Ara
İLETIŞIM

Lineer Hareket Kontrol - 2021-01-25

MCA’s demonstration cell

NSK'nin distribütörlerinden olan MCA Linear Motion Robotics, NSK Monocarrier ürünleriyle son teknolojiye sahip lineer hareket tanıtım birimi oluşturdu. Görevi otomatik malzeme/ürün yükleme özelliğine sahip yeni sistemler veya üretim hatları oluşturmak olan makine üreticileri ve sistem entegratörleri, MCA tanıtım birimini, uygulamaları en pratik şekilde görebildikleri bir platform olarak kullanabiliyor. 

NSK'nin Benelüks bölgesindeki yetkili distribütörü MCA; tanıtım biriminde lineer hareket, sürüş teknolojisi, kontrol ve robotik gibi tüm temel disiplinlerini sergileyecek yeni bir proje hedefi belirledi. MCA'nın genellikle makine ve/veya üretim hatları üreten müşterileri olduğu için, şirket tanıtım biriminin misyonunu ürün yükleme olarak belirlendi. Bu misyon küçük plastik kasaların çeşitli şekillerde taşınması, taranması, sınıflandırılması ve toplanmasını da içeriyor.

MCA, tanıtım birimi tasarımını gerçekleştirmek üzere, endüstriyel otomasyon ve mekatronik çözümleri konusunda küresel alanda bir aktör olan Yaskawa ve NSK ile birlikte çalıştı. MCA Linear Motion Robotics, Yaskawa'nın resmi kanal ortağıdır. MCA ayrıca teknik okulda okuyan bir mekatronik öğrencisini de sürece dahil ederek gerçek bir endüstriyel proje hakkında bilgi ve deneyim kazandı.

MCA mühendisleri, ticaret fuarlarında, ziyaret günlerinde ve diğer etkinliklerde sık kullanılmak üzere oluşturulan tanıtım birimi sayesinde, Yaskawa ve NSK'nin iş birliği sonucunda kompakt, taşıması kolay ve oldukça erişilebilir bir sistem tasarlamaya başladı.

Ekip, oldukça sağlam ve aynı zamanda hafif bir taban çerçevesi sunan yüksek kaliteli alüminyum yapıya sahip bir tanıtım birimi oluşturdu. Dört tarafında da bulunan sert polikarbonat levhalar, tüm çevresinden görünebilmesini sağlıyor. Birimin içindeki lineer modüller, servo motorlarla donatıldı. Lineer bir sütun üzerine yerleştirilmiş olan kompakt robot ise daha fazla menzil sunuyor.

NSK'nin MCM serisine dahil olan yüksek hassasiyetli Monocarrier ürünleri, donanımlar arasında öne çıkıyor. Bu kompakt, hafif, tek eksenli lineer aktüatör; tasarım, sipariş ve kurulum süresini kısaltırken, kullanışlı bir modülde yüksek kaliteli bir NSK vidalı mili, U-profilli lineer kılavuzu, taşıyıcı arabaları ve destek rulmanlarını bir araya getiriyor. Ayrıca NSK, K1 yağlama ünitesiyle, uzun vadeli, bakım gerektirmeyen kullanım sunulmaktadır.

NSK Monocarrier'ın MCA tanıtım biriminin yararına olan diğer özellikleri arasında yüksek rijitlik ve yük kapasitesi, ultra pürüzsüzlük ve hassasiyet, korozyon dayanımı ve uzun hizmet ömrü vardır. MCM serisinden Monocarrier'ların, uygun vuruş uzunluklarına sahip beş standart boyutu bulunmaktadır. Yarı iletken üretim teçhizatı, gıda işleme sistemleri, otomotiv montaj hatları, muayene makineleri, nakliye ekipmanı ve tıbbi sistemlerin de içinde bulunduğu uygulamalar için uygundur.

 

Basın Fotoğrafları

1): MCA'nın tanıtım birimi, çeşitli modellerde küçük plastik kasaların nasıl taşındığını, tarandığını, sınıflandırıldığını ve toplandığını göstermektedir. Fotoğraf: MCA

2):  NSK Monocarrier ve Yaskawa robotu, ürünü en iyi şekilde yüklemek için birlikte çalışmaktadır. Fotoğraf: MCA

3): MCA tanıtım birimi ticaret fuarları, ziyaret günleri ve diğer etkinlikler için kolaylıkla taşınabilir. Fotoğraf: MCA

İletişim Ara

Lütfen seçiniz _

Sonuçlarınız

Consent

NSK, web sitemizi geliştirmemize ve size daha ilgi çekici içerikler sunmamıza yardımcı olan üçüncü taraf hizmetlerini kullanır. Bu hizmetlerin kullanımı için sizin onayınıza ihtiyacımız var. Bu onay, herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Gizlilik politikasına bağlantı.