kadar sürüş hızlarını desteklemektedir. Yeni geliştirilen bir resirkülasyon sistemi ile d x n hız değerini 160.000'e çıkarmak mümkün olmuştur.

 

Somun soğutması hassaslığı artırıyor

Lineer kılavuzu somun içinden (tam olarak ısının oluştuğu yerde) soğutmak, işleme hassasiyetini potansiyel olarak etkileyebilecek sıcaklık yükselmesini önler.

Optimize soğutmalı bu kılavuzu geliştirmek için NSK, bir dizi tasarım zorluğunun üstesinden gelmiştir.

Örneğin şirketin uzmanları, somun gövdesindeki malzemenin sıkışmasına ve vidalı milin ön yükünün etkilenmesine yol açan soğutmanın neden olduğu bir sorunu çözmek zorunda kaldılar. Kapsamlı testlerden sonra NSK geliştirme mühendisleri, işlem sırasında herhangi bir zamanda ön yükleme seviyesinin soğutmadan etkilenmediği bir soğutma sistemi yarattılar.

 

Hepsi tek bir kaynaktan: vidalı miller, rulmanlar ve makara kılavuz yolları

RigiMill’in Y ve Z eksenlerinde HMD serisi somun soğutmalı vidalı miller kullanılır. Y ekseni hareket mesafesi 1560 mm, Z ekseni ise 900 mm’dir.

HMD vidalı miller, NSK'nın bu tür uygulamalar için özel olarak geliştirdiği BSBD serisi eksenel açısal temaslı rulmanlar ile donatılmıştır. Bu rulmanların çift sıralı konfigürasyonu, 60°'lik bir temas açısıyla her iki yönde de yüksek eksenel yüklere dayanabilmektedir. Aynı zamanda, modern hassas makineler için gerekli olan rijitliği ve hassasiyeti sunar.

NSK sistem çözümü, RigiMill'in tüm ana eksenlerinde RA masura kılavuzları ile tamamlanmaktadır. Onlar da, maksimum yük kapasitesinde aşırı sertlik ile tanımlanmakta ve yüksek hızlara ve işleme ile üretilen yüksek kuvvetlere rağmen düşük titreşim ile mil eksenlerinin düzgün çalışması için koşullar yaratmaktadır. Masuranın ideal hat teması, yer değiştirme kuvvetini düşük tutar, çünkü saf bir yuvarlanma hareketi, sürücüye sürtünme eklememektedir.

 

Etkileyici genel bir çözüm

David Modig’e göre, “NSK bileşenleri ve bütün olarak kılavuz sistemi, tedarikçilerimizden talep ettiğimiz son derece zorlu gereklilikleri karşılıyor. RigiMill'in sadece en yüksek hassasiyetle değil, aynı zamanda son derece yüksek hızda çalışmasını sağlamak için önemli bir katkı sağlıyorlar, bu da işleme sürelerini ve parça başına maliyeti düşürüyor.”

Bu nedenle RigiMill, müşteri açısından ekonomik bir çözüm sunmaktadır, çünkü belirli bir zamanda daha fazla yapısal havacılık parçaları üretebilir. Örneğin bir kanat kirişi işleme süresi, 384 dakikadan 74 dakikaya indirilmiştir. Ayrıca, finiş işlem yapılırken, makine 0,8 Ra'ya kadar bir yüzey kalitesi üretebilir. Şirketin uçak endüstrisindeki müşterilerinin tepkileri de aynı derecede olumludur.

David Modig şöyle diyor: “Yeni bir ürün serisinin lansmanından hiç böylesi iyi bir geri bildirim almamıştık. RigiMill, tanınmış uçak üreticilerinin ve tedarikçilerinin yatırım planlarında anında yerini bulmuştur.”

Ekim 2017'de bir müşteri gösterisi sırasında ulaşılan dünya rekoru, bu sistemin tanınmasına kesinlikle katkıda bulunan bir faktördü. RigiMill, sadece bir dakika içinde 16.4 litre katı madde çıkarmıştır. Mil, 180 kW'lık bir motor ile dakikada 30.000 devir ile çalışıyordu. Bu etkileyici rekorun ardından ilk siparişler hızla geldi, bu da Modig'in tanınmış uçak üreticileriyle birlikte üretim kapasitesinin artmasını sağladı.

