Ara
İLETIŞIM

Slurry pump

Pompalar, daha az bakım ile daha uzun süre, daha güvenilir şekilde çalışıyor.

Pompalarda kullanılan NSK rulmanları

Taşocağı ve madencilik endüstrisi, planlanmamış bakım ve işletme maliyetlerini düşürmek için pompa ömrünü uzatma ihtiyacı duymaktadır.

Santrifüj pompalar dünyada en sık rastlanan endüstriyel pompalar olup, çeşitli konfigürasyon ve boyutlarda imal edilmektedir. Mekanik kayıpları en aza indirip, milin serbestçe dönmesine imkan sağlayan rulmanlar, pompanın hayati bir parçası olmanın yanısıra pompa arızasının da sebebi olabilir. Bu nedenle, rulmanın fonksiyonuna devam edebilmesi için yük, hız, çalışma ortamı gibi parametreleri saptamak ve güvenilirliği garanti edebilmek içinse genellikle nasıl arızalandıklarını bilmek önemlidir.

Rulman arızalarının bir çok sebebi vardır: en sık rastlanan sebepler; kirlilik, kötü yağlama, aşınma, aşırı yükleme, yanlış taşıma veya hatalı montajdan kaynaklanan çalışma öncesi rulman arızalarıdır.

Taşocağı ve maden çıkarma endüstrilerindeki pompa kullanıcıları, uzatılmış pompa ömrü ihtiyaçlarını  NSKHPS  serisi eğik bilyalı rulman ile karşılayabilirler. Bu rulmanların temel dinamik yük derecesi "rulman L10 ömür*1" 2 kata kadar artırılarak, %20 yükseltilmiştir. Bu şekilde, çalışma süreleri daha uzun, bakım masrafları daha az olurken, yeni pompa tasarımları için rulman ebadında da küçültme temin edebilmektedir.

HPS  serilerinde daha uzun kullanım ömrü sağlayan en uygun tasarım özellikleri, standart eğik bilyalı rulmanlarda izin verilebilir hızın %20 oranında artırılmasıyla, rulmanların daha yüksek hızda çalışması durumu kilit rol oynar. Pompa kullanıcıları için sağlanan bu artışın asıl faydası, rulmanların daha yüksek hızlardaki daha çeşitli pompalama uygulamalarında çalışmasını mümkün kılan düşürülmüş çalışma sıcaklıklarıdır.

 NSKHPS  serisi rulmanları ile ilgili ek bilgi ve tavsiyeler - ve taşocağı uygulamalarına ilişkin diğer tüm NSK çözümleri - için lütfen bize danışın. Eğitim destekli ve yoğun teknik uzmanlıkla beslenen rulman ikame programımız, tesis ve makinalarından en yüksek verimi almaları için kullanıcılara en uygun rulman çözümlerini sunar.

*1 L10 ömür, istatistiksel olarak, belirtilen azami yüke maruz bırakılmış rulmanların en az %90' ı öngörülen kullanım süresine erişecektir.

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.