Ara
İLETIŞIM
Rulmanlar dönerken, iç bilezikle dış bileziğin yuvarlanma yolları döner elemanlarla temas eder. Bunun sonucunda, hem döner elemanlarda hem de yuvarlanma yollarında aşınma hattı oluşur. Yük koşullarını belirtttikleri için, çalışma izleri aslında faydalıdır ve rulman söküldüğünde dikkatli bir şekilde gözlemlenmelidir.

Çalışma izleri iyi incelenirse, rulmanın radyal yük mü, eksenel yük mü, yoksa moment yükü mü taşıdığı tayin edilebilirken, aynı zamanda rulmanın dairesellik durumu da belirlenebilir. Beklenmeyen yüklerin veya büyük montaj hatalarının oluşup oluşmadığını kontrol edip, rulman hasarının olası sebeplerini böylece belirleyebilirsiniz.

Yüklemeler

Yeni Rulman Doktoru - Rulmanlarin Bakimi

Rulmanın Kullanımı ve Bakımı, Rulman Performans Faktörler, Rulmanın Kontrolü, Çalışma izleri ve Uygulanan Yükle, Rulman Hasarları ve Alınacak Önlemler

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.