Kesme – Takım tezgahlarınız için daha fazla enerji verimliliği

Bir sistem tedarikçisi olan NSK, çeşitli lineer kılavuzlar, vidalı miller ve süper hassas rulmanlar sunar.
Deneyimli uygulama mühendislerimiz, tasarım aşamasında enerji verimliliği ile işlem hassasiyetini ve hızını, bunların sonucunda da üretkenliğinizi artıracak takım tezgahlarını seçmenizde size yardımcı olur.

Lineer Kılavuzlar

RA Serisi Lineer Kılavuzlar

Yüksek yük kapasitesine ve yüksek sertliğe sahip olması nedeniyle çok çeşitli uygulamaların ihtiyaçlarını karşılar. >>

Lineer Kılavuzlarda Sızdırmazlık Konsepti

NSK’nın gelişmiş yüksek performanslı V1 serisi keçeleri, kirli ortamlarda klasik modellerden dört kat daha uzun çalışma ömrü sunar. >>

Lineer Kılavuzlar - DH/DS Serisi

Özel TF ısıl işleminin uygulanması daha da uzun ömür sağlar ve daha kompakt ve daha uzun ömürlü makineler için tasarım olanaklarını genişletir. TF teknolojisi, yuvarlanma yolundaki yüzey pullanmasını bastırmaya yardımcı olur. >>

Vidalı Miller

BSS Serisi Vidalı Miller

Yüksek hızlı, düşük sesli vidalı mil serisidir. Benzersiz hız performansının yanı sıra sessiz ve kompakt olup, taşıma ekipmanından takım tezgahlarına kadar geniş kapsamlı kullanım alanları için uygundur. >>

Somun Soğutmalı Vidalı Miller

Hassas makinaların daha hızlı ve daha hassas olabilmesi için somun soğutmalı vidalı miller kullanılır. Somun soğutma, makina tasarımını değiştirmeden (HMD somunlar için) de uygulanabilir. >>

Ball Screws - X1 Sealing concept

X1 Sızdırmazlık Konsepti

X1 konsepti vidalı millerin iç ve dış yapısında son derece etkili sızdırmazlık sağlar. >>

DIN Standartlarında Vidalı Miller

NSK, DIN uluslararası standardına bütünüyle uyumlu yeni bir standart vidalı mil serisi geliştirdi. >>

Vidalı Miller - Yüksek Dayanıklılık

NSK vidalı mil yuvarlanma yollarının iyileştirilmesi için bir yüzey işleme teknolojisi geliştirdi. Yüksek Dayanıklılığa Sahip Vidalı Miller en zorlu koşullarda dahi aşınmaya karşı daha yüksek direnç gösteriyor. >>

Vidalı Mil, Yüksek hız ve Düşük ses - II. Nesil

NSK, gelişmiş bir devirdaim sistemi sayesinde klasik vidalı millere göre en az 6 dBA pik ses azaltımı sunan yüksek hız ve düşük gürültü seviyeli Vidalı Mil I. Nesil'i geliştirdi. >>

Rulmanlar

Süper Hassas Bilyalı Rulmanlar

NSK' nın süper hassas rulmanları istenen uygulamalar için gerekli olan yüksek doğruluk, yüksek rotasyonel hız ve yüksek sağlamlık için tasarlanmıştır. En iyi malzemeler ve iç tasarım ile NSK, ROBUST serisi dahil olmak üzere çeşitli hassas rulman tipleri sunar.  >>

Süper Hassas Makaralı Rulmanlar

NSK'nın süper hassas makaralı rulmanları uygun maliyetli, sağlam ve yüksek hızlarda performans elde edebilmek için tasarlanmıştır. >>

BSBD Serisi Vidalı Mil Destek Rulmanları

Kompakt, hatasız ve kolay kuruluma hazır, mükemmel sızdırmazlık ile tork ve ısı üretimi en aza indirilmiş bir şekilde ömür boyu yağlanmış olarak temin edilmektedir. >>

SURSAVE Kafesli Eğik Bilyalı Rulmanlar - Ultra Yüksek Hız

Takım tezgahlarının ana iş mili için, yeni kafes "SURSAVE" kullanan ultra yüksek hızlı eğik bilyalı rulmanlar. Bu kafes, ultra yüksek hızlı eğik bilyalı rulmanların NSKROBUST serisine uygulanır: düşük NRRO, düşük ısı oluşumu ve yüksek hız performansı.   >>


Freze makineleri - Yüksek hızlarda bile optimum performans ve uzun çalışma ömrü

NSK'nın yüksek hassasiyetli ürünleri; yüksek hızlı, çok milli, sık başlama-bitmeli, sebep olan, yağ kirli yağ ve soğtucuların sebep olduğu aşınmalalı işlemlerde bile eşsiz performans sunar. Makinelerin yüksek hızda çalışmasını mümkün kılan bu ürünler son derece güvenilir ve hassas bir performans sunmanın yanı sıra oldukça sessiz bir şekilde çalışırlar. Yüksek işleme kalitesiyle uygun fiyatlı çözümleri buluşturan bu ürünler tam size göre!

