Ara
İLETIŞIM

Rulmanlar - 2018-11-19

NSKHPS spherical roller bearings can carry greater loads and operate at higher temperatures

İngiltere merkezli bir şirket, otoklav boji tekerlek aksamında sürekli rulman arızaları yaşadığında, sorunu çözmek için NSK'ya uzman rehberliği için başvurdu.
 

Ortalama olarak, müşteri her 2-3 haftada bir, otoklav boji tekerlek aksamının 10 aksında rulman arızaları yaşıyordu. Daha da kötüsü, sabit bilyalı rulmanların arızaları, çevreleyen donanıma (gövde ve akslar) zarar vermekteydi. Bileşenlerin bu nedenle düzenli olarak değiştirilmesi gerektiğinden yüksek işçilik ve parça maliyetlerine yol açmaktaydı.

NSK’nın uzman mühendislerden oluşan bir ekip, hatalı rulman analizini gerçekleştirmiş ve bu süreçte, aşırı yük ile birlikte sert parçacıkların ve nem girişinin, erken rulman arızalarının temel sebebi olduğu belirlenebilmiştir.

NSK, başvuru incelemesini sonuçlandırdığında, orijinal sabit bilyalı rulmanların yetersiz olduğunu açıkça gösterebilmiştir. Bu bağlamda mühendislik ekibi, zorlu işletim ortamına çok daha uygun bir özellik sunan NSKHPS yüksek performanslı oynak makaralı rulmanlara geçmeyi önermiştir.

NSKHPS rulmanlar, daha büyük yükler taşımak ve daha yüksek sıcaklıklarda çalışmak üzere, özel olarak tasarlanmıştır. Bu nitelikler sayesinde kullanıcılar, söz konusu İngiliz şirketin hızla keşfettiği gibi, daha iyi hizmet ömrü ve gelişmiş güvenilirlik elde edebilirler. Otoklav boji tekerlek aksamında NSKHPS oynak makaralı rulmanlara geçmenin bir sonucu olarak, devam eden bakım ihtiyacı tamamen ortadan kaldırılmış ve bu da çevreleyen bileşenlere olan hasarın azaltılmasına neden olmuştur. Azaltılmış rulman, bakım ve donanım maliyetlerinde müşteri, toplam 138.382 € tasarruf etmiştir.
Otoklav boji tekerlek aksamı için rulmanların yüksek yüklere dayanması gerekir
 

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.