Ara
İLETIŞIM

Kurumsal - 2019-05-29


1)	NSK’s EV drive system features deep groove ball bearings for use at high speeds

Otomotiv endüstrisinin elektrikli araç (EV) teknolojisine geçişi ve devam eden küçülme eğilimi doğrultusunda, NSK, Almanya'nın Bonn kentindeki uluslararası kongrede (10-11 Temmuz) kompakt EV tahrik sistemine ışık tutacak. NSK sabit bilyalı rulmanları içeren yenilikçi sistem, elektrikli güç aktarma organlarında yüksek hızlarda kullanım için uygundur.

Alman Mühendisler Birliği (VDI) Wissensforum tarafından düzenlenen Dritev, dünyanın güç aktarma organları uzmanlarını bir araya getiriyor. Şanzıman dünyasının CO2 emisyonlarının kontrolü, güç aktarma organlarında yoğun pazar rekabeti ve hükümetler tarafından yapılan düzenlemeler gibi zorluklardan dolayı, bu etkinlik bizleri her zamankinden daha çok ilgilendiriyor. Pek çok konu henüz çözülmemiş olduğundan şirketler güç aktarma organlarının kapsamlı bir elektrifikasyonunu sağlayacak çeşitli stratejiler kullanmak zorunda kalıyorlar çünkü geleceğe hazırlanmanın en iyi yolu bu.

Gelişmiş “EV” teknolojileriyle ürünlerine, araç bileşen elektrifikasyon ve güç aktarma organı bileşenlerinin verimliliğini artırmaya odaklanılmakla birlikte NSK'nın güncel Ar-Ge çabalarının meyveleri sunulacak. Örneğin; gösterime sunulan ilk aktarma organları sergilerinden birinde yukarıda bahsedilen dişli kutusu ve yüksek hızlı motor tasarımı kullanarak küçülmeye katkıda bulunan NSK Elektirikli güç aktarma organları da yer alacak. Fiziksel açıdan, sistem alışılmış güç aktarma sisteminden %40 daha küçüktür. 4 oranında dişli oranı sunan 125 kW kapasiteli NSK sistemi, çalışma sırasında da daha sessiz. 

NSK, standarttan başlayarak Hibrid Elektrikli Araçlar (HEV) aracılığıyla EV projelerine destek olacak ürünlerle birlikte mevcut teknoloji ve adım adım elektrikli tahrik sistemine geçişin bir kombinasyonunu sergileyecek. Diğer bir çok güç aktarma kesiti arasından öne çıkacak olan EV tahrik sistemidir. Yüksek hıza uyumlu versiyonlar ve elektrik yalıtımlı sabit bilyalı rulmanların yanı sıra gösterime sunulan rulmanların; hepsi Avrupalı OE ve kademeli otomotiv müşterileri tarafından kullanılan, 6. nesil varyantlara kadar uzanan iğneli rulmanlar, silindirik makaralı rulmanlar ve konik makaralı rulmanlar içerecek.

Dritev ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen www.vdi-wissensforum.de/en/dritev adresini ziyaret ediniz.

Kongre delegeleri, Dünya Konferans Merkezi'ndeki 115 no'lu standda NSK'yı ziyaret etmeye davetlidir.

 

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.