NSK'nın aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan yeni patentli malzemeleri ve bileşenleri, makinelerinizin daha yüksek performans göstermesini sağlar.

 

Milling machine

 

Rulmanlar

SURSAVE Kafesli Eğik Bilyalı Rulmanlar - Ultra Yüksek Hız

ROBUST serisi ürünlerin birincil kullanım alanı, direncin gerekli olduğu yüksek hızlı uygulamalardır. Orta boy bilyalı, dış bilezikten doğrudan yağlama seçeneği, “Sursave” kafesi ve SHX çelik seçeneği ile bireysel uygulamalarınız için en doğru tercih. >>

Vidalı Miller

Somun Soğutmalı Vidalı Miller

En yüksek çalışma hassasiyetini elde edebilmek için vidalı millerde sıcaklığı 40°C'nin altında tutmanın gerekli olduğuna dair önemli görüşler mevcuttur. Bu görüşü savunanlar, somunun hızlı hareketinin çalışma sıcaklığını yükseltmesi ve dolayısıyla makine davranışında değişikliklere yol açmasını sebep olarak gösteriyorlar. Sadece 10°C'lik bir sıcaklık artışı, 1 metre uzunluğundaki bir iş milinin 120 µm esnemesine neden olur ve bu da takım tezgahının gerekli hassasiyeti sağlayamayacağı noktaya gelmesine yol açar. Özel somun soğutmalı sistemimiz sıcaklık artışını önemli ölçüde azaltarak gerekli çalışma sıcaklığının muhafaza edilmesine, böylece bütün işlemlerinizden aynı sonucu almanıza yardımcı olur. >>

DIN Standartlarında Vidalı Miller

NSK, DIN uluslararası standardına bütünüyle uyumlu yeni bir standart vidalı mil serisi geliştirdi. >>


Taşlama makineleri - Kirliliğe karşı sıfır tolerans

Kullanıldığı yerler: Çok milli, yüksek düzeyde kirliliğe sebep olan, yağ veya soğutucu kullanılan ve yüksek düzeyde sürtünme aşınması gerçekleşen işlemler

Günümüzde yaygın olarak kullanılan silindirik, yüzey, takım ve bağlamalı taşlama makineleri birçok farklı parçayı işlemek için kullanılır. Bu makineler, oldukça yüksek bir toleransa sahip olmak ve belirli bir pürüzlülük seviyesini muhafaza etmek zorundadırlar. Kullanılan yağlar ve soğutucular zamanla kirlenir.  Bu durum, makine bileşenlerinde ciddi bir sürtünme aşınması gerçekleşmesine neden olur.

BSS serisinde yer alan, X1 sızdırmazlık özelliğine sahip, kompakt ve dayanıklı vidalı miller taşlama işlemi sırasında gerçekleşen sürtünmeyi en aza indirir ve yüksek hızda sorunsuz performans gösteren keçeli ACBB, taşlama makinelerinin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Böylece servis aralıkları önemli ölçüde uzatılarak bakım maliyetleri düşürülebilir.


 

Vidalı Miller

Ball Screws - X1 Sealing concept

X1 Sızdırmazlık Konsepti

X1 konsepti, vidalı millerde mükemmel dış ve iç sızdırmazlık sağlar. Keçenin iç kısmı yağın dışarı sızmasını engellerken dış kısmı ise kirin somun gövdesine girmesini engeller. Böylece yük kapasitesi ve vidalı milin rijitliği artırılmış olur.  Bunların yanı sıra, vidalı milin sıvı soğutmalı somunu sayesinde güç yoğunluğu artar. >>

Vidalı Mil, Yüksek hız ve Düşük ses - II. Nesil

NSK, gelişmiş bir devirdaim sistemi sayesinde klasik vidalı millere göre en az 6 dBA pik ses azaltımı sunan yüksek hız ve düşük gürültü seviyeli Vidalı Mil I. Nesil'i geliştirdi. >>

Vidalı Miller - Yüksek Dayanıklılık

NSK vidalı mil yuvarlanma yollarının iyileştirilmesi için bir yüzey işleme teknolojisi geliştirdi. Yüksek Dayanıklılığa Sahip Vidalı Miller en zorlu koşullarda dahi aşınmaya karşı daha yüksek direnç gösteriyor. >>


Torna tezgahı - daha yüksek üretkenlik

Torna makinelerinin mümkün olan en yüksek sayıda malzemeyi işleyebilmesi ve arızalardan dolayı gerçekleşen süre kaybının önüne geçilebilmesi için güvenilir ve hassas bir performans sunan hareket çözümlerine ihtiyaç vardır.

NSK'nın yüksek rijitliğe ve yük kapasitesine sahip lineer kılavuzları ve yüksek hassasiyetli rulmanları torna tezgahınızın üretkenliğini artırır ve çalışma ömrünü uzatır.

Lathes

 

Vidalı Miller

BSS Serisi Vidalı Miller

Bu vidalı miller, takım tezgahlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek hızlarda dahi sessiz çalışan bu vidalı millerin sahip olduğu kompakt mahfaza, güç yoğunluğunun artmasına yardımcı olur. >>

DIN Standartlarında Vidalı Miller

NSK, DIN uluslararası standardına bütünüyle uyumlu yeni bir standart vidalı mil serisi geliştirdi. >>

Lineer Kılavuzlar - DH/DS Serisi

Özel TF ısıl işleminin uygulanması daha da uzun ömür sağlar ve daha kompakt ve daha uzun ömürlü makineler için tasarım olanaklarını genişletir. TF teknolojisi, yuvarlanma yolundaki yüzey pullanmasını bastırmaya yardımcı olur. >>


Elektro Erozyon Makineleri (EDM/EWM) - daha yüksek hassasiyet ve güvenlik

Yüksek hassasiyet gerektiren işlemlerde kullanılan elektro erozyon makineleri, son derece hassas mekanik bileşenlere ihtiyaç duyar. NSK'nın vidalı milleri, destek rulmanları ve lineer kılavuzları, kıvılcım aşındırması sürecini güvenli hale getirmeye yardımcı olur ve yüksek hızlı işlemler için de idealdir. Bu ürünler, kompakt tasarımları ile dar alanlarda yüksek hassasiyetli performans sunmak için idealdir.
Electrical discharge machines

Lineer Kılavuzlar

RA Serisi Lineer Kılavuzlar

NSK'nın yeni nesil RA serisi makaralı kılavuzları, mükemmel hareket doğruluğu sunar. Söz konusu hareket doğruluğu, büyük döner elemanların yanı sıra yüksek yük kapasitesi ve rijitlik seviyesi sayesinde elde edilir. Patentli K1 yağlama ünitesi ise uzun süre bakım gerektirmeyen kullanım sunar. RA serisi makaralı kılavuzlar, özel tutma ve yönlendirme bileşenleri sayesinde titreşimi oldukça düşük seviyede tutar. Bu özellik, makaraların bükülmesini önler. >>

Vidalı Miller - Yüksek Dayanıklılık

NSK vidalı mil yuvarlanma yollarının iyileştirilmesi için bir yüzey işleme teknolojisi geliştirdi. Yüksek Dayanıklılığa Sahip Vidalı Miller en zorlu koşullarda dahi aşınmaya karşı daha yüksek direnç gösteriyor. >>

Verimliliği artırmak için enerji dönüşümüne çok daha fazla ilgi duyulmaya başlanması, çeşitli sektör kollarında elektromanyetik tahrik konseptlerinin öne çıkmasına sebep oldu. Mekanik bileşenlerin damgalama, şekillendirme ve bükme işlemlerinden hangisinde kullanılacağı, bu bileşenlerin tasarımını büyük oranda etkilemektedir.
Güç rezervlerini harekete geçiren ve işletme millerine olan ihtiyacı büyük oranda azaltan lineer kılavuzlar, vidalı miller ve rulmanlar, hidrolik çözümlerin yerini almaktadır. NSK'nın soğutmalı vidalı milleri aktarılan ısı miktarını artırır.

Bu ürünlerimiz, genellikle Lazer makineleri, bükme makineleri, abkant pres makineleri, pres tezgahları ve zımbalama makinelerinde kullanılmaktadır.

Forming

Lineer Kılavuzlar

NH ve NS Serisi Lineer Kılavuzlar

NH ve NS serisi lineer kılavuzlar, maksimum hassasiyetin yanısıra, son derece yüksek yük değerine sahiptirler. >>

Lineer Kılavuzlar için NSK K1-L Yağlama Ünitesi

Günümüzde gereksinimler hız kazanırken sektör de en yüksek verimi sağlayabilmek adına bakım gerektirmeyen kullanımları olabildiğince yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
NSK K1-L ünitesi, uzun ömürlü yeni yağlama kapasitesi sağlıyor. >>

Vidalı Miller

LPR / PR Serisi Vidalı Miller

LPR/PR serisi, keçe performansında kaydadeğer bir iyileşme sağladı. İsteğe bağlı olarak, LPR/PR serisi, bakım gerektirmeyen K1 yağlama ünitesi ile birlikte de alınabilir.   >>

Vidalı Miller - Değiştirilebilir

NSK bugün mil ve somunların küçük boşluklu olarak serbestçe birleştirilebildiği yeni vidalı mil serisini sizlere sunuyor. Bu vidalı miller DIN 69051 veya ISO 3408 standartlarına uygun olarak üretiliyor. >>

BSS Serisi Vidalı Miller

Yüksek hızlı, düşük sesli vidalı mil serisidir. Benzersiz hız performansının yanı sıra sessiz ve kompakt olup, taşıma ekipmanından takım tezgahlarına kadar geniş kapsamlı kullanım alanları için uygundur. >>

HTF-SRC Serisi Vidalı Miller

Yüksek hızlı, yüksek yüklü vidalı mil serisidir. Yeni nesil HTF-SRC, en çok satan yüksek yüklü vidalı mil serisi olan HTF serisinden evrilmiştir. >>

Rulmanlar

BSBD Serisi Vidalı Mil Destek Rulmanları

Kompakt, hatasız ve kolay kuruluma hazır, mükemmel sızdırmazlık ile tork ve ısı üretimi en aza indirilmiş bir şekilde ömür boyu yağlanmış olarak temin edilmektedir. >>

NSKTAC-SHR Serisi Ağır Yüklü Uygulamalar İçin Vidalı Mil Destekli Rulmanlar

NSKTAC-HR serileri, ağır yükler altında çalışan vidalı milleri desteklemek için geliştirilmiştir. Yeni NSKTAC-SHR serisi, kullanıcıların vidalı mil ucunda daha küçük bir çap ile yüksek kapasitede performans sağlamalarına olanak sunmaktadır. >>

Lineer Kılavuzlar - DH/DS Serisi

Özel TF ısıl işleminin uygulanması daha da uzun ömür sağlar ve daha kompakt ve daha uzun ömürlü makineler için tasarım olanaklarını genişletir. TF teknolojisi, yuvarlanma yolundaki yüzey pullanmasını bastırmaya yardımcı olur. >>

DIN Standartlarında Vidalı Miller

NSK, DIN uluslararası standardına bütünüyle uyumlu yeni bir standart vidalı mil serisi geliştirdi. >>

İş Milleri - takım tezgahlarınız için daha yüksek enerji verimliliği

İş milleri, her makinenin kalbinde yer alır ancak millerin kalbinde de rulmanlar vardır. Bu yüzden iş mili üreticisi, milin kalbinde yer alan rulmanın kalitesine ve performansına güvenmek zorundadır.

Rulmanlar

ROBUST Serisi Silindirik Makaralı Rulmanlar

Standart rulmanlara kıyasla 2 kat daha yüksek devirli performans - 3 Milyon dmn* elde edilebilir. >>

ROBUST Serisi Ultra Hızlı Eğik Bilyalı Rulmanlar

NSK'nın ROBUST serisi takım tezgahı ana milleri için, ultra yüksek devirli, düşük sesli eğik bilyalı rulmanlarıdır. Bu rulmanlar takım tezgahlarının ultra yüksek devirlerde çalışmasını, üreticilerin verimliliğini artırmasını ve enerji giderlerinin azalmasını sağlayacak şekilde, gelişmiş termal dayanıklılık, düşük ısı üretimi ve iyileştirilmiş kilitlenme oranları sunar. >>

SHX Çelik

NSK'nın patentli malzemeleri ve ısıl işlem teknolojisi sonucunda ortaya çıkan, ısıya ve aşınmaya karşı dirençli bir çeliktir. Yüksek devirli performans ve maksimum kapasitede çalışan takım tezgahları için ideal olarak uyarlanan, uzatılmış yorgunluk ömrü sunar. >>

Yağ-Hava Yağlaması

NSK'nın yağ-hava yağlaması güvenli, ekonomik ve kirlenmeyi engelleyen bir yağlama türüdür... >>

SURSAVE Kafesli Eğik Bilyalı Rulmanlar - Ultra Yüksek Hız

Takım tezgahlarının ana iş mili için, yeni kafes "SURSAVE" kullanan ultra yüksek hızlı eğik bilyalı rulmanlar. Bu kafes, ultra yüksek hızlı eğik bilyalı rulmanların NSKROBUST serisine uygulanır: düşük NRRO, düşük ısı oluşumu ve yüksek hız performansı.   >>

Tahrikli Tezgahlar

Keçeli eğil bilyalı rulmanlar, genellikle tahrikli takımlar ile gerçekleştirilen işlemlerde kullanılır. NSK ACBB, ömür boyu yağlama hizmeti ile sunulur ve böylece bakım gerektirmez. Bu özellik, söz konusu işlemler için oldukça önemlidir.

Tahrikli Tezgahlar

 

Keçeli eğik bilyalı rulmanlar
NSK keçeli eğik bilyalı rulmanlar, makinelerin çalışma ömrünü önemli ölçüde artırır. Keçeli rulmanlar, ayrıca dik millerde gres sızıntısını da önler.

Rulmanlar

Keçeli Eğik Bilyalı Rulmanlar

Çalışma öncesi ve sırasında yüksek seviyede işleme performansı sağlar... >>


Torna Taretleri

Rulmanlar, yüksek sıcaklıklara veya çok milli ve sık başlama-bitmeli işlemlere olduğu kadar yüklere karşı da dayanıklılık göstermelidir. NSK'nın eğik bilyalı rulmanları, takım tezgahı taretleri için idealdir.

Toplam Kalite Çözümü
Standart iş mili rulmanları, NSKHPS Eğik bilyalı rulmanlar, Konik makaralı rulmanlar ve Silindirik makaralı rulmanlar. 

Tool turrets

ACOUS Navi Condition Monitoring

NSK, FIELD Sistemi için ACOUS NAVI™ Durum İzleme ve Teşhis Yazılımını Tanıttı

ACOUS NAVI, makine bileşenlerinin çalışma durumunu gözlem altında tutmak ve hasar veya bozulma belirtilerini tespit veya tahmin etmek için kullanılan, kapsamlı bir üründür. Bu ürün, bilgisayarda bir program olarak kurulabilir veya belirlenen bir cihaza bu ürünün kurulumu yapılabilir.

Rulmanların, vidalı millerin ve lineer kılavuzların durumunu izlemek ve teşhis etmek için kullanılan ACOUS NAVI'nin 3 farklı versiyonu bulunmaktadır.

https://www.acousnavi.nsk.com/en/

 

 

 • Virtual Expo

  Virtual Expo Booth'da NSK'nın Lineer Kontrolü yeniliklerini inceleyin >>

 • Başarı Hikayeleri

  Maliyet tasarruflarımız başarımızın en iyi kanıtıdır. Endüstriyel bazda örnek başarı hikayelerinin listesi için lütfen tıklayın... >>

 • AIP - Added Value Programme

  Varlık Geliştirme Programı müşterilerimizin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacak kapsamlı bir programdır ve daha fazlası. >>

 • Technical Tools

  NSK, sizlere destek olmak için aşağıdaki teknik araçları geliştirmiştir. >>

 • Arıza Giderme

  Rulman ve Lineer Ürünlerde Arıza Giderme >>

Başarı Hikayeleri - Animasyonlar

Problemleri başarı çevirmek! Animasyona Başarı Hikayelerimizi izleyin !

Go

Success Stories Animations

Downloads

Machine Tool Spindle Bearing Selection & Mounting Guide

(Dil: İngilizce)

Vidalı Mil Destek Rulmanları

BSBD Serisi

High-Precision Angular Contact Ball Bearings

(Dil: İngilizce)

NSK Motion Solutions - Precisely Forward

Complete range of Products for Machine Tools, Injection Moulding, Measuring Machines & Medical Devic (Dil: İngilizce)

Linear Motion Solutions - Standard Range

(Dil: İngilizce)

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız